قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » کاهش آمار 40 درصدی پرونده ها و 50 درصدی زندانی ها/ عبور از خط قرمز طلاق

به گزارش سلام پاوه : پایگاه خبری- تحلیلی سلام پاوه و پاوه پرس روز چهارشنبه 95/0402 گفتگویی رسانه ای با دکترصادق تاری وردی رییس دادگستری شهرستان پاوه به مناسبت هفته قوه قضاییه انجام دادند. مصاحبه با آقای تاری وردی که یک شخصیت دانشگاهی با اطلاعات کافی و مشرف به موضوعات منطقه می باشد، مملو از موضوعات و نکته های جالب توجه بود است. ایشان مدت یازده ماه است که مسئول دادگستری شهرستان پاوه است و در این مدت رضایتمندی پرسنل دادگستری و مراجعین را از دادگستری شهرستان را در کارنامه خود دارد. وی با اعتقاد به نظم و حقوق اداری فصلی نو را در دادگستری پاوه رقم زده است.نشست دکتر تاری وردی با رسانه ها

از اصول اولیه حقوق نوین اداری کاهش اطاله دادرسی

دکتر صادق تاری وردی در این نشست پس از خوش آمد گویی به اصحاب رسانه  و آرزوی توفیق عبادات بیشتر در روزهای باقیمانده ماه مبارک رمضان، هفته قوه قضاییه را به همه مردم و بویژه همکاران شاغل در دادگستری و قوه قضاییه تبریک گفت.

وی با اشاره به اینکه پس از تصدی این مسئولیت سعی داشته اصول نوین حقوق اداری را در دادگستری شهرستان پاوه اعمال کند، شفافیت، سرعت، نظارت، پاسخگویی و مشارکت را از قوانین و اصول اولیه اجرای این حقوق بر شمرد و گفت:از اصول اولیه حقوق نوین اداری کاهش اطاله دادرسی است. کسی که شاکی و بزه دیده است باید طعم عدالت را با سرعت هر چه بیشتر بچشد. مجرم نیز باید سریع به سزای اعمالش برسد.

رئیس دادگستری شهرستان پاوه افزود:دادگستری باید در کارش سرعت داشته باشد.گاهی مجرمی را پس از سالها به دادگاه احضار می کنند، خوانده می گوید برای کدام موضوع من را احضار کرده اید؟! پرونده 7 سال پیش را به یاد ندارم. از این جنبه می توان با قاطعیت گفت که با توجه به آمارها، نظر سنجی های داخلی و خارجی و تعداد پرونده های ورودی و خروجی دادگستری شهرستان، متوجه شدیم یک دادگستری پیشرو در کرمانشاه و حتی کشور هستیم.

سرعت در بررسی پرونده های قضایی :برای تشکیل پرونده تا زمان دادگاه آن تنها شش روز فاصله در پاوه وجود دارددکتر تاری وردی

صادق تاری وردی به مطالعات و تحقیقات انجام گرفته پرداخت و گفت: مطالعات تطبیقی زیادی در بحث حقوق و دستگاه قضایی کشورهای پیشرو مانندکشورهای اسکاندیناوی در مقایسه با کشورخودمان و بالاخص شهرستان پاوه انجام داده ایم. بطور مثال چرا مراجعه مردم به دادگاه های کشور تا این مقدار زیاد است و تراکم پرونده ها تا این اندازه فراوان؟ البته در مورد پاوه وضعیت از لحاظ تراکم پرونده بسیار خوب است، اما در کلان شهری مانند کرمانشاه باید برای ارائه پرونده وارد صف بشویم و بعد از ماه ها انتظار در کلان شهرها به پرونده ها رسیدگی می شود. برای تشکیل پرونده تا زمان دادگاه آن تنها شش روز فاصله در پاوه وجود دارد، که این زمان در کرمانشاه حداقل 40 روز و در شهرهای بزرگتری مانند تهران دو ماه است. اگر پرونده ای با ابلاغ و حضور شاکی ها و خوانده ها و خواهان تشکیل شود،حتما دادگاه برگزار می شود. کسانی که در خود شهر پاوه ساکن هستند،ما آمادگی شش روز برای تشکیل پرونده این افراد را داریم. حتی گاهی که دعاوی خانوادگی است و خوانده و خواهان دراینجا حضور دارند مانند زن و شوهر حتما در همان لحظه در صورت آمادگی آنها تشکیل جلسه دادگاه خواهیم داد. اما این زمان در دادگاه های شلوغ کشور و شهرهای دیگر حداقل 4 ماه زمان است.

ما فراتر از استاندارد ها عمل کرده ایم 

وی به استانداردها و برنامه های تدوین شده توسط دستگاه قضایی کشور واستان اشاره کرد و ادامه داد: برنامه هایی توسط سیستم قضایی بصورت سیاست های کلی برای ما تعیین شده است. ما قبل از فرجه ای که برای دادگستری شهرستان پاوه در نظر گرفته شده بود به اهداف مورد نظر دادگستری دست پیدا کردیم. بطور مثال مدیرکل دادگستری کرمانشاه اعلام کرده است که در فلان تاریخ موجودی پرونده ها باید به این تعداد برسد که ما قبل از آن تاریخ و در اسفند ماه به استانداردها رسیده ایم. شعبه اول حقوقی باید کمتر از 90 پرونده داشته باشد و در حال حاضر 88 پرونده داریم و در ماه های آینده 30 تا 40 پرونده کمتر می شود و فراتر از استاندارها نیز حرکت خواهیم کرد.

تاکید بر تکریم عملی و تکریم اخلاقی ارباب رجوع 

رییس دادگستری شهرستان پاوه افزود: در بدو ورود به دادگستری پاوه چند اصل مد نظرم بوده است و با همکاران آنها را به عنوان اصول قرار داده ایم. اول اطاله دادرسی است، دوم کاهش جمعیت کیفری زندان، سوم تکریم ارباب رجوع است؛ که شامل تکریم عملی و تکریم اخلاقی است، تکریم عملی همان سرعت عمل مصداق آن است. افزایش انضباط اداری نیز از اصول دیگر ماست، به این صورت که زمان 45 /7 دقیقه صبح همه کارکنان باید در اینجا حضور داشته باشند.من معمولا نیم ساعت تا یک ساعت قبل از کارکنان به اینجا می آیم که الگویی برای آنان باشم. زمان مشخصی برای حضور من در این شهرستان تعیین نشده است لذا سعی من این است، کارکنان دادگستری پاوه بعد از من نیز منضبط و بر اساس اصول اداری فعالیت کنند.نشست رسانه ها با رئیس دادگاه

در بخش کیفری:167 پرونده تصادفات بیشترین پرونده دادگستری پاوه در یک سال گذشته 

دکتر تاری وردی آمار و ارقام ورودی ها و خروجی های پرونده شهرستان را اینگونه تشریح کرد: ما در سال گذشته حوزه قضایی شهرستان پاوه از 94/04/01 تا کنون 10398 پرونده ورودی و 10438 پرونده خروجی داشته ایم. 508 پرونده نیز در جریان دادرسی هستند. با مدت مشابه سال پیش حدود 36% درصد یعنی 2766 فقره پرونده افزایش پیدا کرده اند. اما در کنار آن 38% افزایش خروجی داشته ایم به نسبت سال گذشته 2851 پرونده نیز خروجی داشته ایم. شعب دادگاه های عمومی؛ شعبه کیفری، شعبه حقوقی و شعبه دادگاه انقلاب و شعب دادسرا؛ شعبه دادستانی، شعبه دادیاری و شعبه بازپرسی هستند که برای هر کدام از شعبه ها یک قاضی داریم و در مجموع 6 قاضی مشغول به فعالیت هستند.

وی بیشترین حجم تشکیل پرونده های بخش کیفری و رسیدگی به آنها را مربوط به تصادفات دانست و گفت: حدود 167 پرونده در طی یک سال تنها به تصادفات رانندگی در شهرستان پاوه اختصاص داده شده است. که صعب العبور بودن و نا ایمن بودن راه ها و رعایت نکردن راننده ها از عوامل به وجود آمدن آن است. در کل در بخش پرونده های کیفری در طی یازده ماه تعداد 167 پرونده تصادفات رانندگی، 153 پرونده ضرب و جرح عمدی ، 134 فقره تخریبات(منابع طبیعی و …) و 130 فقره تصرفات عدوانی ، توهین و … وجود داشته و بررسی شده اند.

نداشتن هیچگونه جرائم سازمان یافته در پاوه / آمار وحشتناک طلاق در پاوه 

تاری وردی ادامه داد:در شهرستان پاوه جرائم سازمان یافته شده نداریم، جرایم خشن که اصلا نداریم. قتل عمد در سال گذشته وجود نداشته است و دو فقره از قتل های سال های گذشته در شورای حل اختلاف مورد صلح و سازش بین اولیای دم و قاتلین قرار گرفته است.دکتر تاری وردی

وی با اظهار تاسف در موضوع مربوط به پرونده های طلاق گفت: در حوزه حقوقی دعاوی خانوادگی و من جمله طلاق های توافقی با 230 فقره بیشترین آمار و پرونده را داشته ایم. که مطالبه وجه 209 تقسیط 137 و 100 فقره مطالبه وجه چک در کل 264 فقره طلاق و پرونده طلاق در یازده ماه گذشته بررسی و مختومه شده است، که واقعا جای نگرانی دارد. متاسفانه از لحاظ آمار طلاق جز شهرهایی سرآمد کشور هستیم. دنیای مجازی، شبکه های ماهواره و فرو ریختن بنیان خانواده ها، بیکاری و اعتیاد از عوامل تاثیر گذار بر طلاق هستند.

آمار طلاق در پاوه بحرانی است / عبور از خط قرمز طلاق

رئیس دادگستری شهرستان پاوه در رابطه با موضوع طلاق این آمار را بحرانی خواند و ادامه داد: در واقع می توان گفت که نه تنها در بخش پرونده های مرتبط با طلاق و دعاوی خانوادگی در وضعیت قرمز هستیم بلکه از لحاظ آمار طلاق، بلکه به عقیده من خطوط قرمز را هم رد کرده ایم.

وی به سایر پرونده های حقوقی اشاره کرد و گفت: سایر پرونده های حقوقی وضعیت بهتری دارند که از جمله آنها مطالبه وجه به دلیل رکود اقتصادی و برگشت چک و تعطیل شدن کارگاه های تولیدی بیشترین تعداد پرونده را تشکیل می دهند.

شورای حل اختلاف شهرستان در زمینه حل اختلافات بسیار موفق عمل کرده است اما نباید کار قضاوت را به تنهایی خودشان انجام دهند

دکتر تاری وردی در ارتباط با شعب شورای حل اختلاف شهرستان پاوه اینگونه توضیح داد که:دو شعبه شهری شورای حل اختلاف و شش شعبه روستایی شورای حل اختلاف در شهرستان پاوه فعالیت می کنند. شعبه های روستایی شورای حل اختلاف ما در روستاهای گلال،باینگان، زردویی، نوسود، نودشه و داریان مستقر هستند.شعب شهری ما حدود ورودی ما 1261 پرونده و 1265 پرونده مختومه کرده ایم. 142 پرونده در جریان دادرسی قرار دارند. کیفیت رسیدگی و کارایی شعب شورای حل اختلاف ما بسیار بالا رفته است. آراء این شعب را قضات می نویسند. شورای حل اختلاف شهرستان در زمینه حل اختلافات بسیار موفق عمل کرده است اما نباید کار قضاوت را به تنهایی خودشان انجام دهند، زیرا موفق عمل نمی کنند.

وی در ارتباط با شرایط کسانی که تمایل به شرکت در شوراهای حل اختلاف را دارند گفت:افراد باید متاهل، بالای سی سال سن و دارای لیسانس حقوق باشد. مردم برای آراء و نظرات کسانی که سن و سالشان بیشتر است ممکن است ارزش بیشتری قائل باشند. تقریبا در هر شعبه ای تقریبا 52 پرونده وارده داشته ایم. زیر 20 میلیون تومان و دعاوی صرفا جهت صلح و سازش و مجازات دعاوی درجه 8 به شورای حل اختلاف ارجاع داده می شود.

کاهش 50 درصدی امار زندانیان در پاوه/ فقط 75 زندانی برای دو شهرستان پاوه و ثلاث باباجانی

دکتر تاری وردی در توضیحات مربوط به بخش زندان ها گفت: تعداد پرسنل زندان از تعداد زندانی های آن بیشتر است!هر بار که به زندان می رویم یک سری آزاد می شوند. انشاءالله این 18 نفر به سه یا چهار عدد برسد.در ارتباط با زندان یکی از موفقیت هایی که می توانیم به خود ببالیم این است که تعداد 173 زندانی را که در سال پیش داشته ایم که این عدد به 87 نفر رسیده اند و 12 نفر دیگر در حال آزاد شدن هستند. یعنی برای دو شهرستان پاوه و ثلاث باباجانی فقط 75 نفر زندانی داریم که کسانی که شب و روز در زندان هستند و زندانی بسته می باشند 18 نفر هستند و بقیه رای کار یا رای باز هستند.دکتر تاری وردی

وی افزود :کاهش تعداد زندانیان بعد از کاهش اطاله دادرسی از دیگر اصول کاری ما بوده است. بیش از 50 درصد آمار کاهش زندانیان را در شهرستان پاوه داشته ایم. یکی از کمک هایی که بخش قضا به کاهش تعداد زندانیان در شهرستان پاوه داشته است، حکم رای به آزادی آنان بوده است؛ بطور مثال کسی که 20 میلیون بدهکار بوده است، ما بدهی اش را تقسیط کرده ایم و ماهانه 1 میلیون به حساب طرف خود واریز می کند و می تواند خارج از زندان باشد، به شرطی که بدهی اش را صاف کند و این امکان پذیر نیست مگر اینکه خارج از زندان فعالیت اقتصادی داشته باشد.همچنین خیلی ها را به ستاد دیه و انجمن حمایت از زندانیان رجوع داده ایم. عفوهای مقام معظم رهبری نیز بسیار موثر بودند. دو عفو خوب امسال داشتیم که خیلی از زندانیان را شامل می شد. بطور کلی نه تنها افزایش زندانی نداشتیم، بلکه با کاهش زندانی مواجه بوده ایم.

رئیس دادگستری پاوه افزود:در کل یکی از دادگستری های موفق و پیشرو در سطح استان و یا حتی می توان گفت کشور بوده ایم. با توجه به اینکه رشته من حقوق اداری بوده است؛ بسیاری از اصول اداری رو در شهرستان پاوه عمل کرده ام و خوشبختانه پیاده کردن این اصول جواب داده است که می توان گفت نتیجه آن کاهش سی تا چهل درصدی پرونده های دادگاه ها و کاهش آمار 50 درصدی زندانی هاست. ما حتی سعی کرده ایم در دادگستری شهرستان انضباط اداری و مدیریت انرژی را اعمال کنیم. که نمونه آن تایمر گرفتن برای شوفاژها ، بهسازی مصرف انرژی، تفکیک زباله ها و … است.یک ایمیل طراحی کرده ایم که نظرات و پیشنهادات را به این ایمیل بفرستند. صندوق نظر سنجی و تکریم ارباب رجوع داریم.نظرسنجی داخلی سالانه داشته ایم که خودمان را محک می زنیم.

اعتقاد و باورهای دینی مردم پاوه عامل چشمگیر کاهش جرم

رئیس دادگستری شهرستان پاوه ادامه داد:کاهش ورودی های پرونده و مراجعات مردم باعث شده است که ما بتوانیم به مسائل و مشکلات دیگر دادگستری به آسانی رسیدگی کنیم. مردم شهرستان پاوه بسیار مردمی با فرهنگ ومتدین هستند و اعتقاد و باورهای دینی این مردم باعث کاهش چشمگیر جرائم و تخلفات به نسبت سایر شهرها شده است. فرهنگ حقوق قضایی بالایی دارند. سرقت بسیار ناچیز و پایین است. از نظر من یکی از این عوامل کاهش پرونده ها و جرائم نقش پررنگ روحانیت در منطقه است و بسیار قوی عمل کرده است. یکی از عواملی که مردم به طرف دادگستری متمایل نشده اند ، حضور روحانیون و مراجعه به آنها بوده است.

تاکید بر برخورد قاطع با قاچقچیان مواد مخدر و مشروبات الکلی

تاری وردی با اشاره به برنامه های این دادگستری تاکید بر برخورد قاطع با قاچقچیان مواد مخدر و مشروبات الکلی را در دستور کار دانست و گفت : البته در برنامه های ما بسیار به قاچاق مواد مخدر و قاچاق مشروبات در حال برخورد هستیم. برخورد این دوگزینه بسیار برای ما حائز اهمیت است.دکتر تاری وردی

وی در جواب سوال یکی از خبرنگاران در ارتباط با پرونده شهرک کارگاهی گفت: که این پرونده در حال بررسی است، انشاءالله خبرهای آن منتشر می شود.

رسانه ها از مصدایق امر به معروف و نهی از منکر هستند/رسانه ها باید ارتباط مستقیمی با قوه قضاییه و دادگستری داشته باشند

دکتر تاری وردی در ارتباط با تعامل رسانه ها با دستگاه های اجرایی، قضایی و سایر ارگان هاگفت: رسانه ها باید امر به معروف و نهی از منکر کنند! نه تنها به مفهوم سنتی آن، بلکه به روش های پیشرفته و اصولی خبرنویسی وخبرنگاری، زیرا یکی از مصادیق امر به معروف همین رسانه ها هستند، همین فیش های چند میلیونی نمونه بارز آن بود .بهترین دیده بان همین اصحاب رسانه هستند.

شما باید امر به معروف رسانه ای داشته باشید. شما باید مشکلات را بیرون بکشید؛ از آسفالت خیابان ها گرفته تا ادارات و تخلفات مردمی و مسئولین را باید دیده بانی کنید.شما باید من مسئول را زیرنظر داشته باشید. اما باید این دیده بانی منصفانه باشد و در جهت تخریب نباشد. زمانی که افراد می خواهند دعواهای سیاسی خود را در رسانه ها منتشر کنند، باید مراقب باشید. زیرا رسانه ها می توانند حقیقت را برعکس کرده و یا بالعکس یک دروغ را تبدیل به حقیقت کنند.

پس بسیار باهوش،منطقی و اصولی باید برخورد بکنید.مطبوعات باید مشکلات اجتماعی را گوشزد کنند. فشارهای اجتماعی بسیار مهم است. شما بیاید اطلاع بدهید که فلان کس در فلان قسمت زمینی را تصرف کرده یا هر اتفاق اجتماعی و مربوط به عموم جامعه را باید اطلاع رسانی کنید.رسانه ها باید ارتباط مستقیمی با قوه قضاییه و دادگستری داشته باشند. باید رسانه ها پخته عمل کنند؛ با موج های جامعه پیش نروند.نشست رسانه ها

مردم شهرستان پاوه قانونمدار هستند

دکتر صادق تاری وردی به عنوان سخن پایانی گفت: باید عرض کنم که مردم شهرستان پاوه قانونمدار هستند و ظرفیت تابعیت از قانون را دارند. از این لحاظ واقعا احساس خوبی دارم و افتخار می کنم. اگر عمری باقی باشد و خدمت کنم به این مردم، دادگستری پاوه را متحول تر خواهم کرد.تراکم های پرونده دادگستری را به استاندارد رسانده ایم. و انشاءالله در آینده به بازدید شهر خواهم رفت و موضوعات شهری را بررسی خواهم کرد.

تهیه مصاحبه و عکس: فرهاد صالحی، فاروق یوسفی، صهیب زربان

تنظیم مصاحبه: کوثر فخری

پس از نگاهی به محوطه دادگستری پاوه و فضای داخل آن متوجه شدیم که دکتر تاری وردی در موضوع محیط زیست و تلطیف فضای دادگستری،ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و … اقدامات قابل توجه ای در زمینه فرهنگ سازی نیز صورت داده است که ازجمله تفکیک سطل زباله ها،پرورش گل و گلکاری در فضای دادگستری و… می باشد.

تصاویر تکمیلی

سطل زباله

دادگستری پاوه

کتباخانه

IMG_5277

IMG_5284

IMG_5276

IMG_5283

IMG_5286

 1. ناشناس

  رد ضمن دوست عزیز آمار طلاق در تمامی شهرستانهای استان کرمانشاه بالاست همون بیکاری وعوامل دیگه مثل معتاد بودن و مریض بودن شخص از عوامل اصلی اون می باشد که ربطی به دادگستری ندارد

 2. ناشناس

  با سلام مردم عزیز شهرستان پاوه خداوند را سپاسگزار باشید انسان مومن و با ایمانی مانند دکتر تاری وردی برای منطقه شما بعنوان خدمتگزار به مردم نصیبتان شده است اینجانب از نزدیک مدت هفت سال در شهرستان دالاهو با ایشان بوده ام و ازروحیات وی آشنا هستم استفاده مطلوب از وی ببرید تا شهرستان پاوه شهر یادگار شهید چمران همیشه زنده وپویا باشد

 3. کارمند دادگستری 2

  با سلام

  بهتر است دیگر مصاحبه ای انجام نشود با هیچ کسی چون بیشتر مطالب این مصاحبه ها واقعیتهای دردناکی پشت پرده دارند

  کسی که مسئول حذف نظرات کاربران هست به نوعی به توهین به اون نظر هست

  و خوشآیند نیست همش به به و چه چه در مورد کسی باشد که در واقعیت را نمی بیند
  نترسید کسی شما را سرکوب نخواهد کرد اگر واقعیت را منعکس کنید…

 4. الکی میگه همش

  با سلام
  خدمت ببیندگان سایت اعلام کنم کاهش آمار ورودی پرونده ها ربطی به عملکرد آقای تاری وردی ندارد وقتی مردم متدین و فهیم شهرستان پاوه کمتر به دادگستری مراجعه می نمایند و اگر مراجعه ای هم هست با تکریم کارمندان( کارمندان جزئی از مردم هستند..) مواجهه می شوند دیگر چه لزومی دارد که ایشان به نفع خود این پروسه را پیش ببرند…
  در بحث زندان هم خدمت شما عرض شود فقط دادگستری پاوه و ثلاث باباجانی زندانیان خود را به پاوه می فرستند اما قبلاً از روانسرو جوانرود که جمعیت آنها به طبع از جمعیت پاوه و ثلاث بیشتر است به کرمانشاه می فرسنتد اگر انصافانه به این موضوع نگاه کنیم آمار زندانیان به نسبت کاهشی نداشته است ..
  برای طلاق هم بیشتر بخاطر بیکاری و نداشتن پول مردم طلاق می گیرند … اگر ایشان نخبه هستند بفرمایند کاری برای وضعیت بیکاری مردم انجام دهند..

 5. در جواب کارمند دادگستری

  با سلام و خسته نباشید خدمت مدیر محترم سایت و تمام همشهریان محترم. بنده نسبت به مطالب کارمند دادگستری کاملا انتقاد دارم چون که اخلاق و رفتار و سواد دکتر تاری وردی کاملا منطبق با افراد با سواد کشورها پیشرفته دنیاست و تغییرات ایشان در دادگستری کاملا با مطالعه بوده است و هر فردی که برای یک بار به دادگستری مراجعه نموده باشند این موضوع را کاملا لمس نموده اند و باید بگوییم جناب شما واقعا فله ای استخدام شده ای

 6. مهدیمهدی

  استاد عزیزم و نخبه تمام عیار رشته حقوق جناب آقای دکتر تاری وردی خوشا به حال مردمان پاوه که از منش بزرگتان و سواد حقوقی شما بهره مند هستند…

 7. در جواب کار مند بیمارستان

  از چه چیزی باید گزارش تهیه شود از سهل انگاری ها در هفته گذشته چندین مورد از سهل انگاری ها داد پزشکان متخصص را هم دراورد از اینها گزارش تهیه شود؟بیمارستان رو همه می بینن ازکثیفی همون در ورودی شیشه ای مدیریت بیمارستان مشخصه …..

 8. کارمند بیمارستان

  لطفا از تغییرات این چند مدت بیمارستان نیز گزارشی تهیه کنید ممنون از زحمات شما

 9. طلاق راه حل بی پولی

  امار طلاق برای این بالاست که مردان (جوانان )وضع اقتصادی بحرانی دارن و خانمها توقع بیش از حد بالا از همسران دارند بهترین راه حل برون رفت از این بحران طلاق میباشه .شهر مرزی باید بیشترین بیکار داشته باشه؟

 10. شهروند نودشه

  جدیت جناب اقای دکتر در زمینه مسایل زیست محیطی واقعا مایه خوشحالیست و بایستی زمینه مدیریت طولانی مدت چنین مدیران تحصیل کرده و اگاه در زمینه مسایل زیست محیطی در شهرستان فراهم گردد.باشد که مدیریت اقای دکتر شروعی باشد در مقابله و برخورد با کسانی که برای منافع شخصی خود زیست بوم این منطقه زیبا را ویران می کنند.انشالله همیشه پاینده و سرافراز باشند.

 11. مهدی

  استاد عزیزم و نخبه تمام عیار رشته حقوق جناب آقای دکتر تاری وردی خوشا به حال مردمان پاوه که از منش بزرگتان و سواد حقوقی شما بهره مند هستند…

 12. مسعود

  من از زحمات ایشان که واقعا چهره دادگستری را متحول کرده متشکرم

 13. هوار

  شهر ما باید قدردان میران مدبری مانند دکتر تاری وردی باشد.

 14. کارمند دادگستری

  فصلی نو از حقوق اداری ترسیم وبه اجرا گردیده است آیا فصل نو این بود که از همان ابتدای ورودتان به دادگستری بدون شناخت کارمندان وتواناییهای آنها وسطح دانش وتجربه علمی آنها اقدام به جابه جایی نمودیددرحالی که هیچ توجیه برای اقداماتتان نداشتید متاسفانه از عوامل عقب ماندگیهای جوامع جهان سوم همین تغییرات بدون مطالعه وفله ای است که مجموعه را از انجام کارهای صادقانه ودلبخواهانه دلسرد میکند

  • مهدی

   قربون صندلی راحت قبلیت برم…
   لابد از اول فله ای استخدام شدی و فکر کردی تا سال 30 فله ای هم میری تا ریاست قوه قضاییه…

  • مهدی2

   شما فرمودید دلبخواهانه؟؟؟
   مگه سواحل قناری تشریف بردید که بعنوان یک کارمند شرح وظایف خودتون رو هنوز نمیدونید؟
   اگر نظام اداری دلبخواهانه باشه که آش عباس علی هم باید تو ادارات تهیه بشن…
   متاسفم برای اونی که شمارو گزینش کرده…
   لابد سهمیه ای هستید …

 15. ناشناس

  چرا پس از بازسازی وتعمیرات زندان پاوه نسبت به نصب تابلوی آن اقدام نمیکنند؟؟مگه چقدرهزینه داره؟

 16. محمد

  خیلی خوبه که مراجعه مردم به دادگاه پاوه کم شده ولی واقعا باید فکری اساسی به آمار طلاق کرد! باید مشاورین و کارشناسان برنامه ها و مشاوره های رایگان بذارن و روحانیت و اساتید دانشگاهی هم در موعظه هاشون به این موضوع بپردازند.ان شاءالله که آمار زندان پاوه هم به صفر برسه.باید هم انتظار آمار مثبتی مثل این آمار رو از مدیریت تحصیلکرده و دانشگاهی داشت.ظاهرا ایشون حقوق اداری خوندن.موفق و پاینده باشند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |