نشست مشترک فرماندهان مرزبانی کرمانشاه و عراق در پاوه قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » نشست مشترک فرماندهان مرزبانی کرمانشاه و عراق در پاوه

به گزارش سلام پاوه:فرمانده مرزبانی کرمانشاه و فرمانده مرزبانی منطقه یکم عراق در نشستی مشترک،راهکارهای افزایش همکاری های دو جانبه را بررسی کردند.

به گزارش خبرنگار سلام پاوه:فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه برگزاری این نشست را در راستای اجرایی کردن مصوبات فرماندهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و عراق در اجلاس بغداد عنوان کرد.

 

سردار لطفعلی پاکباز روز دوشنبه افزود:مسائل و موضوعات مختلف مرزی در این نشست مطرح و بررسی شد و اکنون هم افزایی بسیار خوبی بین کلانتران جمهوری اسلامی ایران و مرزبانان عراق وجود دارد.

وی تصریح کرد:در این نشست مقرر شد میزان تلاش ۲ طرف برای افزایش سطح همکاری ها و روابط متقابل بیشتر شود چون معتقدیم افزایش همکاری ها موجب تولید و ایجاد امنیت پایدار و مطلوبتر در مرزهای ۲ کشور خواهد شد.

در ادامه فرمانده منطقه یکم مرزبانی عراق گفت:این نشست در راستای تفاهم نامه اجلاس بغداد مابین فرماندهان مرزبانی حمهوری اسلامی ایران وعراق و به منظور حل و فصل مشکلات مرزی ۲ جانبه و فراهم کردن زمینه توسعه و گسترش مناسبات دو کشور برگزار شد.

سرلشکر شیرکو عبدالله درویش افزود: براساس اجلاس بغداد این نشست های مشترک هر ۶ ماه یکبار و هر بار در یکی از ۲ کشور برگزار می شود و تداوم آن موجب می شود امنیت موجود در مرزهای ۲ کشور حفظ شود.

وی اظهار کرد:در این نشست استفاده از شیوه های نوین در تقویت امنیت در مرزها و پایداری در اجرای مصوبات اجلاس بغداد مورد تأکید قرار گرفت.

در پایان این نشست مشترک مرزی تفاهم نامه ای در ۱۰ بند تدوین و به امضای طرفین رسید و بر ضرورت گسترش و تحکیم روابط و همکاری های متقابل تأکید شد.

هیات مرزبانی عراق با بدرقه فرماندهی مرزبانی استان کرمانشاه از طریق مرز شوشمی به عراق بازگشت.

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |