قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه با امام جمعه پاوه دیدار کرد / تصاویر

به گزارش سلام پاوه : ماموستا قادری در دیدار مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه با ایشان ؛ با اشاره به اعلام شیوع ویروس وی اچ اس در میان ماهی­های قزل آلا از سال گذشته توسط مدیرکل دامپزشکی و پیگیری آن بعد از یکسال ، گفت : سئوال ما اینست که چرا باید یکسال بعد از شیوع این ویروس ، به فکر مقابله با آن باشید؟ و چرا تاکنون برای جلوگیری از آن در شهرستان ما فکری نشده است؟ مگر نه اینست که این مسئله مستقیماً با سلامتی مردم مرتبط است.

به گزارش سلام پاوه و به نقل از  پایگاه اینترنتی امام جمعه پاوه، دکتر پرور مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه پیرو آخرین روز دوشنبه ( 30 تیرماه 93 ) با ماموستا ملا قادر قادری دیدار و امام جمعه پاوه گفتگو کرد.

امام جمعه پاوه در این دیدار ؛ اهمیت توجه به ذبح شرعی در کشتارگاههای سطح شهرستان را مورد تأکید قرار داد و گفت : ضمن تقدیر از زحمات و تلاشهای انجام شده در بخش ذبح دام ؛ توقع و انتظار ما اینست مسئله ذبح شرعی در کشتارگاهها در اولویت قرار گیرد و افراد و کارشناسانی را برای نظارت بر این مهم تعیین و کلاسهایی برای ذابحین در طول سال دایر تا در امور ذبح و غیره توجیه شوند.

ماموستای قادری سپس با اشاره به اعلام شیوع ویروس وی اچ اس در میان ماهی­های قزل آلا از سال گذشته توسط مدیرکل دامپزشکی و پیگیری آن بعد از یکسال ، گفت : سئوال ما اینست که چرا باید یکسال بعد از شیوع این ویروس ، به فکر مقابله با آن باشید؟ و چرا تاکنون برای جلوگیری از آن در شهرستان ما فکری نشده است؟ مگر نه اینست که این مسئله مستقیماً با سلامتی مردم مرتبط است.

وی با اشاره به وجود تعداد زیادی حوزچه پرورش ماهی در شهرستان گفت : حسب آگاهی ما هیچگونه نظارت جدی بر این حوزچه­ها نمیشود و توجهی که برای ذبح سایر حیوانات میشود در مسئله ماهی کمتر دیده میشود .

امام جمعه پاوه ضمن تأکید مجدد بر اهمیت سلامتی مردم و اعلام آمادگی برای همکاری با دامپزشکی در زمینه­های مرتبط گفت : باید تلاش شود بیش از گذشته نظارت صورت گیرد و البته این نظارت ها باید جامع و فراگیر باشد.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه نیز در ابتدای این دیدار در سخنانی به شیوع ویروس وی اس اچ در میان ماهیهای بعضی از شهرستانهای گفت : بیماری ویروسی وی اچ اس به دلیل ورود تخم ماهی آلوده وغیرمجاز به کشور چند استان کشور از جمله کرمانشاه را درگیر کرده است.

وی افزود : متاسفانه به دلیل غیر اصولی بودن حوزچه های پرورش ماهی شهرستان پاوه این ویروس در بعضی از حوزچه های این شهرستان نیز انتشار پیدا کرده است . و برای مقابله با این ویروس برنامه های خاصی در دست اجرا داریم .

دکتر پرور افزود : این بیماری مشترک بین انسان و دام نبوده وهیچ خطری برای انسان ندارد ، اما باید تلاش کنیم از شیوع بیشتر آن جلوگیری شود.

مدیر کل دامپزشکی استان

دیدار مدیرکل دامپزشکی با امام جمعه پاوه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |