4 Comments

 1. 4

  عطاالله قادری

  است این خواهر عزیزمان درد نکنه که با یک تیر دو نشان می زند و هم به حفظ محیط زیست کمک می کند و هم دست گیری از نیازمندان می کند. خانمهای محترم و خانه دار که مدیریت مصرف آب، برق، سوخت و هزینه خانوار دست آنهاست. باید وارد این مسائل شوند و با مدیریت تولید زباله در خانه اولاً تولید زباله را تا جاییکه ممکن است کاهش دهند و بعد از آن زباله های تولیدی را بازیافت و یا کم حجم سازی کنند. مثلاً از قوطیهای فلزی و بطریهای پلاستیکی می توان برای کاهش گل و گیاه و حتی سبزیجات در اطراف خانه های روستایی که فضای کافی برای این کار دارند استفاده کرد. که هم باعث زیبایی و شادابی فضای اطراف خانه و کل روستا می شود و هم میزان زباله تولیدی کاهش می یابد. امیدوارم این اقدام خواهر عزیزمان مورد نظر سایر خانمهای منطقه قرار گیرد. مردم اورامانات دوستدار محیط زیست و زیبایی هستند این را فراموش نکنیم.

  پاسخ دادن
 2. 3

  آشنا حسن زاده

  جای بسی خرسندی است که بانویی با این روش نوآورانه هم رسالت زیست محیطی و هم رسالت انسان دوستانه و خیرخواهانه خود را یکجا اعمال نموده .
  با سپاس فراوان از سرکار خانم خالدی

  پاسخ دادن
 3. 2

  محمدزاهدخالدی

  دست داده لیلا دردنکنداقدام درست وپسندیده ای است امیدوارم دیگر خانم های محترم توجه کنند

  پاسخ دادن
 4. 1

  واران

  در چند كشور اروپائى از جمله آلمان و نروژ،هنگام خريد آشاميدنى در قوطى يا دبه هاى پلاستيكى،مبلغى بعنوان وديعه از جانب فروشنده اخذ ميشود.
  بمنظور حفظ محيط زيست در سطح شهر دستگاههايى را تعبيه نموده اند كه دبه ها و قوطيهاى خالى را در داخل آن انداخته و پول وديعه برگردانده ميشود،كسانى كه به اين پولها احتياج ندارند دكمه سبز رنگى را در كنار دستگاه زده و مبلغ وديعه به حساب يك مؤسسه خيريه واريز ميشود.
  كار خانم خالدى در مقايسه با اين ايده مدرن اروپائى و در روستائى دورافتاده،بسيار زيباتر و مورد تقدير است.
  چه زيباست حفظ محيط زيست و به تبع اين حفاظت،كمك به همنوع،دستان اين بانوى بزرگوار را ميبوسم.

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.