شیوه امهال وام های مناطق زلزله زده تا پایان هفته جاری تدوین می شود قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » شیوه امهال وام های مناطق زلزله زده تا پایان هفته جاری تدوین می شود

به گزارش سلام پاوه : استاندار کرمانشاه گفت: براساس دستورالعمل جدید بانک مرکزی به استانداری کرمانشاه، مشمولان و شیوه امهال وام های مناطق زلزله زده استان تا پایان هفته جمع بندی و تدوین می شود.

به گزارش سلام پاوه و به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند روز شنبه در جلسه مشورتی بررسی مشکلات بانک های استان در خصوص امهال وام های مناطق زلزله زده استان افزود: هرچه سریعتر باید مبلغ دقیق وام ها و سود آنها که در این ۲ سال امهال می شود به بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه برای گنجاندن در بودجه سال ۹۷ و ۹۸ اعلام کنیم.

استاندار کرمانشاه
براساس آخرین گزارش ها، میزان وام پرداختی در مناطق زلزله زده که مشمول امهال می شود، چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که هزار و ۵۰ میلیارد تومان در این ۲ سال سود به آن تعلق می گیرد.

استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: در امهال وام ها به موارد بسیار متفاوت و استثنایی برخوریم مثلا طرف ساکن شهر دیگری است و چون اهل این مناطق است، توقع امهال وام دارد و یا برعکس کسی در شهر دیگر وام گرفته و در این مناطق سرمایه گذاری کرده و آسیب دیده مشمول امهال نمی شود.

وی اضافه کرد: باید در کمیته این موارد استثنایی را جمع بندی کنیم و براساس آن مشمولان امهال وام مشخص شوند.

استاندارکرمانشاه مرجع قانونی تاییدیه امهال وام را ستاد مدیریت بحران استان اعلام کرد و گفت: فرمانداران هیچ وظیفه ای در خصوص تایید امهال وام افراد و معرفی به بانک را ندارند.

او تعهد گرفتن از مشمولان برای پرداخت سود وام های امهال شده را غیرقانونی دانست و گفت: دولت پرداخت سود وام های امهال شده را تعهد کرده و نباید از مشمولان تعهد گرفته شود.

زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود ۹۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

خبرنگار عباداله آذرگون

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |