قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » شهرداری نوسود به استقبال بهار رفت/عکس

به گزارش سلام پاوه:شهردار نوسود اعلام کرد،در آستانه‌ی نوروز باستانی و به منظور تبریک فرا رسیدن سال نو؛شورای اسلامی و شهرداری نوسود جهت تکریم و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان دست به یکسری اقدامات نموده است.

 

سلام خسروی در گفتگو با خبرنگار سلام پاوه افزود:هدف از این اقدام را برقراری الفت بین قلوب میان شهروندان و همچنین ادای احترام شهرداری به متولیان اصلی شهر یعنی شهروندان بیان نمود.

 

وی اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری نوسود در آستانه‌ی سال جدید را در راستای استقبال از میهمانان و گردشگران نوروزی تشریح کرد:۱-ترمیم حفاری‌های صورت گرفته توسط شرکت گاز و فیبر نوری با بیش از ۴۰۰ تن آسفالت سرد و گرم.۲-کاشت بیش از ۶۰۰۰ هزار بوته گل در میادین و معابر.۳-برقراری کامل نور پردازی و روشنایی معابر.۴-آماده‌ سازی سوییت های اقامتی نوروزی در کنار پارک سروزن (دره گماله).۵-آماده بودن آسیای آبی حوزه لاره و قهوخانه موقتی کنار آن جهت ارایه تولیدات محلی از جمله کلوچه وکلانه با آردِ تولیدیِ آسیایِ آبی.۶-بازطراحی و شروع عملیات ساخت بالابرآبی،کارگاه بافندگی سنتی(جولایی)و بازسازی قهوه خانه سنتی حوزه لاره و دالان و فضای سنتی آن.

 

گفتنی است شهرداری نوسود در یک اقدام جالب به تهیه و توزیع گلدان گل و نامه‌ی تبریک سال نو توسط کارگران خدمات شهری به درب منازل شهروندان نوسودی نموده است.

ترمیم حفاری‌های صورت گرفته توسط شرکت گاز و فیبر نوری با بیش از ۴۰۰ تن آسفالت سرد و گرم در نوسود

 

کاشت بیش از ۶۰۰۰ هزار بوته گل در میادین و معابر نوسود

 

 

برقراری کامل نور پردازی و روشنایی معابر شهر نوسود

 

 

آماده‌ سازی سوییت های اقامتی نوروزی در کنار پارک سروزن (دره گماله) نوسود

 

 

 

بازسازی قهوه خانه سنتی حوزه لاره و دالان و فضای سنتی آن

 

 

ساخت بالابرآبی،کارگاه بافندگی سنتی( جولایی) و بازسازی قهوه خانه سنتی حوزه لاره و دالان و فضای سنتی آن

 

 

 

توزیع نامه و گلدان گل توسط شهرداری نوسود در بین شهروندان

 1. وه هار

  “نەورۆز مەبارەک!!”
  وەهارەن تەشریف خاڵ خاسان پەی هەرد٘
  کەم کەم پیریش بەرد٘، جوانیش ئاورد٘
  جەم جەم سۆسەنان جە تاق تەوق وەر دان
  سەر دان نە هەرد٘ان پەرێ هام فەردان
  وە ڕووی زاخاندا چنوور لوول وەرد٘ەن
  پەی پای گیان تۆڕدام ئاماد٘ە کەرد٘ەن
  بەڕەزا بەو چین توغرای تاتاوە
  شەماڵ مەشانۆش، یانێ: وەی لاوە
  نەرگس وە مەس مەس مد٘یۆ کێن ئەو کەس؟
  گۆشەی چاکی دڵ وەر نەد٘ۆ جە دەس
  مەعدوومی! غەفڵەت تا چەند و پەی چی؟
  گۆش دەر وە ناڵەی سەحەری نەیچی
  دڵە واد٘ەی سوبح نەووەهارانەن
  وەختی ئاگاهی دەرد٘ەدارانەن
  هەرکەسێ دانش نە فامش نەبۆ
  بینی عیرفانش زوکامش نەبۆ
  گرفتی دەماخ نەد٘ابۆ پەرد٘اخ
  پەی پەی بۆی ئازیز مەیۆش وە دەماخ
  جەی بۆی گیان بەخشە، بێ بەش مەمانە
  ئەی سوبحە خاسە وە فرسەت زانە
  تۆ دیای وە شۆن چند٘ سوبحی نۆدا
  کەو چەند٘ سوبح بد٘یۆ وە شۆنی تۆد٘ا
  حەزرەتوو مەولەوی
  هەر فاڕ و گۆڕ و تازەگەریە کە جە چێرساوو گەرد٘وونینە و جە پیەن فەزای بێ کرکاوکرکەو هەستینە ڕوە مد٘ۆ، حەکایت و ڕازێ دەروونیەش ئینا پەرد٘ەنە و فەلسەفە و دنیاوینی و ئاهەنگ و نەوایەش ئینا سەرەنە. بە واتێوەتەر مەرام چی فاڕ و گۆڕ و تازەگەریشە ئانەن تا چەنی چاوەڵیش فەرقش بۆ؛ چوون دنیاو دەروونیش و ڕازەو ژیوایش ئانەشە چەنە گەرەکا.
  بێ شک گۆراڵێوە کە یاگێ گۆراڵەکێ پارینە و گێرە سەروو ڕێخە و بنج و پیازوو ئاد٘ێوە سەوزە بۆوە، با بە ڕواڵەت پێسە ئاد٘ێ بۆ، بەڵام ڕازەو دەروونی و دنیاوینی و فەلسەفە و ئاهەنگش چەنی ئەوێ یۆ نیا. ئاد٘ێ هەرکام ڕازەو دەروونوو وێشا ئینا سەرەشانە و گەرەکشانە وێشا بە ئەنجامش بیاونا. ڕێک پێسە زاڕۆڵەکاو ئێمە! ڕاسا ئێمە بە دنیاشا مارمێ، بەڵام بە واتەو جبران خەلیل جبرانی زاڕۆڵەکێ ئێمە، زاڕۆڵێ ئێمە نیەنێ؛ بەڵکوو زاڕۆڵێ سەواڕۆیەنێ و دنیا و مەراموو ئاد٘یشا، ئاسمان تا زەمین، چەنی دنیا و مەراموو ئێمە فەرقش هەن. ئاد٘ێ ئاوات و ئارەزوێ وێشا ئینێ سەرەشانە و ئێمەیچ ئاوات و ئارەزوێ وێما! ئی قانوون و یابەستە پەی گرد٘وو زیند٘ە بە ڕۆحی و نەمرتاتیا؛ چوون ژیوای ئانەش چەنە گەرەکێنێ و ئەگەر پاسە نەبۆ دنیا سامان و ڕێکینە و میزانش شێویۆ.
  پی ورد٘ە باسیە، ساڵێ تازێ کەرمێ بەهانێ پەی تازە بیەیە هەقەتینی تا هەرمان و مەرامەکاما پەی خزمەت بە فەرهەنگی هەورامی پتەوتەرێ کەرمێوە.
  هەر پی وەرپێک و مەرامۆ بە بۆنەو ئامای ساڵێ تازێوە مەبارەک باد٘یە فرە گەرم و پەڕ ئاوات پێشکەشوو گرد٘ واڵە و برایە ئازیزی هەورامی زوانیم کەروو. پا ئاواتە ساڵێوە وەشە و پەڕ خەیر و بەرەکەتەشا وەرەنە بۆ.
  لاشە ساقێ و سەربەرزێ بیدێ
  سوبحان ئەمینی هانەگەرمڵە
  نەورۆزوو ۹۷ ک. ڕۆجیاری

 2. بدبخت

  اهدای گلدان وگل به تمامی خانواده ها هزینه اضافی است برای شهرداری وجنبه تبلیغات ی دارد تا خدمات دهی چون بساری از خانواده ها به این گلها اصلا نیاز ندارن ودردی از انها را دوا نمی کند

 3. سامان تمجیدی

  جا داره به عنوان یک شهروند از تلاش بی وقفه و شبانه روزی شهردار محترم و پرسنل شهرداری و شورای شهر تشکر ویژه داشته باشم و امیدوارم جناب آقای خسروی در تمام دوران شهرداری نوسود با پشتکار به خدمت رسانی مانند این چند ماه اول ادامه دهند.

 4. شهروند

  در نودشه هم فضای آرام و دلنشین برای میهمانآن نوروزی فراهم است با تلاش شبانه روزی شهرداری از اول اسفند تا کنون تمام نخاله های ناشی از حفاری برداشته شده و تردد به آسانی وبدون هیچ مشکلی در سطح شهر انجام می شود و مقداری از آثار حفاری که از اول تا آخر خیابان به جا مانده قرار است ضربتی در همین چند روز برداشته شود بطوری که عابرین بتوانند از لالایی خودرو ها راه خود را بیابند از همه هموطنان دعوت می کنیم از شهر توریستی و زیبای نودشه دیدن کنند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |