11 Comments

 1. 11

  محمدجلال بهرامی

  بنده هم به نوبه خودم دست یکایک کسانی که دراین کارارزشمند وخداپسندانه دخیل بودندمی بوسم.آرزو می کنم اینگونه کارهای خوب ادامه داشته باشند.

  پاسخ دادن
 2. 10

  دلسوز

  آفرین بر دشه ایها
  متاسفانه دشه شکارچی زیاد داره امیدوارم به خودشون بیان چون دیگه 99 درصد جانداران منطقه ما در آستانه انقراض هستند

  پاسخ دادن
 3. 9

  ...

  با اين كارهاي خوب و پسنديده آدم چقدر افتخار مي كند . واقعا بايد بدانيم كه آشيانه پرندگان بي زبان قفس نيست بلكه دشت و كوههاي رنگين وطن است .

  پاسخ دادن
 4. 8

  امیر حاتمی

  امیر حاتمی مردم محترم دشه از قدیم ایام همیشه بانی خیر وسعادت منطقه بودند بنده به عنوان حافظ محیط زیست از تمامی بزگوارنی که این اقدام را انجام داده اند کمال تشکر وقدر دانی دارم وامید وارم شکار چیان محترم روستاهای تابع این حرکات مردم محترم دشه را به فال نیک گرفته وچنین حرکاتی را انجام دهند

  پاسخ دادن
 5. 7

  یاسر

  ولی متاسفانه و کماکان ، در دوریسان و چند نقطه دیگر عده ای در پناه تارکی شب با اسلحه و به صورت گروهی وبا در دست داشتن قفس حاوی کبک های خانگی خود ول کن معدود پرندگان باقیمانده نبوده و نیستند .

  پاسخ دادن
 6. 6

  عطاالله قادری

  بسیار از این اقدام ارزنده دوستان دشه ای خرسند شدم. امیدوارم معدود شکارچیان باقیمانده در دشه و دیگر مناطق اورامانات نیز با گوش دادن به صدای وجدان خود به خیل دوستداران محیط زیست بپیوندند و با ابراز ندامت از گذشته ای که چندان با طبیعت مهربانانه نبوده دل دوستداران محیط زیست را شاد کنند و خود نیز به آرامش قلبی برسند. از امام جمعه و دهیار محترم روستا نیز تشکر می کنم. اطلاع رسانی خوب سایت سلام پاوه را می ستایم.

  پاسخ دادن
 7. 5

  a

  درود بر غیــــــرت شــــــرف جوانان دشـــــه واقعا جای تشکر و تقدیر دارە

  پاسخ دادن
 8. 4

  سرده

  ضمن سلام؛
  آفرین بر شماها
  شمایی که به بند کشاندن پرنده ای زیبا را پایان بخشیدی و به او پرواز در طبیعت را هدیه نمودی

  پاسخ دادن
 9. 3

  کریمیان

  با سلام و عرض ادب
  خداقوت و خسته نباشید به تمام این عزیزانی که با روی اوردن به طبیعت در پی حفاظت از آن و تلاش برای ارتقای همه جانبه محیط زیست می باشند.
  انشاا…این کارها و فرهنگ سازی ها در منطقه اورامانات ادامه پیدا کند.

  پاسخ دادن
 10. 1

  رستمی تبار

  علاقه به طبیعت و محیط زیست در منطقه اورامانات واقع در استانهای کرمانشاه و کردستان به جهت طبیعت بهشت گونه اش در ریشه و جان مردم نهادینه شده است. اما در چند سال اخیر آین علاقه به محیط زیست با آگاهی و نگرانی و مسئولیت پذیری نسبت به طبیعت همراه شده است . که شاهد نهضت شکستن تفنگ, رهاسازی کبک, پاکسازی محیط و … برگزاری همایش های محیط زیستی و تاسیس چندین نهاد و سمن محیط زیستی فعال در منطقه کردنشین غرب کشور بوده ایم. گرچه رهاسازی جانوران زندانی شده یا در قفس و یا دست آموز جای سوال دارد و احتمال اینکه این گونه حیوانات بتوانند خود را با شرایط سکونتگاه اصلی خود وفق دهند ضعیف است ولی نفس رهاسازی کبک ها و سایر گونه های وحشی حس لزوم مراقبت و محافظت از اندک تنوع زیستی بجا مانده را القاء می نماید. امید است همه عزیزانی که از سر علاقه قدم به دامن طبیعت و دشت و دمن می گذارند به زیر پای خود نگاه کنند که چه گونه کمیابی را له می سازند.
  هوشیارانه قدم برداریم و آگاهانه تفریح کنیم و از طبیعت با چشم و دل و روان خود لذت ببریم و از دستهایمان برای حفاظت از طبیعت استفاده کنیم نه تخریب محیط زیست. رد پای خود را در طبیعت به حداقل برسانیم. بگذاریم کبک ها همچون کلاغهای ساکن در پارک ها ما را از خود بدانند نه قاتل جان خود. (رستمی تبار اسفند 94)

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.