31 Comments

 1. 29

  پاوه شار

  ممنون ازدوستان عزیز شورا وشهرداری که درقالب اسمهای مستعار ازکم کاری خودشان دفاع واهمال کاری خود را توجیه میکنند.
  جناب آقای یوسفی فکرکنم این بیانیه را بخاطر اینکه بچه های سلام پاوه ازآقای محی الدین زاده تشکرنمودن صادر کردند چون ظاهرا به مذاق ایشان خوش نیامده .

  پاسخ دادن
 2. 28

  نکته

  البته مسطح نمودن جاده ویمیر وسردره کار خوب ومورد پسندی است اما همه چیز این شهر عجیبه انجام این کار فردا داد عده ای دیگر را در می اورد که امکانات شهردار ی همه اش در خدمت عده ای پولدار ویلا سازه! اما یه نکته دیگه یعنی اگه شهرداری در ویمیر سطل زباله نزاره ما نباید اشغالهای خودمان رو جمع اوری کنیم چرا همه اش گیر میدیم تو این شهر فرهنگی که ادعای فرهنگی بودمان خیلی از جاهای دیگر بلند تر است

  پاسخ دادن
 3. 27

  شهروند بی طرف

  در جواب داداش….. باید بگویم ما کلا از قدیم اینطوری یادگرفتیم که نقد کنیم و به مسءولین ایرادبگیریم.هیچوقت نیامدیم بگیم این کارشون خوب بود لطفا به نیمه ی پر لیوان هم نگاه کنیم . همه ی این مشکلاتی که شما میفرماییداعم از شهرک کارگاهی یا جاده ی کمربندی و…. دسته گل مسوولین قبلی است اگه خبرهای پیشین رو خونده باشین پرونده شهرک کارگاهی به طور جدی در حال بررسی است.و……از زمان سرکار اومدن این دوره ی شورا وشهرداری چندین برنامه ی فرهنگی اموزشی برای عموم، پله بندی کوچه ها، پهن کردن جاده ها تسطیح جاده ها به طور جدی انجام شده.دراستانه ی نوروزهم کارهای خوبی انجام شد تا شهر نمای زیباتری داشته باشد وووووو هزار کار دیگر لطفالطفا خواهشا خواهشا کارهای خوب رو هم جلوی چشم داشته باشیم.خیلی ممنون

  پاسخ دادن
 4. 26

  ذره بین

  سلام

  خدای جاده گاز بهتر تا جاده بید میری؟؟؟

  بنازم به ژاپن که همیشه به فکر ما بوده است خدای اگه تویویتا2000و سی اف رو نداشیم چطوری به این منطقه گردشگری می رفتیم؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن
 5. 25

  شهروند

  احسنت آقای علی احمدی ویمیر درست است نه بیدمیری

  پاسخ دادن
 6. 24

  سامان حیدری

  با نظر داداش کوچولو کاملاً موافقم
  آیا جمع آوری زباله و لکه گیری آسفالت را می توان انجام طرح نامید؟
  لطفاً به فکر حل مشکلات بصورت زیربنایی و اصولی باشیم نه فقط ظاهرسازی نماییم و آسفالت را خط کشی نماییم یا اینکه در نوروز گلدان به مردم بدهیم!!!!

  پاسخ دادن
 7. 23

  علی احمدی

  لطفا به واژه بید میری توجه کنید. چه معنایی دارد؟ هیچ. خالق آن کیست ؟ در کدام متن تاریخی و جغرافیایی کهن بیدمیری آمده است ؟حیف نیست واژه زیبا و اصیل هورامی ویمیر را کنار گذاشته اید. به دست خودمان فرهنگ و زبان و اسامی کهن و اصیل منطقه را خراب نکنیم و آنها را درست به نسل آینده منتقل کنیم. از شهرداری انتظار می رود این تابلو را بردارد و تابلویی جدید به نام ویمیر درست کند.

  پاسخ دادن
 8. 22

  داداش کوچولو

  با سلام
  در جواب کاربر عزیز به نام شهروند بی طرف بایستی عرض نمایم که ما انتظار نداریم که مسولین همه مشکلات را یکجا حل نمایند بلکه انتظار این است که در دو سال گذشته از عمر شورا حداقل یک مشکل را حل نمایند
  نگاهی به مشکلات بیاندازید و به ما بگویید کدام یک حل و فصل شده اند:
  شهرک کارگاهی (ارتباط مستقیم با شهرداری و شورا)
  کمربندی (ارتباط مستقیم با شهرداری و شورا)
  خیابان میدان مولوی تا سراب هولی(ارتباط مستقیم با شهرداری و شورا)
  ترافیک (ارتباط مستقیم با شهرداری و شورا)
  بازارچه (ارتباط مستقیم با شهرداری و شورا)
  پارک سراب هولی (ارتباط مستقیم با شهرداری و شورا)
  و ……..
  و دیگر پروژه ها که نمایند گان واقعی مردم بایستی پیگیری نمایند مانند
  کمبود آب پاوه
  وضعیت بیمارستان
  جاده پاوه – قشلاق
  جاده پاوه – نوسود
  مناطق نمونه گردشگری
  بحران چشمه بل و سد داریان
  وضعیت وخیم آب و آبیاری کشاورزی و باغداری
  و ……..

  پاسخ دادن
 9. 21

  محمد

  با تشکر فراوان از اقای صالحی و سلام پاوه.

  پاسخ دادن
 10. 20

  شهروند

  اولا تشکروسپاس ازجناب آقای حاتمی برای تهیه این گزارش وعکسهای زیبا وگویا همچنین ارآقای صالحی درادامه فقط این سوال رودارم که آیاواقعا رفع مشکل این جاده وحتی جاده سردره برای کسانیکه ادعای خدمت دارن چقدرمشکل است؟به نظرشمااین همه ماشین الات راه سازی که الان بیکاردرپارکینگهای ادارات شهرداری وراه خوابیده اگرنتواند دراختیاررفاه مردم باشد به چه دردی میخورد؟ دوستان عزیزی که خودتان رانمابنده مردم میدانید بجای جاروجنجال و… زحمت بکشیدازطریق روابط اداری واختیاراتتان به فکررفع مشکلات مردم باشید کم به قول آقای حاتمی توپ رادرزمین دیگران بندازید!جناب شهردارشماهم کمی ازبخشنامه هایتان فاصله گرفته وهمتی بکنید !!! واقعامن ازدوستان عزیزی که این گزارش راتهیه کردن سپاسگزارم امیدوارم کمی باعث جنبش وتلاش دربین کسانیکه ادعای خدمت هستن شوند … شاید!!!

  پاسخ دادن
 11. 19

  شهروند

  به نظر بنده تابلو ی مذکور شورای قبلی به خاطر منافع چند نفر محدود نصب نمودند تا بتوانند در بالادست منابع آبی شهرمان ویلاهای شخصی بسازند که باتوجه به نداشتن خط دفع فاضلاب ،در سالهای آتی شاهد آلودگی در این منابع هستیم.

  پاسخ دادن
 12. 18

  شهروند

  آقای صالحی و دوستان خبرنگار در سایت های پاوه لطف فرموده قبل از ارایه هر گزارشی با مسئول اون کارهم صحبت کنید بعد گزارش بدید

  پاسخ دادن
 13. 17

  شهروند

  با سلام وتشکر فراوان از آقای صالحی ویوسفی موضوع حساسی را مطرح کردید خیلی مهم است جناب مطلع به ظاهر اطلاع نداری و از پاوه بطرف شهرهای شمال وجنوب و….غیره نرفته ای این چه فرمایشی است/ -مسولین محترم کار بکنند ودر ورودی پول بگیرند مردم براحتی هرماشین هزار یا دو هزار تومان میدهند بس است دیگه……………………………………………ای وای

  پاسخ دادن
 14. 16

  ذره بین

  باسلام دراینجابایدازآقای کیهان محی الدین زاده تشکر کرد که هرسال جاده راتیغه زنی میکرد واحداث جاده هانه ساو واقعا زحمت کشید .

  پاسخ دادن
 15. 15

  سرده ای

  یک مدیر موفق از فرصت ها استفاده میکنه.
  بیدمیری دارای موقعیتی عالی برای تفریح و گردش همشهریان و حتی مسافران دارد که این فرصت بدون صرف هیچ هزینه و اقدامی از جانب مسوولان ایجاد شده و دستاآورد کشاورزان و باغداران منطقه ویمیری است.
  اما این فرصت خوب برای مسوولانی که می توانند با کمترین هزینه آن را به بهره وری بالایی برسانند.
  به طور مثال ساخت چندین آلاچیق و سکوی استقرار خانواده ها و نمازخانه و چند دستگاه توالت عمومی و شیر آب آشامیدنی و ساخت مکان های مخصوص پخت و پز که مانع لطمه به کل محیط سرسبز ویمیر گردد و استقرار چندین سطل زباله بزرگ و ….

  پاسخ دادن
 16. 14

  محمدفاروق یوسفی

  جوابیه روابط عمومی شورای اسلامی شهردرخصوص عدم تسطیح وتیغه زنی جاده های گردشگری
  جناب آقای صالحی مدیریت محترم سایت وزین سلام پاوه، ضمن عرض سلام وتقدیرازرسالت محوله درامرخطیرتنویر افکار عمومی ، نظربه انتشارگزارشی تحت عنوان« اعتراض شهروندان به وضعیت تاسف بار جاده ویمیر/ لزوم توجه جدی و سریع مسئولان به تفرجگاه ویمیر» که متأسفانه باطرح اتهاماتی از قبیل شورای پرحاشیه و جنجالی و شهرداری پاوه و…!!! همراه بوده است معروض میدارد: از آنجائیکه انتشار مطالب مورد نظر بدون پشتوانه قانونی ،عقلی ومنطقی همراه بوده وبه تبع اجحافی را درحق نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر پاوه را در پی داشته است و موجب تشویش اذهان عمومی وانحراف افکار عمومی شهروندان محترم را فراهم آورده است، لذا شایسته است به استناد ماده 23 قانون مطبوعات مصوب 25 مرداد 1385 با عنایت به ماده مورد نظر و تبصره‌هاى مربوطه، نسبت به درج جوابیه ی روابط عمومی شورای اسلامی شهر درسایت وزین سلام پاوه اقدام فرمائید.
  باستحضارعموم شهروندان فهیم شهرمان می رساند، شورای اسلامی شهر پاوه در راستای رسالت محوله واهتمام به امور همشهریان ارجمند علیرغم محدودیت ضوابط قانونی در انجام تیغه زنی وتسطیح جاده های خارج از محدوده و برابر عرف معمول سنوات گذشته دراسفندماه 93 اقدام به تصویب مصوبه ای جهت تسطیح جاده سردره و بیدمیری نمود.
  متعاقب آن (قبل ازتعطیلات عید نوروز) با مغایرت مصوبه مذکور توسط مسئولین محترم مافوق برابر آئین نامه ها و قوانین شهرداری مواجه گردیده و به سبب اینکه محدوده ی جغرافیایی مورد نظرخارج از حریم شهر پاوه بوده لذا بی توجهی به مغایرت اعلام شده جرم تلقی ومستوجب مؤاخذه خواهد بود. (برابرنقشه طرح تفصیلی شهر، سه راهی منتهی به جاده بیدمیری ونیز سه راهی نرسیده به غسالخانه ملامقصود انتهای حوزه ی استحفاظی شهر پاوه قلمداد گردیده)
  مزید استحضار شهروندان فهیم می رساند ؛ مصوبات شورای اسلامی شهر زمانی وجاهت قانونی می یابند که ازجانب مقامات ذیصلاح مغایرت آن مستند برآئین نامه ها ودستورالعمل های صادره اعلام نگردیده باشد.
  علی ایحال از آنجائیکه ضرورت تسطیح جاده های مذکور در فصل بهار وسیر وسیاحت گردشگران و…برای همگان محرز بوده لذا باتوجه به مغایرت ابلاغ شده ، موضوع پیگیری وبا توجه به رایزنی معمول درنهایت مقرر گردید که اداره …..در ایام مذکوراقدام به تسطیح آن نماید.
  نکته ی دیگری که حائز اهمیت بوده و درگزارش مذکور نیز به استناد علائم تابلوهای راهنمای سطح شهر(تفرجگاههای بید میری وسردره) درتوجیه قصورشورا وشهرداری پاوه درعدم ارائه خدمات و… بدان اشاره استناد شده است یادآور می نماید چنین استدلالی جای تعجب بسیاردارد، چرا که اگر چنین می بود و آن تعبیر نیز توجیه پذیر و منطقی می بود، می بایست باتوجه به ذکر موقعیت های دیگر (مریوان، نودشه ونوسود و… ) در تابلوهای راهنمای شهری ، قطعاً ضرورت می یافت که آسفالت پاوه تا مریوان ویا جمع آوری آت وآشغال مسیر نیز برعهده شهرداری پاوه محول می گردید.
  قوانین جاریه، شرح وظایف دستگاههای مختلف را مشخص نموده وهریک نیز ملزم به انجام امور برابر ضوابط ومقررات مربوطه می باشند، فلذا دخالت نمودن در امور دیگران توجیه پذیر نبوده ومی طلبد که دستگاههای مرتبط نیز تمهیداتی را در پاسخ به نیاز شهروندان معمول نمایند.
  در این راستا انتظارمعقول آن است، قبل از حکم به توهین وافتراء به اشخاص حقیقی ویا حقوقی می طلبید با یک تماس تلفنی با هریک ازاعضای شورای اسلامی شهر ویا شهردار پاوه از صحت وسقم موضوع کسب اطلاع می گردید، تا ذهنیت منفی در اذهان عمومی به وجود نیاید.
  این درشرایطی است که شورای اسلامی شهرضمن احترام به قوانین والزامات آن به نیابت ازهمشهریان محترم همچنان درخواست تسریع درتسطیح جاده های گردشگری سطح شهر پاوه بلاخص منطقه گردشگری بیدمیری که جزء 50 نقطه برتر استان کرمانشاه در حوزه ی گردشگری می باشد را دارد.

  پاسخ دادن
 17. 13

  پارسا

  خیابونهای شهرمون هم دسته کمی از جاده ویمیر ندارند

  پاسخ دادن
 18. 12

  پیگیر

  آقایان حاتمی و صالحی خسته نباشید،اگر جواب مسولان را در این زمینه به شهروندان نیز منعکس نمایید بسیار سپاسگزاریم.

  پاسخ دادن
 19. 11

  رزا

  با سلام، تنها انتظار شهروندان از تفرجگاه ( البته تنها به عنوان فقط یک نام) بیدمیری از تمامی امکانات اولیه ی یک مکان به عنوان تفرجگاه آسفالت کردن یا حداقل تیغ زدن جاده اش است. آیا این توقع زیادی است؟؟!!!

  پاسخ دادن
 20. 10

  علی

  آقا صالحی یا خوا بیوه ی بی،خوا خاسو پی که رو.

  پاسخ دادن
 21. 9

  همشهری

  وللا ما نمیدونیم کار اداره راه و ترابریه یا شهرداریه یا شوراست فقط می خوایم یه کم به این جاده رسیدگی کنن اگه جاده ی گردشگریه باید آسفالت باشه حالا آسفالت پیشکش یه کم چاله چولش کم بشه که با ماشینای معمولی بشه رفت اونجا.

  پاسخ دادن
 22. 8

  شهروند بی طرف

  با سلام خدمت نظردهندگان عزیز یک مسءله رو لازم میدونم که بگم بنظرشما یک نفر شهردار و چند نفر اعضای شورا میتونن همه ی مشکلات رو یکجا باهم حل کنند؟ ایا تا الان یک نفر ازشما خصوصی به این اعضا هیچ مشکلی یاهیچ نقدی رو بازگو کرده اند؟ لطفا وقتی ما هیچکدوم هیچ قدمی رو برای زیباتر شدن و پیشرفت شهرمون برنداشتیم دیگه نباید در این زمان محدوداز مسءولین هم انتقاد کرد.ایا وقتی شهردار قبلی خود ازمردم با اصلیت پاوه ای بود این همه انتقاد میشد؟ با عرض پوزش از مدیریت سایت

  پاسخ دادن
 23. 7

  داداش کوچولو

  شهرمان با کوهی از مشکلات مواجه است و معضلات فراوانی راه توسعه را در این ناحیه سد نموده اند.
  مهمترین این مشکلات عدم وجود یا کم بودن مدیران دانا و فهیم است. یعنی اینکه متاسفانه بسیاری از مسولین از شهردار و اعضای شورای شهر و دیگر مدیران ادارت هیچگونه برنامه ای نداشته و اصلاً تعریفی از توسعه در حوزه کاری خود قایل نیستند.
  تیغه زنی ساد جاده ای مانند بیدمیری آن قدر ناچیز و کوپک است که در در حد انجام کارهای روزمره ارگانها محسوب می شود اما در شهرما که اقدامات مناسب، پایدار، همه جانبه، زیربنایی، ماندگار، آینده محور و … دیده نمی شود همین اقدام کوچک هم به کاری ارزشمند تبدیل می شود اما باز هم دریغ از انجام آن !

  پاسخ دادن
 24. 6

  طیفور حاتمی

  باسلام وسپاس ازهمه کاربران فهیم وباشعورعزیز سایت سلام پاوه ذکرچند نکته را ضروری دانستم ، اول اینکه رسالت یک خبرنگاردردرجه اول بازگوکردن حقایق بدون جانب داری ازشخص گروه ویا نهاد خاص میباشد که امیدوارم دراین خصوص مابه عنوان نماینده وامانت دار مردم همچون آینه ای بی نقص کاستی هارا منعکس کرده وبرای برطرف نمودن آنها ازافراد مسئول وبعضا مقصر توضیح بخواهیم واما نکته مهم تر اینکه مسئولان عزیز ومحترم به جای پنهان کاری واهمال کاری خود وظاهرشدن دراسامی مستعار وتوجیه نمودن کم کاری خود بهتراست دست دردست هم نسبت به حل مشکلات ورفع کاستیها اقدام نمایند نه اینکه باانداختن توپ درزمین دیگری ازخود رفع مسئولیت نمایند.
  تهیه این گزارش به پیشنهاد شخص بنده بود ودوست عزیزم فرهاد صالحی هم مشتاقانه همراهی کردند ومن شخصا دراین خصوص علاوه بر کم کاری گردشگری ، شهرداری وشورا فرمانداری وحتی اداره راه وشهرسازی را هم به نحوی مقصر میدانم وامیدوارم دراولین فرصت نصبت به رفع این مشکل اقدام عاجل انجام گردد والا منتظر گزارشات تند بعدی ما دراین خصوص وموارد مشابه نیز خواهند بود.
  امیدوارم که دوستان عزیز بادادن نظرات مفید وبی طرفانه ازاین موضوع حمایت نمایند تاشاهد حل مشکلات ومعضلات شهر درکمترین زمان ممکن باشیم .انشاالله

  پاسخ دادن
 25. 5

  شارمند

  سلام
  توسعه جاده و بهبود راه دسترسی از ارکان پنجگانه توسعه گردشگری می باشد
  حال اگر این منطقه را گردشگری بدانیم تسطیح و تعریض و بهبود راه یکی از واجبات است
  اگر ان را منطقه گردشگری ندانیم هم جهت رفاه حال کشاورزان و باغداران و دامداران و کوهنوردان و انبارداران و … اصلاح و بهبود این جاده لازم می باشد
  امید که مسئولین بخود بیایند و از این چند روزی که خداوند در اختیار آنان قرار داده است به نحو احسن استفاده نموده و باقیات و صالحات ابدی را در خدمت به خلق از خود بر جای گذارند

  پاسخ دادن
 26. 4

  بی دسلات

  جاده ویمیر از سراب هولی تا تفرجگاه حدود 3کیلومتر است ولی به دلیل وضعیت نابسامان آن آژانس های مسافر بر 10تا 12هزار کرایه می گیرند وکلی هم برسر مسافران منت می گزارند .یعنی یک خانواده که خودرو ندارند برای یک روز تفریح در نزدیکترین نقطه شهر باید فقط 12هزار کرایه بدهند

  پاسخ دادن
  1. 4.1

   شاهو

   جناب بی دسلات البته 24 هزار تومان نه 12 هزار تومان برگشتم در نظر داشته باشین.

   پاسخ دادن
 27. 3

  شهروند

  درتعجبم این همه پارک وتفرجگاه که در شهرهای دیگر است وتمام امکانات رفاهی در آنها وجود دارد ،را چه نهاد وارگانی فراهم نموده ؟یا شورای محترم این شهر فلک زده فقط وظایف شهرداری رادر رفتگری خلاصه نموده اندپس خواهشا نام شهرداری را در این شهر به اداره امور رفتگران تغیر دهید تا هیچ شهر وندی از شما شورای محترم تقاضای تسطیح وتیغه زنی جاده ویمیر و سردره را خواهان نباشد

  پاسخ دادن
 28. 2

  مطلع

  لطفا قبل از ارائه گزارش مطالعه کنین و بدونین که ویمیر خارج از محدوده شهر و شهرداریه و طبق قانون تیغه زنی این جاده توسط شهرداری خلافه و اذهان ررو تشویش نکنید
  اگه نمیدونید اینم بدونید که اداره راه و فرمانداری باید به جاده ویمیر رسیدگی کند
  البته صرفا جهت اطلاع !

  پاسخ دادن
  1. 2.1

   فرهاد صالحي

   با سلام دوست گرامی اگر همینطور که شما گفتین باشد سال اینجا است چرا شهرداری تابلویی را نصب کرده و عنوان نموده به طرف تفرجگاه ویمیر، لطفا در معنی تفرجگاه کمی مطالعه نمایید و به پاسخ خود می رسید در ثانی شورای اسلامی به نمایندگی از مردم می توانند از هر نهاد و ارگان و سیتمی درخواست کمک نمایند و این جاده را ساماندهی نمایند.

   پاسخ دادن
 29. 1

  که شه وان

  صد رحمت به شورای قبلی که هر ساله این مسیر ها رو تیغه زنی می کردن و گاها سطل آشغال می گذاشتن و حتی ماشین های حمل زباله نیز در بعد الظهر روزهای تعطیل در ویمیر و سردره مشاهده می شد ند

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.