ماهیان قرمز مخربان طبیعت و قاتلان آبزیان بومی قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » ماهیان قرمز مخربان طبیعت و قاتلان آبزیان بومی

به گزارش سلام پاوه:روابط عمومی اداره محیط زیست شهرستان پاوه در اطلاعیه ای از خطر رها سازی ماهیان قرمز در رودخانه ها و دریاچه ها خبر داد که متن ان بدین شرح می باشد:

ماهیان قرمز شب عید از جمله گونه های غیر بومی و مقاوم بسیاری از مناطق جهان هستند که توان و تحمل بالایی در سازگاری با شرایط نامساعد محیطی را داشته و می توانند عامل انتقال انواع بیماری های ویروسی به سایر آبزیان بومی و بروز تلفات در آنها شوند.

آزاد سازی ماهیان قرمز در دریاچه پشت سدها،رودخانه ها و روآنابهای طبیعی باعث افت جمعیت گونه های بومی در حیات وحش و محیط های آبی طبیعی شده و این گونه مهاجم و همه چیزخوار از انواع سخت پوستان،کف زیان،تخم سایر ماهیان و مواد گیاهی تغذیه می کند و با توجه به طول عمر بالای ۱۰ تا ۱۵ سال این گونه ماهی در محیط های مغذی و مناسب موجب تغییر در اکوسیستم طبیعی و ایجاد خسارات جدی در حوزه های آبی منطقه خواهد شد.

لذا از همشهریان عزیز،مسافران و گردشگران نوروزی درخواست داریم ماهیان قرمز شب عید خود را در مکانها و استخرهای محدود و بسته که توسط محیط زیست و شهرداری تعیین شده همچون استخر پارک کویمکال و یا سایر اسخرهای آبی محدود رها سازی نمایند.

 روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست پاوه

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

  1. شهروند

    سوالی از محیط زیست پاوه داشتم
    اون پرندگان قاچاق که امسال در شوشمی توسط قاچاقچیان توقیف و به محیط زیست پاوه منتقل شدند بالاخره چی شدند؟ ایا زنده ماندند؟
    ممنوم میشم محیط زیست پاوه جواب دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |