قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » مشکلات تمام نشدنی پیمان کاران یا مسئولین شهری پاوه/حاتم حکیمی

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه:به عنوان یک شهروند که به پاکی و زیبایی شهر توجه خاصی داشته باشیم و به راستی شهر خود را خانه ی خود بدانیم.با دیدن جلوه های زیبای شهر احساس رضایت و خوشحالی می کنیم و با دیدن مشکلات و بی توجهی ها هم آزرده خاطر و ناراحت می شویم.برای بنده به عنوان یک شهروند و هر شهروند دیگری که هر روز در شهر خود قدم می زنیم و با مقداری دقت نظاره گر اطرافمان باشیم معضلات و مشکلاتی تمام نشدنی در شهر مشاهده می کنیم که به قول معروف ما را کلافه می کند.

از بی مسئولیتی و کم توجهی و عدم نظارت مستمر و کارشناسانه در کارهای عمرانی شهر بسیار ناراحت می شویم.از یک طرف همیشه مسئولین ما از کمبود بودجه و بدهکاری دستگاهها سخن می گویند و از طرف دیگر هم هزینه های هنگفتی که برای کارهای عمرانی و زیبا سازی شهر صرف می شود و زمان زیادی نمی برد کارهای صورت گرفته بدون اینکه استفاده ی آن چنانی از آن ها شود تخریب و از بین می روند.

اگر بودجه کم است باید از این مقدار کم به نحوی شایسته و بایسته استفاده شود.بر کا رپیمان کاران نظارت دقیق صورت گیرد تا در امر زیر سازی و به کار گیری نوع مصالح خوب قصور و کوتاهی صورت نگیرد و با هیچ پیمانکاری در عدم انجام صحیح کارها مماشاتی صورت نگیرد زیرا پیمانکار بابت انجام کار دستمزد کافی می گیرد.متاسفانه کارها رامعمولا به صورت مناقصه ای به پیمانکاران واگذار می کنند.تا در این رابطه هزینه ی کمتری صرف شود.و این امر هم باعث می شود که پیمانکار برای سود دهی بیشتر و عدم متضرر شدن از مصالح نا مرغوب و از استاد کار هایی که زیاد خبره نیستند و دستمزد کمتری می گیرند بهره ببرند و کار را به این شکل خراب می کنند.

کارهایی که با هزینه های زیادی انجام می شوند برای زمان کوتاه یک ماه یا یک سال نیست که فرسوده شده و از بین می روند.اگر کاری اساسی و اصولی انجام شود قطعا عمر مفید آن از یک سال و چند ماه بیشتر خواهد بود.در طی این چند سال ما شاهد بوده ایم که چندین بار هزینه های زیادی صرف طراحی و باز سازی میدان مولوی و میدان شهداء شده که هر کدام زمان زیادی دوام نیاورده و از بین رفته و دوباره و چند باره هزینه هایی برای این تغییر و تحولات صرف شده است.

اگر یک بار به طور صحیح و کارشناسانه طرحی خوب و دقیق با نظارت کارشناسان خبره در امر شهرسازی ارائه و انجام شود دیگر نیازی نیست هر سال یکبار هزینه های چندین میلیونی صرف شود وباز مورد پسند نباشد و احتیاج به تغییر و تحول داشته باشد.یا برای نمونه در بلوار جانبازان محلی را برای پیست دوچرخه سواری کودکان شهر اختصاص داده اند و هزینه ی زیادی برای این کار اختصاص داده اند بدون اینکه در ساخت این پیست حد اقل به زیر سازی آن توجه بیشتری می کردند تا بعد از یک سال به این صورت نشست نکند و آسفالت آن به این شکل تخریب نشود.معمولا هزینه ی تعمیرات و بازسازی بیشتر از ساخت است زیرا برای دوباره ساختن باید تمام کارهای
انجام شده تخریب و آوار برداری شود و دور ریخته شود و مجددبرای ساخت دوباره هزینه شود.

مراد ما نصیحت بود و گفتیم //حوالت با خدا کردیم و رفتیم(سعدی شیرازی)

حاتم حکیمی آبان ماه ۱۳۹۶ پاوه

 1. شهروند

  با سلام خدمت آقای حکیمی. همه مواردی که فرمودین خود شهرداری انجام داده نه پیمانکار. مشکل اصلی شهر ما همینه شهرداری برای اینکه پروژه هایش با هزینه کمتری انجام شوند خود اقدام به ساخت پروژه هایش میکند و اینم شده نتیجه ش. چون کارفرمایی وجود نداره که نظارت کنه و پیمانکاری هم وجود نداره که پاسخ گو باشه. ایستگاه دوم آتشنشانی، پارک های سطح شهر، ساخت المانهای شهر، کلا توسط خود شهرداری ساخته میشوند. باید از کی پاسخ خواست و چه کسی هزینه های شهرداری را برمیگرداند،خیر پیمانکاری وجود نداره که یقه اش گرفته شود و کارمندان رسمی هم به هیچکسی پاسخگو نیستن.

 2. سراو هولی

  با سلام و تشکر از احساس مسولیت جناب اقای حکیمی
  باید به حال این شهر خراب شده زار زار گریست
  نیاز به نصیحت نیست
  فقط به خدا حوالت کنیم کافیست
  گوشها کر شده
  چشمها کور
  و ادعاها و حرفهای مفت گوش فلک را کر کرده است
  خدایا با این افراد انگونه که به مردم و شهر خود رفتار کردند رفتار کن
  امین یا الله

 3. شهروند

  در اجرای بی کیفیت پروژه های عمرانی ، بنا به دلایل زیر خود کارفرما مقصر ردیف اول است وپیمانکار در ردیف دوم قرار میگرد : ۱- در انتخاب پیمانکار سوابق وی در اجرای پروژه های گذشته مد نظر قرار نمیگیرند و صرفا قیمت پیشنهادی ملاک انتخاب پیمانکار می باشد .۲- در بعضی موارد توافقات پشت پرده غیر قانونی بین مدیران ارشد کارفرما (مدیران مرکز استان) با پیمانکاران صورت میگرید که خود به خود باعث میشودپروژه با حداقل کیفیت اجرا شود. ۳- اخیرا” اکثر دستگاههای اجرایی متولی طرح های عمرانی ، هیچ پولی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران در اختیار ندارند وبا انواع وعده های توخالی مثل پرداخت مطالبات از طریق اوراق اسناد خزانه که حتی این وعده نیز درصورت تحقق به ضرر پیمانکار است کلاه سر پیمانکاران میگزارند و باعث میشود پیمانکار نیز درعوض از کیفیت پروژه بزند تا خود گرفتار نشود ودلایل بسیاری دیگر که باعث شده این اوضاع نابه سامان پیش بیاید

 4. علی اشرف کریمی

  جناب آقای حکیمی این آقایان محترم خودشان لالایی رابلدند امامتاسفانه خوابشان نمی گیرد پس بهتر است که ماهم مثل این حضرات خودمان رابه خواب بزنیم تا خدایی نخواسته دچارسردرد نشویم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |