اجرا طرح نسخه‌نویسی الکترونیک برای اولین بار در کشور در پاوه قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » اجرا طرح نسخه‌نویسی الکترونیک برای اولین بار در کشور در پاوه

به گزارش سلام پاوه : رییس اداره تحقیق و توسعه آموزشهای مردمی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از اجرای پایلوت طرح نسخه‌نویسی الکترونیک در شهرستان پاوه خبر داد و اظهار کرد: در صورت موفقیت‌آمیزبودن، این طرح در کل استان به عنوان پایلوت کشور اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر وریا رحیمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اجرای این طرح همزمان با اجراینسخه نویسی الکترونیک در پاوه پایلوت طرح پرونده الکترونیکی سلامت در شهرستان پاوه است، افزود: در این طرح تمامی سوابق و داروهای مصرفی بیمار بر روی کارت هوشمندی ثبت خواهد شد و بیمار در مراجعه به پزشک کارت هوشمند خود را به پزشک تحویل می‌دهد.

رحیمی اظهار کرد: در هنگام نسخه نویسی الکترونیکی پزشک به همه این اطلاعات دسترسی دارد و قطعا دسترسی به این اطلاعات درصد خطای پزشکان در هنگام تجویز دارو را تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهد داد.

رییس اداره تحقیق و توسعه آموزشهای مردمی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: چنانچه بیمار تمام سوابق بیماری خود و احیانا برخی حساسیت‌های خود به داروهایی خاص را بیان نکند، پزشک با دسترسی به اطلاعات بیمار نسبت به همه این مسائل آگاه خواهد شد و درصد خطا در تجویز دارو کاهش می‌یابد.

وی اظهار کرد: این نسخه‌نویسی هوشمند بوده و چنانچه دو دارویی که نباید همزمان مصرف شوند تجویز شود، نرم‌افزار مربوطه آن را به پزشک اطلاع می‌دهد.

رحیمی ابراز امیدواری کرد: با بررسی نتایج اولیه اجرای پایلوت این طرح در شهرستان پاوه در شهریورماه سال آینده بتوان موانع را مرتفع و مجوز اجرای پایلوت این طرح را برای کل استان دریافت کرد.

این مقام مسئول شرکت برکت‌تل را مسئول تامین زیرساخت‌های الکترونیکی طرح در شهرستان پاوه عنوان کرد و افزود: در حلا حاضر در دورافتاده‌ترین روستاهای شهرستان پاوه نیز تجهیزات و زیرساخت‌های مورد نیازالکترونیکی برقرار شده است.

رحیمی افزود: همچنین در حال حاضر تخت‌های الکترونیکی در مناطق دور افتاده در شهرستان پاوه مستقر شده که پزشک بوسیله آن می‌تواند از راه دور بیماران را ویزیت کند.

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

  1. محسن

    مدتها بود که جای خالی فن آوری نوین اطلاعات و تکنولوژیهای مدرن در عرصه خدمات پزشکی و سلامت کشور ما محسوس بود، بنابراین باید فعالیت چنین شرکتهایی را به فال نیک بگیریم. هرچند که تجربه دوران یکه تازی اپراتور نخست موبایل باعث می شود چندان به انحصار تکنولوژیهای جدید در دست یک شرکت خوش بین نباشیم.

  2. مرادی

    طرح بسیار خوبی است انشالله اجرایی شود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |