قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » هیچ‌کس در ساخت‌ و سازهای شهری اختیار تام ندارد

به گزارش سلام پاوه:استاندار کرمانشاه خطاب به نحوه ساخت‌ و سازهای شهری گفت:افرادی که در عرصه ساخت‌ و ساز هستند نباید تصور کنند که در روند اجرای کار اختیار تام دارند.

 

به گزارش سلام پاوه و به نقل از موج:هوشنگ بازوند ضمن تأکید بر نظارت بیشتر در نحوه ساخت‌وسازهای شهری،اظهار داشت: مدیریت ماده صد با شهرداری است و باید وضعیت ساخت‌وسازهای شهری را به‌گونه‌ای تنظیم کند که شاهد این حجم از تخلفات ساخت‌وساز در کرمانشاه نباشیم.

 

بازوند عنوان کرد: متأسفانه درصد زیادی از پرونده‌های ساخت‌وسازهای شهری کرمانشاه در ماده صد مطرح می‌شوند که این‌یک اتفاق عجیب و ناگوار است.

وی تصریح کرد:شهری که دچار چنین وضعیتی شود درواقع نشان می‌دهد که باید نظارت در آن تقویت شود و افراد نتوانند هر کاری بخواهند در حوزه ساخت‌ و ساز انجام دهند، چرا که کیفیت زندگی در آن نزول فاحشی پیدا می‌کند.

وی افزود:شهرداری به‌عنوان مدیریت ماده صد، باید وضعیت ساخت‌وسازها را به‌گونه‌ای تنظیم کند که شاهد این حجم از تخلفات ساخت‌وساز در کرمانشاه نباشیم.

قانون شهرداری‌ها قوی و اما نظارت بر نحوه اجرای آن به‌شدت ضعیف است

این مقام ارشد استان عنوان کرد:قانون شهرداری‌ها یکی از مترقی‌ترین قانون‌های موجود است و شرایط فعلی محصول نظارت ضعیف است.و نباید آیندگان تصور کنند در این شهر نظارتی نبوده و هر کس هر کاری خواسته در عرصه ساخت‌وساز انجام داده است.

بازوند خاطرنشان کرد:وضعیت موجود باید با جدیت بررسی شود و ضعف‌های نظارتی موجود هر چه سریع‌تر برطرف کنند.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت:مدیریت کلان‌شهری مثل کرمانشاه کار ساده‌ای نیست و باید به شهردار کرمانشاه کمک کرد و اختیارات کافی برای ساماندهی به وضعیت فعلی را به وی داد. هرچند قانون فعلی هم بسیار مترقی است و عرصه برای کار هست.

وی عنوان کرد:ساخت‌وسازهای شهری بلندمرتبه،اگر طبق ضوابط قانونی و اصولی باشد یک امتیاز برای شهر است و ارتقای کیفیت زندگی کمک می‌کند و نمونه موفق این وضعیت را در شهرهای پویا و توسعه‌یافته به‌خوبی شاهد هستیم.

  1. علی نودشه ای

    متاسفانه درشهرنودشه خانه های غیرمجاز زیادی وجود دارند و میراث فرهنگی شهرستان پاوه هیچ اقدامی در جلوگیری از خانه های غیرمجاز انجام نمیدهد و بعضی از خانه های غیر مجاز ی را که میراث فرهنگی استان مجوز تخریب آن را سه چهارسال صادر کرده است ولی هیچ اقدامی مسئولین شهر انجام نمیدهند متاسفانه شهر نودشه بافت زیبای سنتی خود را از دست داده است وتبدیل مسکن مهر شده امیدوارم دیگر شاهد خانه های غیرمجاز در شهر نودشه نباشیم ومادهصد رعایت شودوباید قانون یکسان باشد برای همه قوم و رفیق بازی و سوه استفاده از مقام نباشد خواهش میکنم نظرم را منعکس کنید

  2. علی

    آقای استاندار پس چرا درشهرنودشه ساخت وسازهای غیر مجاز انجام میشه و میراث فرهنگی استان مجوز تخریب خانه های غیر مجاز را صادر میکند و هیچ اقدامی صورت نمی گیرد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |