قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » کمک به انجمن التیام و حفاظت از محیط زیست

به گزارش سلام پاوه : در یک اقدام  ارزشمند بانویی اهل روستای ساتیاری  زباله های خشک را جمع آوری می کند و به نفع انجمن التیام می فروشد

به گزارش سلام پاوه و به نقل از روابط عمومی انجمن التیام پاوه : خانم لیلا خالدی، بانوی خانه دار اهل روستای ساتیاری در یک اقدام خداپسندانه و زیست محیطی برای همکاری با انجمن التیام،انجمن التیام پاوه

یکی از صندوق های خانگی این انجمن را به منزل  خود برده و در یک حرکت پسندیده ، اقدام به جمع آوری قوطی ها و پلاستیک های دورریختنی نموده اند و پول حاصل از فروش آن را به صندوق انجمن می اندازند. این اقدام زیبای ایشان از چندین نکته حایز اهمیت است:

 1- کمک به کاهش زباله

 2- کمک به بازیافت دوباره زباله های خشک از جمله پلاستیک و قوطی های دورریختنی

 3- کاهش هزینه های جمع آوری این حجم عظیم زباله

 4- کمک به زیبایی و پاکیزیگی محیط زیست

 5- کمک به هم نوع

 6- فرهنگ سازی

انجمن التیام ضمن ارج نهادن به این تفکر خیرخواهانه و دوستدار محیط زیست، از سرکار خانم لیلا خالدی قدردانی نموده و از خداوند منان برای ایشان سلامت و بهروزی آرزو دارد.

اجرکم عندالله

 

 1. عطاالله قادری

  است این خواهر عزیزمان درد نکنه که با یک تیر دو نشان می زند و هم به حفظ محیط زیست کمک می کند و هم دست گیری از نیازمندان می کند. خانمهای محترم و خانه دار که مدیریت مصرف آب، برق، سوخت و هزینه خانوار دست آنهاست. باید وارد این مسائل شوند و با مدیریت تولید زباله در خانه اولاً تولید زباله را تا جاییکه ممکن است کاهش دهند و بعد از آن زباله های تولیدی را بازیافت و یا کم حجم سازی کنند. مثلاً از قوطیهای فلزی و بطریهای پلاستیکی می توان برای کاهش گل و گیاه و حتی سبزیجات در اطراف خانه های روستایی که فضای کافی برای این کار دارند استفاده کرد. که هم باعث زیبایی و شادابی فضای اطراف خانه و کل روستا می شود و هم میزان زباله تولیدی کاهش می یابد. امیدوارم این اقدام خواهر عزیزمان مورد نظر سایر خانمهای منطقه قرار گیرد. مردم اورامانات دوستدار محیط زیست و زیبایی هستند این را فراموش نکنیم.

 2. آشنا حسن زاده

  جای بسی خرسندی است که بانویی با این روش نوآورانه هم رسالت زیست محیطی و هم رسالت انسان دوستانه و خیرخواهانه خود را یکجا اعمال نموده .
  با سپاس فراوان از سرکار خانم خالدی

 3. محمدزاهدخالدی

  دست داده لیلا دردنکنداقدام درست وپسندیده ای است امیدوارم دیگر خانم های محترم توجه کنند

 4. واران

  در چند كشور اروپائى از جمله آلمان و نروژ،هنگام خريد آشاميدنى در قوطى يا دبه هاى پلاستيكى،مبلغى بعنوان وديعه از جانب فروشنده اخذ ميشود.
  بمنظور حفظ محيط زيست در سطح شهر دستگاههايى را تعبيه نموده اند كه دبه ها و قوطيهاى خالى را در داخل آن انداخته و پول وديعه برگردانده ميشود،كسانى كه به اين پولها احتياج ندارند دكمه سبز رنگى را در كنار دستگاه زده و مبلغ وديعه به حساب يك مؤسسه خيريه واريز ميشود.
  كار خانم خالدى در مقايسه با اين ايده مدرن اروپائى و در روستائى دورافتاده،بسيار زيباتر و مورد تقدير است.
  چه زيباست حفظ محيط زيست و به تبع اين حفاظت،كمك به همنوع،دستان اين بانوى بزرگوار را ميبوسم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |