نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی به منظور کاهش آسیب های اجتماعی در پاوه برگزار شد قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی به منظور کاهش آسیب های اجتماعی در پاوه برگزار شد

به گزارش سلام پاوه : نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی که به منظور کاهش آسیب های اجتماعی از جمله طلاق در فرمانداری پاوه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سلام پاوه : در این نشست که با حضور مسئولان و نیروهای اورژانس اجتماعی پاوه برگزار شد.فرماندار شهرستان پاوه گفت: تقویت نگرش علمی در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار حائز اهمیت است و ظرفیت دانشگاه ها و مراکز علمی باید به کمک کاهش آسیب های جامعه بیاید.

 

پرویز ایده پور افزود: ظرفیت های فرهنگی موجود در این شهرستان قادر است که بخش عمده ای از این معضلات و مشکلات را برطرف سازد و این مهم مستلزم هم افزایی و همکاری نهادهای فرهنگی با همدیگر است.

 

فرماندار پاوه ، برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی، آمادگی های اجتماعی قبل از ازدواج، برگزاری همایش آسیب های فضای مجازی و ماهواره ویژه مربیان پرورشی مدارس و والدین با هدف آگاهی بخشی و ایجاد انگیزه برای تشکیل خانواده، تحکیم مبانی خانواده ها با تبیین جایگاه این نهاد اولیه زندگی بشری و شناخت آسیب های خانواده با رویکرد رفع و دفع آن ها از محیط اجتماعی را مورد تأکید قرار داد.

 

وی ضمن تاکید بر همراهی و همکاری دستگاهها برای اجرای برنامه های مدون به منظور کاهش این آسیب ها به بعضی از علل و عوامل در این زمینه اشاره کرد و گفت: هم اکنون تغییرات سریع در زمینه های مختلف از جمله فن آوری رخ داده است که این تغییرات اگر به درستی ارزیابی نشود می تواند با شکافی که بین خانواده ها ایجاد می کند مشکل آفرین باشد.

 

فرماندار پاوه ، فاصله نسلی بوجود آمده بین والدین و فرزندان را باعث عدم هم فهمی و ناسازگاری عنوان کرد و گفت : این شکاف نسل و فاصله بیشتر، امکان آسیب را نیز زیادتر می کند.

 

در ادامه کارشناسان اداره بهزیستی و اورژانس اجتماعی این اداره با اشاره به وجود بعضی از آمارها از مشکلات در جامعه ، آماری تحلیلی از وضعیت طلاق در شهرستان پاوه را ارائه و بر لزوم مداخله به منظور درمان افراد آسیب دیده و آموزش افراد در معرض خطر تاکید کردند و همکاری دستگاههای مختلف ، روحانیون ، دهیاران ، شوراهای اسلامی و خانواده ها را در این زمینه ضروری دانستند.

 

دراین جلسه رئیس اداره بهزیستی پاوه با معرفی اورژانس اجتماعی بهزیستی و مأموریتهای آن و شورای مبتنی بر جامعه CBR گفت: اورژانس اجتماعی یکی از برنامه های پیشروی سازمان بهزیستی است که با هدف کنترل، کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در برنامه ششم توسعه کشور به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

 

علاء الدین محمدی ، با اشاره به مأموریتهای اورژانس اجتماعی افزود: خط ۱۲۳ به صورت شبانه روزی ، خدمات سیار اجتماعی به صورت گشت زنی و پیگیری ماموریت های مختلف، مداخله در بحران های فردی و اجتماعی به صورت سرپایی و خوابگاهی و پایگاه های خدمات اجتماعی در شهر و روستا از جمله فعالیت های چهارگانه اورژانس اجتماعی به شمار می آیند.

 

شهرستان پاوه با بیش از ۶۲ هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

 

سال ۹۶ در استان کرمانشاه ۱۷ هزار و ۱۴۴ زوج پای سفره عقد نشستند و جشن به هم رسیدن برپا کردند، همزمان پنج هزار و ۲۵۴ زوج هم به زندگی مشترک خود پایان دادند.

 

طبق آمارهای رسمی، ۷۹۶ مورد از زوج‌هایی که در سال گذشته طلاق گرفتند، عمر پیوندشان به یک سال هم نرسیده بود.

 

استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه دارای ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا است، طلاق، بیکاری، اعتیاد و حاشیه نشینی از معضلات اصلی آن به شمار می رود.

 

 

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |