قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » بیش از200روستای کشور: برای اجرای طرح بافت باارزش شناسایی شده است

به گزارش سلام پاوه و به نقل از باشگاه خبرنگاران کرمانشاه :مهندس محمدرضا شاملوگفت: کارگروهی متشکل از کارشناسان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری، بنیاد مسکن شمشیرانقلاب اسلامی و میراث فرهنگی این روستاها را شناسایی و امتیاز بندی می کنند.

وی اظهار کرد: تاکنون برای 67 روستای کشور نیز طرح بافت باارزش تهیه شده و در 50 روستا طرح آغاز شده و در 40 روستا نیز به اتمام رسیده که از این تعداد سه روستای هجیج، شمشیر و زردویی پاوه در استان کرمانشاه است.

وی گفت: روستای هجیج به لحاظ ویژگی های فرهنگی، تاریخی و معماری از ارزش بالایی برخوردار است که طرح بافت باارزش آن اجرا شده و نواقصی دارد که بزودی تکمیل خواهد شد.

شاملو، به مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی نیز اشاره کرد و گفت: هر سال مقاوم سازی 200 هزار واحد مسکونی روستایی در برنامه بنیاد مسکن است و امسال نیز این تعداد با تامین اعتبارات لازم ابلاغ و اجرا خواهد شد.

وی، مبلغ تسهیلات بانکی برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی را هم اکنون برای هر واحد 125میلیون ریال اعلام کرد و گفت: پیگیر هستیم برای افزایش این مبلغ تجدید نظر لازم صورت پذیرد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور در ادامه گفت: تاکنون برای 29 هزار روستای بالای 20 خانوار کشور طرح هادی تهیه شده و در بیش از 13هزار روستا عملیات اجرایی طرح هادی اجرا شده یا در حال اجراست.

وی افزود: یکی از هدف گذاری های بنیاد مسکن در برنامه پنجم توسعه اتمام تهیه طرح هادی برای تمام روستاهای بالای 20 خانوار کشور است.

وی  گفت: تا پایان سال90 برای یک هزار و 323 روستای بالای 20 خانوار طرح هادی تهیه شده در 506 روستا اجرا شده است.

برای تمام روستاهای بالای 20 خانوار پاوه طرح هادی تهیه شده و تاکنون در 32 روستای این شهرستان نیز طرح هادی اجرا شده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران کرمانشاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |