قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
یادداشت ها ، مقالات » مروری بر یادداشت ابراهیم حاتمی‌کیا درباره شهرستان پاوه

“یا لطیف

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه : این روزها آخرین پلانهای فیلم شهید چمران در شهر پاوه را فیلمبرداری می کنیم. سی و سه سال از آن واقعه گذشته و ما روزی دوباره وارد این شهر شدیم که از نظر ماه قمری در همان ایام ماه مبارک ابراهیم حاتمی کیارمضان است.

سی و سه سال پیش شهید چمران و فلاحی با زبان روزه وارد این شهر شدند و درست در شبهای لیالی قدر این حماسه خلق شد.

نزدیک چهل روز است که در این شهر پاوه هستم و در این چله با مردمی هم نفس شدم که بسیار از باورم دور بود.

شهادت می دهم که مردم پاوه و خانقاه و دریسان و نسمه و … را مردمی بسیار مهربان، صبور و به معنای واقعی مظلوم دیدم. شهادت می دهم که در طول تجربه فیلمسازی تا به این حد مردم را صبور و باوقار و والانظر ندیده بودم.

می دانم و می دانند که بهر حال حاتمی کیا کارگردان مرکزنشین است. او آمده از واقعه ای بگوید که می تواند با درک و احساس این مردم زجر کشیده فاصله داشته باشد، ولی صبورانه تحملم کردند.

روزی که استاندار محترم کرمانشاه آقای مهندس هاشمی در نشستی گفتند که همه دستگاههای رسمی را فراخوان خواهند داد که در جلسه ای برای کمک به این فیلم چمران توانایی هایشان را ارائه کنند، به باور تجربه های قبلی جدی نگرفتم و آنرا یک پروتکل نمایشی دانستم، ولی با چشم و روح خود دیدم که عملی شد و من در پشت میزی بلند با همه مسئولین بلندپایه کرمانشاه و علی الخصوص فرمانداری پاوه روبرو شدم. نمی دانم تا چه این حد کمک شد. این حوزه کاری من نیست، ولی خدا کند برای بقیه همکارانم این تجربه شیرین تکرار شود. این حس که به فیلمساز کشورشان احترام می گذارند بقدری غرور انگیز و شیرین بود که همچنان کامم از آن روز شیرین مانده است.

روزهای پایانی ماه مبارک است. خدایا قسم به این ماه عزیز، نتیجه این فیلم چمران آنی باشد که من شرمنده این محبت ها و شهدای مظلوم پاوه نباشم.

الهی آمین

حاتمی کیا”

منبع : خبر گزاری مهر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |