قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » رقابت ۱۷۰۴ داوطلب کنکور سراسری در شهرستان پاوه / گزارش تصویری

به گزارش سلام پاوه : ماراتن کنکور سراسری سال ۹۷ با رقابت ۱ هزار و ۷۰۴ داوطلب کنکور در گروه های ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح روز پنجشنبه ۷ تیرماه ۹۷ آغاز شد.
رئیس اداره آموزش و پرورش پاوه در گفتگو با خبرنگار سلام پاوه اظهار داشت : آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ صبح روز پنجشنبه ۷ تیرماه با برگزاری آزمون گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی آغاز شد.

مختار برزگر فرد افزود : در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی تعداد ۷۹ نفر داوطلب و در گروه علوم انسانی تعداد ۲۴۶ نفر و در گروه علوم تجربی ۱۰۲۲ نفر داوطلب شرکت کرده اند. در مجموع تعداد تعداد ۱ هزار و ۷۰۴ داوطلب رقابت خود را در این دوره از کنکور سراسری در سطح شهرستان پاوه آغاز کرده اند.

وی گفت : میزان شرکت کنندگان در کنکور سراسری در سطح شهرستان پاوه نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد افزایش داشته است.

رئیس اداره آموزش و پرورش پاوه ضمن آرزوی موفقیت برای تک تک شرکت کنندگان در آزمون کنکور گفت : از مجموع شرکت کنندگان ۸۸۲ نفر از داوطلبان زن و ۸۲۲ نفر از این شرکت کنندگان مرد می باشند.

مختار برزگر فرد در پایان از تمامی کسانی که در برگزاری هرچه بهتر آزمون سراسری یاری رسان آموزش پرورش پاوه بودند تقدیر کرد .

وی از امام جمعه پاوه ، فرماندار و معاونت محترم ایشان ، بخشدار مرکزی ، اداره برق ، شبکه بهداشت و مرکز فوریتهای بیمارستان پاوه ، همکاران فرهنگی و پرسنل خدوم آموزش و پرورش ،جهاد کشاورزی،اتش نشانی،شورای شهر و راهور نیروی انتظامی و تمامی خانواده های دواطلبان که محفل امنی را برای برگزاری کنکور ۹۷ مهیا کردند قدر دانی کرد.

گفتنی است ماموستا قادری امام جمعه پاوه ، سید نجیب میرانی معاون فرماندار ، بخشدار مرکزی نیز با حضور در حوزه های برگزاری کنکور سراسری از نزدیک شاهد رقابت داوطلبان شهرستان پاوه شدند.

لازم به ذکر است آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ صبح جمعه ۸ تیرماه با برگزاری در گروه علوم تجربی و گروه‌های زبان‌های خارجی به پایان رسید.

گفتگو : فرهاد صالحی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. ناشناس

  اهمیت تفکیک زباله از مبدأ

  🔻رشد روزافزون جمعیت و مراکز شهری تولید روزافزون زباله را به دنبال دارد که عدم تفکیک، بازیافت و دفع مناسب آن هزینه‌های گزاف شهری و مخاطرات جدی زیست محیطی را به دنبال دارد. سرانه تولید زباله هر ایرانی هم به طور میانگین ۶۰۰ تا ۶۵۰ گرم در روز عنوان شده که البته این رقم بسیار بیشتر از استانداردهای جهانی است. علاوه برآن هر تن زباله ۴۰۰ تا ۶۰۰ لیتر شیرابه و حدود ۴۰۰ متر مکعب گاز گلخانه‌ای دی‌اکسیدکربن نیز تولید می‌کند، پدیده‌ای که حیات کره زمین را در معرض نیستی قرار داده ‌است.

  🔻کشورهای مترقی بسیاری در جهان مسئله تفکیک، بازیافت و دفع زباله را به خوبی حل کرده‌اند. به طوریکه این پروسه جزء ارکان اصلی و پایه‌ای مدیریت شهری است و به خوبی در فرهنگ شهروندی شهروندان نیز جای گرفته.

  🔻واضح و مبرهن است که تولید زغال از بلوط‌های زاگرس خسارتی جبران ناپذیر بر حیات زاگرس نشینان وارد می‌کند و باید برای متوقف کردن آن تمهیداتی اندیشید اما نباید فراموش کرد که مسئله محیط زیست مسئله‌ای جهانی است و آثار دخل و تصرف در آن بیش از یک منطقه جغرافیایی را در بر میگیرد، مثال ملموسی در اینباره پدیده ریزگردها در ایران است که منشأ بخش‌های اعظم آن در کشورهای دیگری قرار گرفته، از دیدگاه ما افرا یا بلوط تفاوتی ندارد و نابودی هرکدام چراغ سبزی به نابودی حیات در کره خاکی است.

  🔻آری محیط زیست از هر سو و به هر شکلی در معرض نابودی است و حفاظت از آن نیز نیازمند آگاهی عزم همه جانبه نوع بشر است.

  🔻انجمن ژیوای ضمن سپاسگذاری از نکته‌بینی و ابراز دغدغه‌های با ارزش شهروندان بر این باور است که مقابله با معضلات زیست محیطی جز با آگاهی و تعامل تمامی اقشار جامعه مسیر نخواهد بود و بدینوسیله از تمام شهروندان دعوت می‌نماید تا از طریق تماس، تلگرام و پیامک به شماره و آی‌دی زیر نسبت به همکاری و فعالیت در کمیته‌های تخصصی انجمن ژیوای اهتمام ورزند.

  +۹۸۹۹۱۹۷۵۷۴۱۸
  @Jiway_PR

  ✍روابط عمومی انجمن پیام‌آوران زمین پاک پاوه (ژیوای)
  ۱۳۹۷/۴/۸

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |