9 Comments

 1. 9

  محمد لطیف اتابک

  با سپاس از نگارنده مطلب و تاسف برای کسانی که بدون آگاهی و دانش قضاوت می کنند. کسی که خود را ناشناس می خواند، واقعا باید نظرش ارزش داشته باشد؟ برای سایت سلام پاوه متاسفم که هر کس بدون معرفه اجتماعی نظر ثبت می کند. بارها درخواست شده است : لطفاً نظراتی که نامعقول و توهین آمیز هستند و موجب هتک حرمت مخاطبین می شود را ثبت نکنید چون همین یاداشتها و اظهار نظرات ناشناسان و سردی و میرآوا و پیازدول است که موجب درجا زدن ما شده است!

  پاسخ دادن
 2. 8

  منتقد

  واقعا واسه سایت شما متاسفم که نشر …… میکنید اگه کمبود مطالب سرگرمی و طنز دارید در گوگل جستجو کنید نه اینکه گدایی ..‌‌‌‌…..

  پاسخ دادن
 3. 7

  سوران

  متاسفانه مشکلات جوامع امروزی بی سوادها نیستند بلکه کسانی هستند که به زعم خودشان باسواد ومحققند، دوست عزیز و باسواد به قول معروف «چاکی مه که با خراب نه بیت»

  پاسخ دادن
 4. 6

  ناشناس

  با سلام و احترام
  تحقیق جالبی بود، از آن استفاده کردم. اگر نویسنده محترم نیز، تحقیقی درخصوص ریشه یابی هورامی ها انجام دهند و در سایت منتشر نماید ممنونم.

  پاسخ دادن
 5. 5

  ناشناس

  هری پاتر نوشتین دوباره آقای محمودی

  پاسخ دادن
 6. 4

  هورام

  جناب ناشناس عزیز، بهتر نیست علمی و با دلیل و مدریک صحبت نمایید. شما که بی سواد نیستید لطفا برای ما بی سوادان روشنگری نمایید.

  پاسخ دادن
 7. 3

  ناشناس

  جاوان معرب قوم “گاوان”است.
  گاوان طایفه ایی اصیل هورامی(گوران)ساکن هورامان بوده و پیشه گاوداری(دامداری) داشته اند.
  در کتابهای قدیمی امده: جاوان در درگیری با سپاهیان اسلام در منطقه شارزور کشته شده است.
  ابوبصیر در متون با پسوند”سه ردی “از محلات قدیمی شهر پاوه امده واصلا کُرد یا جاف نبوده است.
  جابان اساسا “گاوان”بوده وکلمه “جاف”اصلا هیچ ربطی به گاوان ندارد.
  پس بهتر است خیالبافی نشود واین همه داستانسرایی برای یک شخصیتی که تماما در چند سال اخیر باز افرینی شده و دور از شان تاریخ نویسی است،نشود.

  تمام منابعی هم که اقای محمودی پایین مقاله اورده اند فقط چند خطی از یک صفحه درباره جابان ذکر شده وبقیه منابع از ویژگیهای زندگی وجغرافیایی قوم جاف یادکرده است.

  توصیه میکنم اقای محمودی در بالیوود چنانچە برای فیلمنامه نویسی فیلمهای هندی مشغول شوند قطعا موفق تر خواهند شد.اینکه به زور برای یک قوم شجره نامه خیالی_داستانی درست شود کار نابجایی است.
  تمام مقاله اقای محمودی حول خیانت این قوم(جافها) به مام میهن وپشت کردن به ایران وساسانیان وسرسپردگی و وادادگی این قوم رشید(جافها) به ترکیه عثمانی خلاصه میشود. اقای محمودی ایا این قوم(جافها)از ارکان اصلی تشکیل ترکیه فعلی و به قدرت رسیدن ترکها هستند؟؟؟!!!
  دل ما ایرانیان از حملات ددمنشانه ترکیه به شمال سوریه خون است انوقت شما؟؟؟؟؟
  اقای محمودی برایتان متاسفم!!!!!

  پاسخ دادن
 8. 2

  آنا

  باسلام تشکر فراوان از این تحقیق مااما در عشیره ماکوان شیوه سر هیچی منبعی ذکر نشد اما در مورد آنچه از زن های جاف گفتید چه تعبیری دارد آیا می دانید چه باز خورد های بدی می تواند داشته باشد

  پاسخ دادن
 9. 1

  ناشناس

  جهت اطلاع این دوست گرامی اصلا کردها نژادی به اسم جاف ندارند آنها سورانی هستند که بعضی از مردم بی سواد به آنها جاف میگویند واقعا برای سلام پاوه متاسف هستم که بدون هیچ نگرشی هر چه مطالب مسخره هست تو کانال میزارن

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.