قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » گزارش کامل نماز جمعه هفته گذشته شهر پاوه به امامت ماموستا قادری

به گزارش سلام پاوه:نماز جمعه هفته گذشته(19 شهیور ماه 95)شهر پاوه با حضور گسترده مردم مومن و خداجوی پاوه به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری برگزار شد.%d9%85%d8%a7%d9%85%d9%88%d8%b3%d8%aa%d8%a7-%d9%82%d8%a7%d8%af%d8%b1%db%8c

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه:حاج ماموستا ملا قادر قادری در نماز جمعه هفته گذشته خطبه‌های این هفته را به موضوعات «1- حدیثی از پیامبر اسلام (ص) در خصوص آتش فتنه و تفرقه 2-ما و حج 3-چند توصیه» اختصاص دادند.

ماموستا قادری:به حدیثی از پیامبر بزرگوار اسلام (ص) اشاره کردند که فرموده است: بعضی از افراد، آتش تفرقه برپا می‌کنند و بعضی بدون تحقیق داخل آن می‌شوند و تصورشان تصور باطلی است. شیطان و دشمنان دین، آن‌ها را به بیراهه می‌برند.

وی بابیان اینکه بعد از فوت پیامبر اسلام به‌جز مکه و مدینه و طایف و شهری در یمن، همه مردم مرتد شدند افزود: علی‌رغم اینکه پیامبر بزرگوار اسلام 23 سال برای آنان زحمت کشیدند و خون‌دل خوردند، اما باز امت رسول‌الله (ص) دچار ارتداد شدند و فقط در چند شهر مورداشاره مردم مرتد نشدند.

حاج ماموستا قادری در این خصوص گفتند: این عصر پر از این آتش‌های خطرناک انسان سوز است. به‌راستی در این عصر پرآشوب، آتش‌های فراوانی ازجمله آتش تفرقه، دروغ، شعار دموکراسی و اختلافات و برادرکشی شعله‌ور شده‌اند و علی‌رغم امر آسمانی، توصیه‌های پیامبر عظیم­الشان و ارشادات علمای دین جمعی از مسلمانان چنان تصور می‌کنند که این آتش‌ها نور و روشنایی هستند و به میان آن‌ها رفته و خود را به ظلمت و تاریکی و نابودی و فنا سوق می‌دهند.

وی افزودند: به‌عنوان پیروان رسول‌الله، ضروری است خود و خانواده و اطرافیانمان را از آتش‌هایی که روشن‌شده است محافظت کنیم که اگر چنین نباشیم خود و خانواده هایمان ضرر کرده‌ایم.

خطیب جمعه پاوه در بخش دوم سخنان خود به مسئله حج پرداخته و گفتند: حج عبادت ساده‌ای نیست، بلکه رکن رکینی از دین و بزرگ‌ترین کنگره سالیانه مسلمانان که بیش از چهارده قرن است بر مسلمانان واجب شده است و حق هر مسلمانیست که در صورت داشتن مکنت و امکانات به حج مشرف شود و هیچ‌کس حق ندارد به هر بهانه‌ای از این امر ممانعت به عمل آورد که اگر چنین کند برحق اهل ایمان ظلم کرده است.

ایشان اظهار داشتند: دشمنان می‌خواهند فی‌مابین مسلمانان جنگ مذهبی برپا کنند و خود نظاره‌گر باشند. شما باید بدانید جنگ مذهبی بسیار خطرناک­تر از سایر جنگ‌ها است.

خطیب جمعه پاوه در توضیح مسئله گفتند: در جنگ مذهبی سران مذاهب، روحانیون و مفتیان ابتدا حکم به ارتداد و کفر طرف داده و بعداً او را مورد هدف قرار می‌دهند و این بسیار خطرناک است.

وی بابیان نمونه از جنگ‌های مذهبی افزودند: جنگی به مدت دو قرن میان صفویان ایران و عثمانی‌های ترکیه ادامه داشت و عالمان صفوی که اهل تشیع بودند کشتن اهل سنت را حلال می‌دانستند و در مقابل نیز علمای اهل سنت حکم به حلیت و کشتن اهل تشیع می‌دادند و خدا می‌داند در اثر این اختلافات مذهبی چه فاجعه‌ای رخ‌داده است.

امام‌جمعه پاوه ادامه دادند: در راستای این سیاست در سال 60 هنری کسینجر وقتی به طایف رفت به عربستان سعودی توصیه کرد، در کنار جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، جنگ فرهنگی را نیز در ایران بین شیعه و سنی راه‌اندازی کند و آن زمان ما در پاوه هرروز شاهد پخش ده‌ها کتاب تفرقه‌افکنانه بودیم؛ صدام در آسمان بر سرما بمب می‌ریخت و در زمین هم جمعی داشتند ما را به جان هم و در مقابل هم قرار می‌دادند.

ماموستا قادری به دیدار خردادماه سال 60 با امام راحل (ره) اشاره کردند و گفتند: در سال 60 به‌اتفاق جمعی از دوستان به خدمت امام (ره) در جماران رفتیم و بنده خدمت ایشان عرض و خواهش کردم که جنگ با احزاب قابل‌تحمل است، اما جنگ مذهبی قابل‌تحمل نیست و ایشان نیز با توصیه‌های پدرانه خویش ما را برای ادامه راه ارشاد فرمودند.

امام‌جمعه پاوه گفتند: امروزه ما چه بخواهیم و چه نخواهیم چنین تبلیغ می‌شود تمامی شیعیان دنیا و پیروان انقلاب اسلامی، ایران را ام­القرای خود می‌دانند و از طرف دیگر تمامی اهل سنت نیز مکه را به اعتبار وجود حرمین شریفین ام القرای اهل سنت می‌دانند، قطعاً اگر مسلمانان اهل سنت و اهل تشیع دست در دست یکدیگر داشتند، امروزه آمریکا در آن‌سوی دنیا و روسیه در شرق و استعمار انگلیس در غرب، در کنار خانه‌های ما لانه نمی‌کردند و مساجد و تکایا و حسینیه‌ها را خراب و جوانان زنان ما را دربه‌در و نمی‌کشتند.

وی افزودند: در سایه توطئه دشمنان، ظاهراً تفاهم و تعاون ممکن نشد و امروز شاهد هستیم حکام سعودیه به اتهام واهی مردم ما را از حج منع کردند.

ایشان دولت سعودی را مسئول کشتار مسلمانان و فاجعه منا دانستند و گفتند: هرچند یک سال از آن فاجعه سپری‌شده است اما تاکنون دولت سعودی حتی حاضر نشده است از بازماندگان این فاجعه عذرخواهی کند و این امر نشانه بی‌توجهی به حیات مسلمانان و نشانه بی‌کفایتی و ظلم آل سعود است و ما آل سعود را مسئول خون حجاج مهمان خدا می دانیم.

ماموستا قادری افزودند: در زمان خلیفه دوم عده‌ای در مدینه منوره در اثر ازدحام جمعیت در زیردست و پا فوت کردند و حضرت عمر (رض) با ارسال نامه‌ای دستور فرمودند: نباید خون این‌ها ضایع شود و استناد قتل الزخام باید حقوق آن‌ها پایمال نشود حضرت علی (رض) به‌عنوان قاضی فتوا دادند که دیه کشته‌شدگان باید از بیت‌المال مسلمین پرداخت گردد، اما حکومت سعودی در این خصوص تاکنون اقدامی انجام نداده است و این هم نشانه بی‌توجهی به خون مسلمانان و مهمانان رسول الله (ص) است.

امام‌جمعه پاوه در ادامه خطبه‌ها به تفاوت زمان‌ها و مکان‌ها اشاره‌کرده و با ذکر حدیثی از پیامبر بزرگوار اسلام (ص) به اهمیت دهه اول ماه ذی‌الحجه پرداختند و گفتند: پیامبر بزرگوار در حدیثی می‌فرماید: هیچ روزی در طول سال به‌اندازه روزهای دهه اول ذی‌الحجه در نزد خداوند محبوب‌تر نیست و گرفتن روزه عرفه را بسیار مهم و ارزشمند معرفی و به مسلمانان توصیه کرد سعی کنیم روزه عرفه را تا حد امکان فراموش نکنیم.

ایشان با توصیه به مردم برای گرفتن روزه عرفه، خاطرنشان کردند: توصیه می‌کنم روز عرفه را در حد توان روزه‌بگیرید و اگر قربانی هم دارید با کارشناسان اداره دامپزشکی برای نظارت بر ذبح صحیح و بهداشتی حیوانات مشورت کنید تا خدای‌ناکرده گوشت حیوانات مریض تحویل مردم نگردد.

ماموستا قادری در ادامه از حضور حجت‌الاسلام نریمانی نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری در نماز جمعه و سخنرانی قبل از خطبه‌ها تشکر کردند و در پایان ضمن محکوم کردن حرکت آل سعود در جلوگیری از حج مسلمانان ایرانی، عنوان کردند: امروز در محکومیت حرکت مغرضانه حکومت آل سعود هم‌زمان و هم‌صدا با مردم ایران با برگزاری راهپیمایی یا تجمع انزجار خود را اعلام می‌نماییم و امیدواریم خروجی این تجمع اعتراضی، به نفع نظام و مملکت و وحدت مردم ما باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |