قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » تکمیل و اتصال شبکه آب محله CNG به خط توزیع آب شرب شهر پاوه

به گزارش سلام پاوه : مدیر امور آب و فاضلاب پاوه اظهار داشت: عملیات اجرایی و اتصال شبکه توزیع آب محله CNG به شبکه اصلی آب شرب شهر پاوه مورد بهره برداری قرار گرفت.

مهندس سالم مرادی در گفتگو با خبرنگار سلام پاوه اعلام کرد : این طرح در روز پنجشنبه ۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ مورد بازدید معاون فرماندار شهرستان پاوه آقای میرانی و مهندس علیمرادی مسئول عمران فرمانداری قرار گرفت.

وی افزود:در این بازدید روند اجرای کار و شرایط فنی پروژه، چگونگی تامین و توزیع آب شرب ساکنین محترم شهرک CNG از طریق شبکه توزیع آب شهر پاوه مورد بررسی قرارگرفت. و از وضعیت شبکه توزیع آب شرب شهرک CNG که از طریق یک باب مخزن ۲۰۰ مترمکعبی به شبکه شهری رینگ گردیده است مطلع شدند.

مدیر امور آب و فاضلاب شهر پاوه گفت: پیشنهاد این طرح توسط کارشناسان امور آب و فاضلاب پاوه ارائه و سپس مطالعات فنی لازم توسط مهندسین مشاور انجام گردید. بعد از تصویب طرح مذکور از سوی حوزه معاونت مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اجرایی شدن آن در دستور کار قرار گرفت.

مرادی افزود: برای اجرای این طرح از سوی فرمانداری محترم شهرستان پاوه در سال ۹۵ مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان از ماده ۱۸۰ اعتبار مصوب شد که متاسفانه اعتبار مذکور اختصاص پیدا نکرد، و علیرغم شروع بکار پیمانکار اجرایی و هزینه کرد مبلغ ۸۰ میلیون تومان و انجام ۴۰۰ متر لوله گذاری، بدلیل عدم تخصیص اعتبار، پروژه تعطیل شد.

وی گفت: سرانجام با پیگیرهای بعمل آمده از سوی مدیرعامل محترم شرکت آبفا استان، آقای مهندس تخت شاهی از محل منابع داخلی (جاری) مبلغی برای خرید لوله و اتصالات و اجرا تخصیص پیدا کرد و طرح، بعد از تعطیلات نوروز ۹۶ مجددا توسط اکیپ امانی آبفا شهر کرمانشاه فعال شده و تکمیل گردید.

سالم مرادی اظهار داشت: مبالغی که از مشترکین بعنوان حق انشعاب آب اخذ گردیده، طبق قانون در حساب سرمایه ای شرکت همانند سایر انشعابات واگذار شده در سراسر کشور، واریز و حق دخل و تصرف و هزینه کرد آن از اختیارات این امور نمی باشد و صرفا برای ایجاد تاسیسات و زیرساخت های لازم در حوزه آب و فاضلاب هزینه خواهد شد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهر پاوه از مزیت های این طرح خبرداد و افزود:۱- بدلیل وجود یک باب مخزن ۲۰۰ مترمکعبی ظرفیت لازم جهت مصرف ساعات پیک مشترکین فراهم می گردد. ۲- با توجه به توپوگرافی خاص شهر پاوه، و اختلاف ارتفاع قابل توجه نقاط پائین دست شهرک با نقاط بالادست زون میانی پاوه (تپه کوله) باعث می شد تا نقاط بالادست با کمبود فشار مواجه بوده و نقاط پایین دست با شکستگی لوله و نشتی دایم شیرها مواجه باشند.با قرار گرفتن مخزن ذخیره مذکور بعنوان مخزن تعدیل فشار، نوسانات ناشی از فشار زیاد شبکه را حذف کرده و تعادل لازم را در جهت تزریق آب مناسب به شبکه فراهم می نماید، بطوریکه میزان فشار شبکه شهرک CNG از حد متعارف خارج نگردد.۳- عملیات کلرزنی آبی با شاخص های بهداشتی و کلر مازاد مناسب می باشد. ۴- تامین و توزیع آب با کیفیت و شاخص های بهداشتی لازم؛ با انجام کلرزنی در تاسیسات سراب هولی وتست روزانه کلر مازاد، انجام نمونه برداری ماهیانه به جهت آزمایشات میکروبی توسط کارشناسان کنترل کیفی آبفا پاوه

 1. باینگان

  آقای مرادی سلام واقعا” عیب است اداره آب و فاضلاب باینگان مشکلات فاضلاب را برطرف نمی کند مجبوریم مکاتبه یا حضوری با فرماندار و استاندار مشکلات را بگویم که اطلاع بیشتری را داشته باشتد بداننداداره آب و فاضلاب کوتاهی می کند

 2. کارگر

  کاش که فرماندار یکم زودتر بهشون تذکر میداد که جناب مهندس هم زودتر خودشو جموجور کنه باتشکر ویژه از فرماندار مردمی

 3. ناشناس

  از کارکنان اداره ابفا تشکر می کنم برخوردشان با ارباب رجوع خیلی مناسب است همینکه برخورد درست باشد اگر کار به هر دلیلی انجام نشود انسان ناراحت نمی شود

 4. ناشناس

  سلام از زحمات و تلاشهای مهندس مرادی و همکاران محترمشان کمال تقدیر و تشکر را داریم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |