28 Comments

 1. 27

  نامو

  شايد باور نكنيد ولي من با خواندن اين مطلب زيبا در قدر داني از اين بزرگوار كه يقيناٌ نامشان در تاريخ پاوه جاودانه خواهد ماند ،حسي آميخته باتحسين و تا حدودي حسادت! نسبت به نگارنده اين متن زيبا داشتم كه چنين هنرمندانه زحمات اين انسان برجسته را با متني اين چنين زيبا ارج نهاده اند. حسودي از اين بابت كه من چنين توانايي ندارم تا حس زيباي دوست داشتن را نسبت به عزيزاني چون جناب آقاي كاكابرائي ابراز كنم . جناب كاكابرائي بابت تمامي زحماتي كه براي فرزندان اين ديار كشيده ايد صميمانه دستهايتان را مي بوسم .

  پاسخ دادن
 2. 26

  دانش اموز همیشگی ش .ب .

  سلام بر معلم وفرهنگی گرامی اقای کاکابرایی وارزوی توفیق روز افزون وطول عمر با عزت برای ایشان

  پاسخ دادن
 3. 25

  رشاد خالصی

  باسلام
  بنده هم برخود واجب میدانم اززحمات وکوششهای بی دریغ ودلسوزانه جناب آقای کاکابرایی درراستای آموزش وپرورش جوانان منطقه کمال تشکر وقدردانی راداشته باشم .بدون شک ایشان انسانی بزرگوار وقابل احترام همگان میباشد.آرزوی سلامتی وتندرستی برایشان دارم.

  پاسخ دادن
 4. 24

  آشنا حسن زاده

  با سلام و احترام خدمت آقای کاکابرایی گرامی و دوست داشتنی. من نیز به نوبه خود مفتخرم که در دهه هفتاد شاگرد مکتب و مدرسه این بزرگمرد بوده ام. چرا که درسهایی نانوشته از مدیریت و معلمی ایشان به امثال ما رسیده که بسیار تاثیر گذار وقابل توجه می باشند.به امید سلامتی و کامرانی استاد خانواده گرامیشان.

  پاسخ دادن
 5. 23

  نصراله دانشخواه

  من هم به نوبه خودم از تمام خوانندگان و همچنین از کارکنان این سایت تشکر میکنم و برای همه آرزوی سلامتی و موفقیت میکنم.
  آرزو میکنم هر آنچه که شایسته و بایسته این شهر و این مردم است حاصل شود و جایگاه هر کس به نسبت ارزش و تاثیرش نمایان گردد.
  عمر طولانی و شادمانی را برای همه غمخواران واقعی این دیار، آرزومندم.

  پاسخ دادن
 6. 22

  احسان خلیلی

  کاک عبدالله کاکابرایی از آخرین بازماندگان نسلی هستند که شوق خدمت به دیگران و اعتلای فرهنگ این سرزمین و کودکانش بزرگترین دلمشغولی و هدف زندگیشان بوده است. جا دارد از جناب دانشخواه هم تشکر ویژه ای نمود که یاد معلم بزرگ دیارمان را پاس داشته اند آن هم در زمان حیات گهربارشان. امید است این حرکت گامی به جلو باشد در نکوداشت بزرگانمان قبل از اینکه دست اجل ما را از گنجینه پربار و سرشار آنان کوتاه نماید.

  پاسخ دادن
 7. 21

  عبدالله کاکابرایی

  جناب آقای نصرالله دانشخواه ازالطاف بیکرانتان،باقلم وکلام شیوا اینجانب؛را مورد تفقدات خود قرار داده اید بینهایت ممنون وسپاسگذارم،قطعا”آشکاروبیان واقع است. که این خصایص وعملکردهای مثبت تاءثیر وجود پربرکت ،همکاران خوب ودانشمند و دانش آموزان هدفمند و متشخص وباغیرت وخانواده های محترم ودرد آشناکه به صورت مجموعه منجر به شکوفایی علم ومعرفت درآن دوران گردید.بنده حقیرقطره ای خالص ازآن دریای همت بوده وبدینوسیله ازلطف جنابعالی وتمامی سروران گرانسنگ کاربران اهل علم وقلم ومعرفت که بنده نوازی نموده ومدیرمحترم سایت سلام پاوه آقای فرهادصالحی وصهیب زربان نهایت سپاس وخسته نباشید ودست مریضاد میگویم درپایان به جناب
  نصرالله دانشخواه یقینا”اعلام داشته که هم دلسوزهستیدوهم عزیز.
  دبیرستانهای شهدای هشتم آبان ومعلم پاوه مقدس وماندگارند..

  پاسخ دادن
 8. 20

  azad.s

  خداوندا به ایشان سلامتی و طول عمر باعزت عنایت بفرما

  پاسخ دادن
 9. 19

  جگر خوین

  هر چه رفت از عمر یاد آن به نیکی می کنند
  چهره ی امروز از آیینه ی فردا خوشست

  به راستی نمی دانم از کجا شروع کنم؛ چراکه بسیاران چیزها هستند که طماع بحث کردنشان را دارم. اما به حکم ارجحیت لاجرم از دریچه ی “قدردانی” وارد می شوم. آری، من هم قدردان این انسان خوب و دلسوز و متفاوت هستم. از این استاد گرانسنگ هم به عنوان معلم و هم به عنوان مدیر، خاطرات خوشی دارم و همیشه چه با نوشتن، چه با کلام از ایشان سپاسگزار بوده ام. چون او به ما القا کرد که این فرهنگ و هنر، و این مرز و بوم و این نیشتمان، به دستان شماها نیازمند است و باید در رستاخیز آن کوشا و نستوه باشید.
  کاک “عبدالله کاکابرایی” با دلسوزی وافر و با سختگیری و حساسیت و شناخت وظیفه ی خود، (راجع به شناخت وظیفه اش داستان دارم اما بماند) چنان احساس مسولیتی در دانش آموز بر می انگیخت که دیگر سرپیچی از آن واقعا دشوار بود.
  به ِیاد دارم می گفت: این منطقه دانشگاه ندارد، اما شما دبیرستانی ها (آن روزها فقط دبیرستان معلم و شهدا بودند) باید بسان دانشجو نشست و برخاست کنید؛ چون، این دبیرستان ها حکم دانشگاه را برای منطقه ی ما دارند. به این تعبیر او مدیریت این دو دانشگاه گذشته را برعهده داشته است. به یاد دارم می گفت: از همین حالا شروع کنید بخوانید، با “ایسم ها” و اصطلاحات آشنا شوید تا برای فردا، برای دانشگاه آماده شوید. من با همین توصیه های بجا بود که در همان کتابخانه ی دبیرستان معلم مطالعه را آغاز کردم.
  چنین بود که او در همان روزها دبیرستان و با یادآوری و خاطرات و رشادت جوانان این آب و خاک، مسولیت خطیر دانشجو بودن را بر دوشمان نهاد و ما را با این کارش برای خودمان بزرگ جلوه می داد. چون می خواست شاگردان خود را برای روزهای بسیار سخت و پر از مسولیت و بدور از بی تفاوتی آماده کند. من به عنوان یک شاگرد در همان روزها بود این مسولیت را حس کردم و بعدها آن را فهمیدم و این “فهمیدن” هنوز در وجودم موج می زند و به آن پایبند هستم.
  آری، این بود احساس آو، و در راستای آن دلسوزانه و صادقانه می جوشید و می خروشید، و اگر کسی آن را درک نمی کرد همچون هر انسان با مسولیت و با احساسی پریشان و آشفته می شد.
  این معلم و مدیر روزهای سخت، برای همه ی ما که هم اکنون در صنف های مختلف ، معلم، وکیل، پزشک، استاد داشگاه، مهندس، و… هستیم، روزی روزگاری با احساسی فراتر از مسولیت و وظیفه اش می جوشید و می خروشید. شاید بد نباشد ما هم اکنون به حکم وفاداری و قدردانی، برای او بجوشیم و تا هستند قدرشان را بیشتر بدانیم. در اینجا باید از این قلم رسا و نگاه نافذ اقای دانشخواه نهایت تشکر و قدر دانی داشته باشم. ایشان چیزی رابرای گفتن نگذاشته اند.
  راستی صدای مخملی آقای کاکا برایی را فراموش نکنید. و شرمنده ام با نام مستعار نوشتم، البته این خود هم دالی ست برای مدلول های دیگر. با سخنی از شاملو خداحافظ :

  چه بگویم سخنی نیست
  می وزد از سر امید نسیمی
  لیک تا زمزمه یی ساز کند
  در همه ی خلوت صحرا
  به رهش
  نارونی نیست.

  پاسخ دادن
 10. 18

  فتح اله نجفی

  هرچنداینجانب افتخار شاگردی این استاد در علوم و صنعت را نداشته ام اما آنچه از مطالب و شنیده ها پیداست این شخصیت بزرگوار در زمان مدیریتش توانسته ارزش و قداست فرهنگیان و همکارانش را حفظ و ارتقاء دهد و برای ارتقاء سطح علمی دانش آموزان تلاش و کوشش نماید . و مشکلاتی که در ارتباط با گزینش دانش آموزان مستعد برای راه یابی به دانشگاه پیش رو بوده با درایت و مدیریت خاص خود آنرا کم رنگ نماید . همچنین ایشان در زمان بازنشستگی بجای نشستن در کنار خیابان توانسته حرفه و صنعت آباء و اجداد خودرا حفظ و با بدست گرفتن پتک سنگین آهنی و کوبیدن بر آهن سخت و سندان از انقراض این صنعت جلوگیری و به نحویی جوانان جویای کار را به حرفه صنعت تشویق نماید و از طرفی نیاز مندی جامعه و منطقه را برطرف نماید . به همین دلیل ارزش این شخصیت بزرگ فرهنگی و صنعتگر را باید دانست وبایستی به ایشان افتخار نمود ..

  پاسخ دادن
 11. 17

  درد مشترک

  قدر زر زرگر شناسد/قدر گوهر گوهری
  درود بر اندیشه ای که در زمهریر ناگزیر گذر ایام،از صلابت بزرگ مردی از نسل روزهای روشن غافل نماند و نگاره ی پرمهرش تلنگری شد تا آنان که داعیه ی بودن سر میدهند بایستند و نگاهی به روزهای رفته بیندازند.به روزهای حضور باوری که تجلی برهان نظم بود و امنیت.به دستهایی که نشان هزار روز زندگی اند و هزار روز رنج برای زندگی….

  پاسخ دادن
 12. 16

  حاتم حكيمي

  سلام خدمت كاربران ودست اندر كاران زحمت كش سايت
  تشكر وتقدير از جناب آقاي دانشخواه به خاطر مطلب زيبايي كه در ارتباط با كاكه عبدالله كاكابرايي نوشته اند به راستي آقاي كاكابرايي از معلمان دلسوز وزحمتكش شهرمان بودند كه براي هميشه ياد وخاطرش در اذهان همه ي دانش آموزان و معلمان جاودان است .از وفاداري وقدر شناسي عزيزاني كه به عباراتي كوتاه از تلاش ها و زحمات آقاي كاكابرايي ياد كرده اند خيلي خوشحال شدم به سبب اينكه هنوز هم با وجود اين همه ناملايمات روزگار كساني هستند كه قدر معلمان و افراد دلسوز جامعه را مي دانند واز آن ها ياد ميكنند.براي همه ي عزيزان و جناب آقاي كاكابرايي از خداوند بزرگ ارزوي سلامتي وسربلندي را خواهانم.

  پاسخ دادن
 13. 15

  شاگرد سال 74

  از اینکه ایشان مردی بزرگوار بودند شکی نیست . انشالله موفق و سربلند باشند .

  پاسخ دادن
 14. 14

  جمال ابراهيمي

  همكار ارجمند وبزركوارم كاك عبداله دلي باك و قلبي مهربان دارند هميشه درجهت اصلاح و تربيت رك و راست عمل مي كردند واز خصلت اهنكران اين است كه جيزي رابنهان نكرده و سياسي كاري و بشت برده نداشته اما واقعيت را بيان نموده و سالم عمل نموده خداوند عزت دنيا و اخرت نصيبشان كرداند

  پاسخ دادن
 15. 13

  بهزاد بهمنی

  ;,کویسانان ئارام هه وارگه ماتم لا له زار بی ده نگ چون خیل خانه ی خه م هی دوس هی دوس ده ل و گیانم دوس بیرو بو کویسان من چاوه نوارم ……..؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن
 16. 12

  amin

  همیشه خاک پایش خواهم ماند .
  هنوز هم که هنوز است همان ابهت و بزرگی و صلابت یقین در وجودش غوطه وری میکند .

  خدارا گواه میگیرم که اگر آن سوی خیابان او را ببینم از شرم و ترس و حیا سرم را به زیر می افکنم .
  مبادا این پدر دلسوز و استاد و معلم فرزانه ام را به واسطه عدم توجه به آموزه هایش چه در رفتار و چه گفتار و… که به ما القاء کرد و آموخت خدائی ناکرده برنجانم و بیفروزم …

  خدا آن روز را نیاورد که خشم و عشق و محبتش هر سه با هم نمایان شود ( چوب استاد به ز محبت پدر )
  تاریخ خود گواه ثمرات علم و اندیشه وتربیت این بزرگ مرد و امثال ایشان در خطه اورامانات پاک خواهد بود
  من کسی نیستم که اغراق و تملق و چاپلوسی کنم .
  ختم کلام
  دوستش خواهم داشت برای همیشه و ابد .
  این بیت شعر را هم تقدیم ایشان و تمامی معلمان و دلسوزان خطه اورامانات می کنم :

  بزرگان بزرگند و پیروز بخت … بزرگان لایقند بر تاج و تخت

  بزرگان بزرگند در هر سرزمین … بزرگان لایقند بر تاج زرین

  مجلس بی بزرگان فیض نیست … بوسیدن دست بزرگان عیب نیست

  گر بدانی بزرگی به معنای چیست … برای خاک پای بزرگان خواهی گریست
  تقدیم به بزرگیتان استاد ..

  پاسخ دادن
 17. 11

  بانه وره

  من دانش آموز این بزرگوار نبوده ام اما همواره از دانش آموزان دهه شصت تعریف این بزرگ مرد را چه از لحاظ اخلاقی و آموزشی شنیده ام و همیشه ازاقای کاکابرایی به نیک نام می برند وبهترین دانش آموزان را آموزش و پرورش داده است.

  پاسخ دادن
 18. 10

  عبدالرحمان مرادی

  من هیچگاه درسهای ایستادگی و پایمردی را که آقایان فخرالدینی در کلاس معارف و کاک محسن نقشبندی و کاک عبدالله کاکه برایی و مرحوم جمال رضایی فرگرفته ام فراموش نمی کنم و همچنان خاک پای آن بزرگواران هستم.

  عبدالرحمان مر ادی از ناو

  پاسخ دادن
 19. 9

  منصورفتاحی نژاد

  من هرگزمحبت این بزرگ مردرادرحق دانش آموزان ناوی ودیگرروستاهاکه درپاوه اتاقی اجاره کرده ومشغول به تحصیل دردبیرستان شهدای هشتم آبان پاوه بودند فراموش نخواهم نمودکه شخصا درشیفت مخالف مدرسه درآن زمان که صف گرفتن نفت به دههامترمی رسید برایشان نفت میگرفت ودلسوزترازوالدین ندارشان بهشان پول توجیبی می دادیادش بخیروآزروی سلامتی برای ایشان وخانواده اش دارم

  پاسخ دادن
 20. 8

  سه ربه رز

  با تشکر از آقای نصراله دانشخواه که با قلمی زیبا و بیانی شیوا در این متن هرچند کوتاه، از بزرگی یک انسان بزرگ گفتند، اتفاقا من نیز آن تصنیف را به لطف یکی از دوستان شنیده ام، به راستی که ایشان می توانست یکی از بزرگان موسیقی کوردی باشد. اما متاسفانه به آنچه که حقش بود نرسید. اما انسان های بزرگ همیشه بزرگ می مانند…..
  پ.ن. وه رمه کی جه راسه که ی خرابته رینی، زاتما نیا بوسمی

  پاسخ دادن
 21. 7

  رحیمی

  باسلام و خسته نباشید خدمت جناب اقای کاکابرایی انشا.. همیشه تندرست و سلامت باشن شخصیت و شیک پوش بودن ایشان همیشه سرلوحه من بوده و هست

  پاسخ دادن
 22. 6

  عابد فتحی

  باسلام وتشکراز سایت سلام پاوه که بصورت تمام وکمال شخصیت آقای کاکابرایی را توصیف نمودید .من افتخار شاگردی آن گوهر گرانبها را داشتم به حقیقت از تمام جهات چه مدیریتی وچه اخلاقی انسانی به تمام معنا کامل بوده وهستند امیدوارم سالهای سال تندرست وعاقبت بخیر باشند.

  پاسخ دادن
  1. 6.1

   هه‌ناسه

   با سلام.
   باید اشاره کرد که اولین منتشر کننده این متن سایت سلام پاوه بوده است و باید خسته نباشید گفت. اما نویسنده متن از کارکنان این سایت نیست. نام نویسنده نصراله دانشخواه است که در بالای صفحه نوشته شده است. دستشان درد نکند که به یاد این مرد بزرگ افتادند و ما را نیز در یادآوری آن کمک کردند.
   کاک عبداله مظهر ابهت دانش آموزان و معلمان ماست.

   پاسخ دادن
 23. 5

  نریمان رحمانی

  با سلام و درود خدمت جناب آقای کاکابرایی .افتخار شاگردی خدمت ایشان رو نداشتم ولی تعریف مدیریت ایشان رو زیاد شنیدم. امیدوارم هر جا هستند موفق و سربلند باشند.دانش آموزان دوره آقای کاکابرایی جز بهترین ها بودند.

  پاسخ دادن
 24. 4

  فرزاد بکامیری

  استاد عزیز نامت دردلهاست،همه تو را دوست داران /که جوانان خوبی را تحویل جامعه دادی
  مردی زحمت کش
  مردی دوست داشتنی
  مردی که نامش برای همه احترام است نه کینه
  تنت همیشه سالم باشد ،استاد عزیزمان چون که ما دوستت دارم

  پاسخ دادن
 25. 3

  سراج

  ممنون از یادداشت زیبایتان برای مردی با صلابت ، خوشرفتار ، استاد ادب و اخلاق و دلسوزی
  واقعا یاد ایشان برای همیشه در ذهن شاگردانش ماندگار خواهد بود
  خداوند بهشون عمر با عزت عنایت بکنه

  پاسخ دادن
 26. 2

  هدایت محمودی

  باسلام.وظیفه خویش می دانم به محضر معلم بزرگوار سالهای دورم عرض سلام و ارادتی داشته باشم.ایشان با کلام شیرین و رفتار وزین به ما درس ادب و اخلاق نیک آموختند.انشاالله عمر باعزت همه معلمان دلسوز و انسان ساز مستدام.

  پاسخ دادن
 27. 1

  مظفر اسلامی نیا

  جناب آقای دانشخواه از متن زیبایتان متشکرم به راستی همه ما مدیون زحمات آقای کاکابرایی می باشیم وجناب عالی با این متن خوبتان جور تمام کوتاهیهای همه ما را کشیدی از دور دستان پینه بسته استاد باصلابتم را می بوسم وبه او می گویم ای مرد بزرگ تو تصویری بسیار زیبا در قاب ذهن همه ما داری ونمی گذاریم زمانه اون را خط خطی نماید.

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.