قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » زیرساختهای فرسوده جوابگوی ورزش پاوه نیست/ وضعیت نامناسب سالن شهید عبدالله زاده پاوه/ عکس

به گزارش سلام پاوه : علی رغم وجود پتانسیل های بسیار بالای ورزشکاران در رشته های مختلف در شهرستان پاوه ، متاسفانه نبود برخی زیرساختهای ورزشی مشکل عمده ورزشکاران شهرستان پاوه می باشد.

به گزارش خبرنگار سلام پاوه : به طور یقین نقش ورزش در رشد و اعتلای جامعه و نیز کاهش آسیب های اجتماعی بر هیچ کسی پوشیده نیست. ورزش می‌تواند اقشار جامعه را با هر نگاه و دیدگاهی در کنار هم جمع کند و دارای ارزش بالایی است، ولی متاسفانه در شهرستان پاوه بدلیل وضعیت نامناسب مکانهای ورزشی انگونه که باید به آن توجه نشده است.

به گفته رئیس اداره ورزش و جوانان پاوه اکنون هزار و ۴۵۰ ورزشکار بیمه شده در این شهرستان مشغول فعالیت ورزشی هستند که از این تعداد ۴۰۰ نفر را بانوان تشکیل می دهند.

هیوا حسینی کمبود اعتبارات دولتی و نبود حامی مالی را از موانع بر سر راه ورزش شهرستان پاوه می داند.

وجود استعدادهای ناب و افتخار آفرینی ورزشکاران شهرستان پاوه در این یک دهه در رشته های مختلف و گسترش موج تهاجمات فرهنگی و در معرض خطر بودن نوجوانان و جوانان این دیار می طلبد زیرساختهای فرسوده و سالنهای نامناسب پاوه با نگاه ویژه مسئولین و پیگیری نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی با تخصیص اعتبار ویژه بازسازی شود.

 

سالن شهید عبدالله زاده یکی از سالنهای قدیمی ورزشی در سطح شهرستان پاوه می باشد که این روزها حال و روز مناسبی ندارد .نبود رختکن و نور مناسب ، فضای سرد و فعال نبودن سیستم های گرمایشی و سرمایشی ، هزینه اجاره بالا ، غیر تخصصی بودن سالن برای ورزش تکواندو، کمبود وسایل ویژه تمرین ، وضعیت بسیار نامناسب سرویس های بهداشتی ، فرسوده بودن دیوارهای سالن و خطرناک بودن آن ، فرسوده بودن کفپوش آن ، چند منظوره بودن آن و… را می توان از جمله کمبودها و ضرورت رسیدگی سریع به این سالن را داشت.

 

تکواندوکاران با استعداد پاوه که تصاویری از افتخار آفرینی دو تن از آنها (هژیر امینی پور ، نیما مراد خانی) در سطح استانی و کشوری در سالن نصب شده بود تنها گوشه بسیار کوچکی از کسب عناوین استانی و کشوری از ورزشکاران این دیار است که زیر نظر مربی اخلاق مدار و با سابقه پاوه استاد فرید بهرامی کار می کنند . و ضمن یاد گرفتن فنون و استعدادهای ناب ورزشی در رشته تکواند اخلاق و منش پهلوانی را یاد می گیرند.

 

استاد فرید یکی از مربیان محبوب شهرستان پاوه می باشد که همیشه یار و یاور ورزشکاران و شاگردانش بوده است . وی که علاوه بر وقف کردن زندگی اش در راه ورزش شهرستان پاوه حتی از شاگردان کم بضاعتش نیز شهریه نمیگیرد . تا با این اقدامش بتواند کمکی در خور توجه به ورزش کرده باشد.  حتی با وجود تحمل هزینه های بسیار اجاره سالن سنگر ورزش را رها نکرده است و قهرمانان ارزنده ای را تحویل جامعه داده است.

 

پس می طلبد مسئولان ورزش ، فرماندار ، نماینده محترم مردم در مجلس و سرمایه داران این دیار ضمن الگو پذیری از چنین مربیان اخلاق مداری با ورود به مقوله ورزش به کمک ورزشکاران این دیار بشتابند چون در حقیقت ورزش نقش کلیدی در کاهش آسیبهای اجتماعی و حتی امنیتی و… دارد.

 

امید می رود با توجه به جوانی و توجه ویژه نماینده اورامانات به موضوع جوانان و ورزش و با توجه به کمبود اعتبارات و دست خالی بودن اداره ورزش و جوانان پاوه بر اساس اینکه اورامانات و شهرستان پاوه از نقاط محروم کشور می باشد . نماینده محترم پیگیر جذب اعتبار و امکانات ویژه ای برای ورزشکاران شود و در اولین فرصت از زیرساختهای ورزشی شهرستان پاوه بازدیدی داشته باشد.

 

 1. ناشناس

  مسولین و رییس هییت ها الان نه چیزی میبینن و نه چیزی میشنون ولی وقتی یکی از این عزیزان یک مقام استانی و کشوری میارن واسه ى عکس گرفتن با ورزشکار و مربیش سرو دسی میشکنن که بگن ال کردیم بل کردیم واقعا که شرمساری میخاد بعد قهرمانی یکی از این ورزشکاران بیان جلوی دوربین و حرف بزنن

 2. ورزش دوست

  یک سوال چرابعد۲۰ استاد فرید بهرامی هیچ گونه بیمه تامین اجتماعی برای دوران پیری وبانشتگی ازطریق اداره ورزش وجوانان نداربعدازین همه خدمت به ورزش تکوندو درپاوه توسط استاد فرید ایشان درسریداری سالن آموزش پرورش سکونت دارد که جادارازجناب آقای برزگرفرد ریست آموزش پرورش پاوه تشکرنمود مکردرقانون یست مناطق محروم نه باید مکانهای ورزشی راجاره دهندچرادرشهرستان مرزی ومحروم پاوه تمام امکانات ورزشی اداره جوانان دراجاره بخش خصوصی مباشد این گونه ی خواهند ورزش را توسعه دهند چرادرپاوه سالن ورزش باستان وجود ندار آیا اداره ورزش به اندازه دهیارروستای نسمه قدرت ندارد زمین چمن فوتبال را درجنب روستا نوریاب باسازی کند

 3. ورزشکار

  سلام چرا ادار ه ورزش وجوانان نسبت سالن های ورزشی ونسبت ورزشی صبحگاه ورزش تکوندو بی توجه است چرا اداره فوق فقط درپاوه به کشتی بهامی دهدازروزی اداره ورزش وجونان تشکیل شده است برای آگاهی ورشدفکری وازدواج وپیشگیری ناهنجارهای اجتماعی چندجلسه وسمیناربرگزارنموده آیاسالن های ورزشی کرمانشاه ودیکرشهرستانهای استان کرمانشاه ماننده سالن ورزشی شهید عبدالله زاده پاوه بدون دوش وحمام هستند

 4. شهروند

  اعضای مشورتی نماینده محترم این خبر را به دکتر نادری ارسال کنند آقایان حاجی امیر حاتمی کاک یونس مرادی مهندس احمدی …….

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |