قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » مشاوره فکری و خلق موقعیت های بهتر برای ساختن شهری متناسب با بینش و کرامت مردمان فهیم این دیار

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه : شهرداری سازمان مردم نهادی است که مسئولیت های متعددی را در حیطه مدیریت شهری برای آن تعریف شده است . این نهاد مردمی که با مشارکت وهمراهی مجموعه عوامل به وجودآورنده آن ساختار عینی یافته است ، واقعیتی که باید هریک از شاکله تشکیل دهنده ی آن با احساس مسئولیت وافر در خلق موقعیت های جدید محیطی زیبا و فارغ از مشکلات عدیده را به وجود آورند. حاج فاروق یوسفی

بی شک قانونگذار برای عینیت بخشیدن به خواست و اراده مردم، وکالت امر را به نمایندگانش در شورای اسلامی شهر تفویض نموده است تا به نیابت از اقشار مختلف مردم ، تفکرات و توقعات متنوع  موکلینش را در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه به مسند ظهور برسانند.

پاوه شهری مرزی با خصوصیات و ویژگی های منحصربفردی است که علاوه بر وجود جاذبه ها وتوانمندی های بی نظیرش ، مشکلات عدیده ای ( ترافیک و… ) روح و روان آن را به چالش می کشاند  امری که برای رهایی از آن، به تعامل وهماهنگی وافر مجموعه عوامل تأثیرگذار مدیریتی ، فرهنگی و.. در عرصه ی شهرستان ، استان و کشور نیازمند است .

در محدوده شهرستان بنا به ضرورت امر و برای توفیق بیشتر در حصول به نتایج ملموس می طلبد که شورای اسلامی شهر خود را درگیر مسایل جزیی وشخصی اشخاص ننماید  موضوعی که در سنوات گذشته به عنوان عرفی معمول جا افتاده است وعلیرغم مساعدت هایی همواره خود باعث و بانی نارضایتی بیشتر مردم گردیده است .(به سبب محدودیت منابع در اختیار  (…

از آنجایکه مقرر است شهرداری های کشور بصورت خودگردان اداره شوند و از طرفی در دو سال اخیر بنا به تحریم ها ی استکبارجهانی  و… حمایت ها دولت کم رنگ گردیده بنحویکه وزیر محترم کشور در هفته گذشته عنوان فرمودند بیش از ۷۵ درصد شهرداری ها کشور با ورشگستگی مواجه می باشند. دراین شرایط هریک از شهرداری ها باید بتواند منبع درآمد پایداری را برای خود کسب نماید تا در میدان عمل موفق ظاهر شوند .

در این راستا می طلبد جهت تطبیق با شرایط به وجود آمده و بستر سازی جهت روند توسعه شهری در وهله ی اول با برتری بخشیدن تفکرمنافع جمعی و ارجحیت آن بر منافع شخصی از بعضی زدوبندهایی که در مقابل منافع عمومی است بکاهیم واز طرفی دیگر با بررسی منابع در اختیار به ساماندهی امکانات موجود بپردازیم واز خطاهای گذشته درس بگیریم تا از ضررو زیان های وارده جلوگیری نماییم . ذهن شهروندان ارجمند را تنها به یک نمونه به صورت گذرا معطوف می دارد . متأسفانه اصرار به خرید کارخانه سنگ شکن ( دانه بندی شن وماسه ) شهرداری بدون لحاظ ضوابط قانونی ، علیرغم تشخیص مغایرت مصوبه توسط مراجع ذیصلاح ، بی شک متضرر شدن شهرداری و متنفع شدن عده ای قلیل را باید انتظار داشت.

به هر حال غرض از طرح موضوع درنگ در مصالح ومنافع شهری است که همگی بدان تعلق خاطر داریم ، شهری که  نیروی انسانی اش مزین به شخیصه هایی است که  رهبرمعظم انقلاب به توصیف آن امر فرمودند ( دو شخیصه فرهنگی و دینی مردمانش)  .

وجود چنین سرمایه های ارزشمندی در شهری زیبا و مینو نشان پاوه می طلبد با مشاوره فکری و… حمایت های همه جانبه مسئولین محلی را  در خلق موقعیت های بهتر و ساختن شهری متناسب با بینش و کرامت مردمانش مدد ویاری رسانند

منبع : پاوه پرس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |