8 Comments

 1. 7

  مازندران /سوادکوه / کجوری

  خدا رحمت کند
  خدارا برآن بنده بخشایش است / که خلقو از وجودش در آسایش است
  در مازندران شعریست که عینا می آورم
  گوش هاده ازدرد فقیری بووم / ادل درد و چش اسری بووم
  ( گوش کن از درد نداری بگویم از درد دل اشک چشمانم بگویم
  هر کجا که می بینی یک نفر سیر وجود دارد حتما اطرافش چهر نفر گرسنه زندگی می کنند مرد فقیر وقتی بمیرد مرده شور هم برایش ارزش قایل نیست جنازه اش هم دوان دوان به سوی قبرستون می رود کسی که برایش نماز می خواند نمازش با نماز ارباب فرق داره اما اگر اربابی بمیرد مرده شور هم حال و قرار نادره جنازه اش تکریم و اربابی تشیع می شود داستان غم انگیزی را طرح فرمودید
  نگران شدم دبیر مقام و منزلت دارد
  چون اینها سهیلند نه سحر اگر افتاب شان عروب کند ما گریه می کنیم
  ته سحر نی ته سهیلی / اتا زمبیل سرخ افتاب / مه زوون لال اگر افتاب بوره مار من برمه کمبه
  یعنی تو سحر نیستی تو سهیلی یک سبد آفتاب سرخ که گرما بخش است زبانم لال شود اگر آفتاب عمرت غروب کند من توان و تاب ندارم
  خدایش رحمت کند در ولایت ما هم چنین اتفاقات فراوان است

  پاسخ دادن
 2. 6

  زاولی

  دنیا خوشست و مال عزیزست و تن شریف
  لیکن رفیق بر همه چیزی مقدمست

  پاسخ دادن
 3. 5

  مطلع وجدان بیدار

  با سلام وعرض ارادت وتشکر فراوان خدمت مدیران وکاربران محترم این سایت ارزشمند
  مدتی است درفضای مجازی بحث وقف باغ لالو نصرالله دبیری واخیرا فوت این مرحوم پیش کشیده شده که با دنیای واقعی متفاوت ومتناقض است بنده چون ازنزدیک در جریان هستم واز دوستان ونزدیکان آقایان مصطفایی ومحمودی هستم وظاهر امر تا کنون علیرغم اصرار خیلی از دوستان وهمکاران لازم ندیده اند تا در سایتهای خبری بحث کنند برحسب وظیفه جهت شفاف سازی عرض میکنم که:
  1-کسی نمیتواند اموال کسی را به دیگری آنهم برای وقف مسجد به یک اداره دارای رسم ورسوم وقوانین ببخشد شاید برای همه ما بارها اتفاق افتاده مثلا دردفاتر رسمی ازدواج ویا اسناد رسمی و… حتی برای افرادی که نمیشناسیم ذیل اسناد را به عنوان شاهد امضا بکنیم .بنده کسانی که سند ازدواجم را به عنوان شاهد امضا زده اندهنوز نمیشناسم . مرحوم دبیری عزیز دو سال پیش در کمال صحت وسلامت وبه گفته خودش تا تنها مال دنیایش برای اقوامی که هیچ توجهی به او ندارند باقی نماند در اداره اوقاف حاضر شده و آن را برای مسجد شرکان وقف کرده است . آقای مصطفایی دقیقا آن زمان یعنی فروردین 91 ناظر ومجری تعمیرات وتوسعه مسجد جامع بود که به این ترتیب او را به عنوان شاهد خوانده وبا توجه به دسترسی به هدایت محمودی به این روال وحتی ملا عمر حسن زاده که در اداره اوقاف حضور داشته مانند این برادران پای وقف نامه را امضا زده است .پس وقتی ارباب رجوع هم مانند نامبردگان شاهد بوده پس قضیه واگزاری باغ مرحوم ربطی به شاهدان ندارد.خودتان قضاوت کنید.
  2-بامریض شدن مرحوم آقای نصرالله دبیری در اوایل سالجاری و بعد از بیش از یک ماه تنها یکی از بستگان( خواهر زاده های مرحوم ) حاضر به نگهداری از او شده آنهم با شرط اینکه باغش را به او واگزار کنند ولی با مراجعه مکرر به اداره محترم اوقاف چون آن موقع حدودا دو ماه پیش پاسخ منفی گرفتند مرحوم را با وضعیت نابسامانی رها کردند وبعد از پا در میانی معتمدین روستا و امام جمعه عزیز پاوه و خود آقایان مصطفایی ومحمودی که مدت 20 روز طول کشید در نهایت تاریخ 1/4/93اداره اوقاف همچنان که رئیس محترم آن ملا هادی رمضا نی در مصاحبه خود با سایت سلام پاوه گفتند وهم اکنون هم موجود است (مطلب 14 تیر ماه 93) باغ را برگردانده وتحویل شورای روستا نموده است به این ترتیب شورای روستا با مراجعه مجدد به آقای احمد خسروی خواهر زاده مرحوم وجلب رضایتشان برای نگهداری مجدد مرحوم دائی نصرالله با واگذاری باغ به ایشان مرحوم را به خانه او برگردانده که متاسفانه بعد از حدود یک ماه وفات نمودند.
  3- کسانی که با اسم مستعار ویا واقعی خود نظر میدهند واز مردم روستا وسایر گله منند از بستگان واقوام مرحوم هستند که نگهداری وسرپرستی از ایشان به عهده آنان بوده که متاسفانه به وظیفه خود عمل نکردند. ولی مردم روستا تا حد امکان سالهای سال به وظیفه خود در این خصوصکوتاهی ننموده که جایتقدیر دارد.
  این واقعیت مطلب است قضاوت با کاربران عزیز

  پاسخ دادن
 4. 4

  فرهنگي

  با سلام وتشكر و قدر داني از سايت مستقل و واقع بينانه يتان .لازم ميدانم ضمن تشكر از اين نكته سنجي شما مطلبي را ب عرض برسانم طي چند ماه گذشته يكي از بانوان فرهنگي پاوه با كسب رتبه اي بي نظير در آزمون كارشناسي ارشد افتخاري ب ياد ماندني براي شهر وديارمان كسب كردند ك جاي بسي خوشحالي ست اما يكي از همين سايتهاي شهر اين مطلب را در ضميمي مطلب ديگري ك اهميت چنداني نسبت ب اين مطلب نداشت قيد كرده بودند ك جاي بسي تامل وانديشيدن دارد در اين جا لازم ميدانم ب عرض اين عزيز برسانم ك اولا مردم همه چيز را ميدانند ودر ثاني از ارزش كار اين بانوي فرهنگي چيزي كاسته نشد

  پاسخ دادن
 5. 3

  نکته

  در دنیا سه چیزصدا ندارد : مرگ فقیر ، عیب غنی ، چوب خدا
  اما اغنیا بدانند که مرگ مرگ است فقیر وغنی ندارد همه میمیرند چه فقیر و چه ثروتنمد. هیچکس هیچ چیزی با خود نخواهد برد . میلیاردر دو متر پارچه با خود برد لالو نسه هم همین دو متر پارچه نصیبش شد.
  عیب عیب است چه از غنی سر بزند چه از فقیر . مطمئن باشید ثروتمندان معایبشان بسیار زیاد است روزی خواهد رسید به بدترین شکل عیب غنی نشان داده خواهد شد.
  و بالاخره چوب خدا صدا ندارد . هشدار به همه ی ماست. ای کسی که هیچ نیستی اما کبکبه و دبدبه داری و خیال می کنی با خوردن حق دیگران ، با تعرض به دیگران ، با سوء استفاده از قدرتی که با بدبختی و خود کوچک کردن و سگ دوهای فراوان به دست آورده ای و هر آن ممکن است از دستت برود فکر می کنی کسی هستی !! چوب خدا هر آن ممکن است پشتت را بشکاند.

  پاسخ دادن
  1. 3.1

   ناشناس

   واقعا همین طورست

   پاسخ دادن
 6. 2

  پاوه

  سلام درستش اینه آقای صالحی :

  تو دنیا سه چیز نداره صدا

  مرگ فقیر ، عیب غنی ، چوب خدا …!

  پاسخ دادن
 7. 1

  سحر بهرامی

  خدا رحمتش کنه و به خانواده اش صبر بده

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.