گزارش تکمیلی از نشست اعضای شورای شهر پاوه با اصحاب رسانه قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » گزارش تکمیلی از نشست اعضای شورای شهر پاوه با اصحاب رسانه

به گزارش سلام پاوه: در ادامه نشست شورای اسلامی شهر پاوه با اصحاب رسانه هریک از اعضای شورای شهر در زمینه های کاری خود به بیان دیدگاهایی پرداختند.

به گزارش خبرنگار سلام پاوه:جهانبخش لطف الهی در این جلسه ضمن تکریم و مهم برشمردن جایگاه اصحاب رسانه از زحمات و تلاشهای شبانه روزی اصحاب رسانه شهرستان پاوه تقدیر نمود.

 

وی افزود:جایگاه رسانه و فعالیت در آن جایگاه مقدسی است و الحمدلله همه اصحاب رسانه شهرستان که در این زمینه فعالیت میکنند،حرمت و قداست کار خبری را به نجو احسنت می دانند.

 

پیشکسوت شورای شهرپاوه در ادامه افزود:بنده بارها اعلام کرده ام که امروزه در فضای مجازی نقد با تخریب افراد و اشخاص و مسئولین با هم فرق دارند و باید سعی نمود اگر مطلبی در مورد شخص یا اشخاصی منتشر میشود جنبه سازنده داشته باشد نه به قصد تخریب و خبرنگاران این موضوع را باید مد نظر داشته باشند.

 

لطف الهی اعلام کرد: ما نمایندگان مردم در پارلمان شهری هستیم و انتظاری که از مردم داریم این است که اگر مسائل و مشکلاتی وجود دارد ساختمان شورای شهر پذیرای همه آنها است و نیاز است مردم از طریق شورا مشکلات و مسائل خود را مطرح نمایند.

 

وی به ارزش و جایگاه شورا در زمان شروع به کار شورا در کشور اشاره کرد و گفت متاسفانه ارزش و احترام شورا در دور اول با حال حاضر خیلی متفاوت و پیچیده شده  است . امروزه بیشتر مصوبات و موارد قانونی که در شورا تصویب می شود اکثرا در فرمانداری ملغی می شوند و این کار شورا را سخت نموده است.

 

لطف الهی همه آحاد جامعه را به رعایت قانون بر اساس اصول کلی قانون اساسی توصیه نمود و تاکید کرد: آنچه که ما در شورای شهر و شهرداری امورات را پیگیری و دنبال میکنیم در چارچوب قانون شوراها و بر اساس رعایت امور حقوقی و قانونی می باشد.

 

وی با انتقاد از افزایش عوارض در سنوات گذشته و فعال شدن آن در شاخه های مختلف گفت : اعضای شورا در زمینه کاهش عوارض اقدامات و مصوباتی داشته است که یک مورد آن در فرمانداری مغایرت گرفته است اما همچنان بر کاهش عوارض و با ارسال مصوبه دیگری مبنی بر کاهش ۲۰ درصدی عوارض تاکید داریم.

 

لطف الهی در پاسخ به سوال خبرنگار سلام پاوه مبنی بر اینکه آیا اختلافی ما بین اعضای شورای شهر وجود دارد یا خیر گفت : بنده معتقدم تفاوت افکار در بین اعضای شورا وجود دارد اما با یکدیگر اختلافی نداریم بلکه تفاوت سلیقه ها وجود و در این بین ما ۱۱۳ مصوبه را با نهایت تفاهم مصوب کرده ایم.

سامان مرادی عضوی دیگر شورای شهر هم به مسائل مالی شورای شهر در دور پنجم اشاره کرد و افزود:از ابتدای دور پنجم شورای شهر یعنی حدود ۷ ماه هزینه و مخارج شورای شهر ۴ میلیون و سیصد هزار تومان بوده یعنی به طور میانگین ماهانه مبلغی در حدود ۶۱۶ هزار تومان و خارج از آن هزینه ای نداشته ایم.

 

 

مسئول خزانه شورای شهر پاوه ادامه داد و گفت : مقدار دریافتی ماهیانه هر عضو شورای شهر که بر اساس یکسری آیتم ها و می باشد نزدیک به یک میلیون و دویست و شصت هزار بوده است که این مبالغ به صورت میانگین بوده است که شورای شهر از این بابت مشکل خاصی نداشته است و در این خصوص نهایت صرفه جویی شده است.

 

 

حیدر اسلامی نیا سخنگوی شورای شهر پاوه به جایگاه و نقش شورای پنجم اشاره کرد و افزود:در این دوره سعی نموده ایم مسائل و مشکلات شهر را با کار کارشناسی و با برنامه ریزی از پیش تعیین شده انجام داده ایم.و معتقدم که شورای دور پنجم پتانسل و توانایی های بالایی دارد و قطعا موفق خواهد شد.

 

مسئول کمیسیون فرهنگی افزود:همه اعضاء شورا بیشتر مسائل و مشکلات شهر واقفند که شاید بحرانی ترین موضوع بحث ترافیک شهر پاوه باشد که انتظار داریم مردم در این خصوص بیشتر همکاری و همراهی داشته باشند.

 

وی افزود: مبلغ ۲ میلیارد و دویست میلیون تومان از مبلغ ۵ میلیارد تومن بودجه شهرداری در صورت تخصیص با امورات عمرانی برای حل معضل ترافیک اختصاص داده ایم که با در نظر گرفتن معابر جدید درسال جاری بتوانیم گره ترافیک را بازکنیم.

مسئول کمیسیون فرهنگی شورا مشکل اساسی در عملیاتی شدن و بازگشایی معابر را عدم همکاری مالکین خصوصی عنوان کرد و افزود:یکی از مشکلات عمده و دست و پاگیر در این خصوص موضوع همکاری نکردن مالکین خصوصی می باشد که در حال رایزنی با بیشتر آنها هستیم که بنده از همه آنها خواهش میکنم جهت برون رفت از این معضل نهایت همراهی و همکاری را با شورای شهر و شهرداری داشته باشند.

 

حیدر اسلامی نیا یکی دیگر از موارد مهم که نیاز است بیشتر بدان توجه شود بحث کاهش الودگی دیداری و توسعه فضای سبز  و یا احداث پارک جنگلی در شهر پاوه می باشد که امید است با همکاری مردم و تلاش مجموعه دوستان در شورای شهر و شهرداری این امر محقق بشود.

 

اسلامی نیا به آمار و ارقام عوارض در شهرداری اشاره نمود و گفت تمام توان خود را بر این قرار داده ایم که نهایت توجه و احترام برای مردم در ساخت و ساز و در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری داشته باشیم و این را هم ثابت کرده ایم.

 

وی اشاره ای به بودجه شهرداری کرد و افزود:در سال گذشته بودجه ۸ میلیاردی شهرداری پاوه محقق شد و امسال این بودجه به حدود ۱۱ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است که امیدواریم تخصیص کامل یابد.

 

اسلامی نیا به تمجدید از شهردار پاوه پرداخت و ضمن اعلام حمایت مجدد از شخص آقای میری به عنوان شهردار اعلام کرد:بنده این شخص را منضبط و منظم در امور مالی می بینم و اعلام میکنم که بیشتر امورات و اقدامات در نظر گرفته شده در سال ۹۷ با برنامه ریزی که انجام داده ایم محقق خواهد شد.

 

حیدر اسلامی نیا در ادامه اعلام کرد: بنده دو سه بار جهت حضور و نشست خدمت حاج ماموستا قادری امام جمعه پاوه و همچنین طی دو نامه که موجود می باشد رسما از نماینده محترم اورامانات در مجلس شورای اسلامی درخواست کرده ایم که در جلسات شورای شهر و بررسی مشکلات شهر حضور پیدا کنند که متاسفانه تا به امروز هیچ جوابی در این خصوص به ما نداده اند و این موضوع محقق نشده است.

 

سخنگوی شورای شهر پاوه در خاتمه از همه شهروندان فهیم خواستار همکاری بیشتر  بخصوص در پرداخت  عوارضات شهرداری خواستار شد و افزود:پیش بینی شده است که در سال جدید ۱۵ تا ۲۰ درصد عوارضات شهرداری را کاهش دهیم.

 

نائب رئیس شورای اسلامی شهر پاوه هم در سخنانی ضمن تمجید از عملکرد اصحاب رسانه و خدمات آنها به بیان جزئیاتی از وضعیت شورای شهر و کمیسیون معاملات در شورای شهر و شهرداری پرداخت.

 

مهندس سید محمد احسن احمدی  با اشاره به گلایمندی در خصوص موضوع انتخاب آقای میری از اعضای شورا افزود: چشم انداز و آینده برنامه های شورای شهر روشن است و روند روبه رشد پیش بینی می شود و ما کمتر مشکلی بوده که نتوانیم در بین خود اعضای شورا حل کنیم فقط درموضوع انتخاب آقای میری مشکل و اختلاف وجود دارد و گرنه در تمامی مسائل مشکلی بین اعضای شورا وجود ندارد.

 

احمدی به گلایمندی کلی اعضای شورای شهر از اجرائی نشدن مصوبات شورا توسط شهرداری اشاره کرد و خواستار اجرائی شدن کامل مصوبات شورا توسط شهرداری شد.

 

وی در خصوص تدوین دفترچه عوارض شهرداری در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت:اخذ و گرفتن عوارض از شهروندان بستگی به درآمد مردم دارد که نحوه برقراری عوارض و اخذ آن از شهروندان طبق قانون بستگی به مصوبه شورای شهر دارد. و نهایت تلاش برکاهش عوارض و رونق ساخت و ساز در شهر پاوه را داریم.

 

مهندس احمدی افزود:در کمیسیون معاملات که اکثر اعضای شورای شهر حضور داشتند اولین مصوبه آن مربوط به احداث و راه اندازی مجتمع دامپروری در سردره می باشد که مورد تایید فرماندار و کارشناسان مربوطه قرر گرفته است ولی هنوز به سرانجام نرسیده است که در صورت محقق شدن می تواند در زمینه های مختلف و بخصوص اشتغال نقش بسزایی داشته باشد.

 

وی به انتقاد از محل زباله دانی سریاس و مشکلات ناشی از آن پرداخت و گفت: متاسفانه متولیان امر در زمان خود به جایگاه مورد نظر توجهی نداشته و امروز یکی از مشکلات و معضلات شهری به جایگاه زباله دانی سریاس برمیگردد که با توجه به ارتفاع زیاد آن از سطح دریا عملا انتخاب اشتباهی بوده و درصدد انیم جایگاهی مناسب با ارتفاع استاندارد برای این موضوع و رفع اساسی مشکل زباله دانی پاوه پیدا کنیم.

 

وی به مشارکت شهرداری در بخش های مهم گردشگری و عمرانی اشاره کرد و گفت:متاسفانه در سالهای گذشته  عدم داشتن و ثبت شرکت هایی زیر مجموعه شهرداری، شهرداری با بهره گیری از پیمانکاران عملا هزینه های زیادی را متحمل شده است که امید است امسال و سالهای آتی با ثبت شرکت های زیر مجموعه شهرداری بتوانیم ضمن انجام امورات خود شهرداری درآمد های خوبی در بحث عمران و گردشگری داشته باشیم چرا که شهرداری پتانسیل این کار را دارد.

 

رئیس کمسیون عمران و مسئول معاملات شورای شهر پاوه ادامه دارد:با توجه به اجرایی کردن طرح ترافیک جهت تسهیل در عبور و مرور در داخل شهر در نظر داریم در بودجه پیشنهادی ۱۱ میلیاردی شهرداری مبلغ ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آن  در صورت تخصیص به هزینه در امورات عمرانی شهر که اجرایی کردن ۱۲ معبر در سطح شهر از جمله:جاده کنار بانک ملت ، سه راهی پارک شهید کاظمی، و….را اجرائی کنیم.

 

مهندس احمدی به اولویت کارهای عمرانی در امسال اشاره کرد و افزود:پیش بینی کرده ایم که پس از محقق شدن درآمد داخلی شهرداری در سال ۹۷ بیشتر امورات را بر کارهای عمرانی و زیر بنایی پایه ریزی کنیم و این امر نیازمند همکاری و همراهی شهروندان گرامی است. و شاید برای اولین بار بودجه را بر اساس اولویت بندی مشخص کرده ایم و شهرداری موظف به اجرای اولویت های است.

 

احمدی به پتانسیل شورای شهر اشاره کرد و گفت:انتظار این است که شورای شهر در دوره پنجم با تمام تلاش و پتانسیلی که دارد بهتر و موفق تر عمل کند اما احساس میکنم شورای شهر فدای یک نفر شده است و آن هم شهردار است لذا از همکاران انتظار دارم بازنگری در این خصوص داشته باشند.

 

وی در پایان از اعضای شورای شهر درخواست نمود با توجه به پتانسل شورای شهر درخواست نمود در خصوص برنامه ها و امورات شورای شهر بازبینی در خصوص انتخاب شهردار داشته باشیم.

 

مهندس احمدی  در این نشست مسائلی را مطرح کرد و آقای اسلامی نیا نیز توضیحاتی را ارائه نمود که بنا بر درخواست اعضای شورای شهر و بررسی آنها و مصلحت و آرامش شورا و شهرداری این موضوعات رسانه ای نمی شود. چون این موضوعات باید بررسی شود و صحت و یا رد آنها مشخص نیست.

تهیه : صهیب زربان 

تدوین : فرهاد صالحی

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

 1. ناشناس

  سیمین
  با سلام خدمت شما بزرگواران
  کاش کمی واضح تر موضوعی را که اقای احمدی از اقای اسلامی نیا پرسیدن را بازگو میکردین
  معما شده برا خوانندگان

 2. ناشناس

  ایا شهردار و شورا ی پاوه با پرچم مقدس ایران مشکلی داشتن که از تپه مهمانسرا جمش کردن?چرا میلونی تومان خرج پرچم شد و بعد جمش کردن?خوب اگر مشکل جا دارد یک جای دیگر نصبب کنن. مثلا کویمکال

  • شهروند

   الان تنها مشکل شما تو پاوه شده همین؟؟؟…..شهر از بی بازاری و بی رونقی نابود شده و هر جوان داره بیکار شده اما شما نگران یه پرچم هستی!!!

   واقعا بعضی نظرات رو که از بعضی افراد میخونم جز ناراحتی چیزی دستگیرم نمیشه….

 3. ناشناس

  خدمت جناب اقای لطف الهی عرض کنم که با عوامفریبی نمیشه مردم رو گول داد وقتی فرماندار از یک مصوبه مغایرت میگیره قطعا مصوبه با قانون مطابقت ندارد وگرنه فرماندار چه دشمنی با شما یا مردم دارد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |