قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » گزارش عملکرد اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان پاوه در سال ۹۶

به گزارش سلام پاوه:به مناسبت هفته قوه قضائیه رئیس اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان پاوه گزارشی از خدمات و عملکرد اداره ثبت اسناد و املاک در سال ۹۶ را تشریح نمود.

رستم غفوری در گفتگو با خبرنگار سلام پاوه هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره شهید بهشتی و یاران باوفایش به مجموعه قضات و پرسنل دادگستری شهرستان پاوه، همکاران خود در اداره ثبت اسناد و املاک،دفاتر اسناد رسمی و دفاتر ازدواج و طلاق تبریک و تهنیت گفت و به تشریح عملکرد این اداره در سال ۹۶ پرداخت.

 

وی افزود:اداره ثبت اسناد و املاک یکی از دستگاههای وابسته به قوه قضاییه می باشد که در جهت تثبیت مالکیت،نظم حقوقی،امنیت اقتصادی،و کاهش حجم دعاوی تلاش نموده است  که توانسته ایم در سال ۹۶ با عنایت به منویات مقام معظم رهبری،در سیاست های قانون برنامه ششم توسعه، قانون ثبت،قانون جامع حدنگار عملکرد خوبی را با تلاش همکاران عزیز داشته باشیم.

 

وی در ادامه یادآور شد:شبه قضایی بودن برخی از ماموریت ها و فعالیت ها و حضور قضات محترم در هیئت های حل اختلاف در قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمانهای فاقد سند رسمی، قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی مسکن و قانون ثبت در مباحث مربوط به هیئت محترم نظارت در راستای رسیدگی به اشتباهات ثبتی و قانون دفاتر اسناد رسمی آیین نامه های مربوطه موضوع رسیدگی به تخلفات انتظامی سردفتران در دادگاه های بدوی انتظامی سردفتران و دفتریاران و نیز ماموریت ذاتی اجرای اسناد رسمی لازم الاجراء باعث گردیده سازمان ثبت اسناد به عنوان یکی از دستگاههای تابعه قوه قضائیه مطرح گردد.

 

رستم غفوری افزود:اداره ثبت اسناد پاوه دارای پنج دفتر اسناد رسمی و شش دفتر ازدواج و سه دفتر طلاق می باشد که در سطح شهرستان پاوه مشغول فعالیت میباشند که در اجرای کاهش حجم مراجعات و سرعت بخشیدن به روند ارائه خدمات با استفاده از فناوری های نوین و سامانه های الکترونیکی از قبیل سامانه مدیریت کشوری املاک،سامانه استعلام و پاسخ استعلام و اعلام وضعیت املاک و ارسال و ثبت الکترونیکی خلاصه معامله سامانه درخواست صدور سند در اجرای قانون‌ تعیین تکلیف سامانه ثبت الکترونیک اسناد رسمی معاملات و سامانه الکترونیک وقایع ازدواج و طلاق و غیره در سال گذشته بوده است که هر کدام بنا به وظیفه ذاتی خود این قبیل خدمات را انجام داده اند.

 

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک پاوه در ادامه اظهار داشت:وظیفه تثبیت مالکیت مشروع،استحکام و حفظ حقوق افراد و تضمین اعتبار رسمی برای اسناد و تحکیم روابط اقتصادی و اجتماعی را از طریق دفاتر اسناد رسمی و دفاتر ازدواج و طلاق و همچنین هویت بخشیدن به اشخاص حقوقی و اجرای اسناد رسمی لازم الاجراء و اجرای قانون جامع حدنگار نقش موثری در ایجاد خدمات به مردم عزیز شهرستان پاوه داشته است.

 

وی افزود:اداره ثبت اسناد و املاک پاوه در ادمه فعایت خود در حفظ حقوق بیت المال و جلوگیری از تجاوز اشخاص به موقوفات در سال ۹۶ تعداد ۲۸ جلد سند مالکیت و تعداد سه جلد اسناد منابع طبیعی تعداد۳۱۰ جلد اسناد مالکیت جدید کادستری تعداد ۲۲۹ جلد اسناد طرح فراخوان،تعداد ۳۴۵جلد تعویض اسناد انتقالی و در مجموع تعداد ۹۱۵ جلد سند مالکیت جدید کاداستری صادر گردیده است.

 

غفوری ادامه داد:در سال گذشته تعداد پاسح استعلام و اعلام وضعیت ثبتی املاک از طریق سامانه استعلام الکترونیک ۹۳۰فقره و تعداد استعلام مراجع محترم قضایی ۱۵۳ فقره،تعداد ۲۵۹ فقره استعلام از طریق دستی(سنتی) به مراجع اداری اعلام گردیده است. همچنین تعداد ۹۱۴ فقره خلاصه معامله رسمی در این اداره به ثبت رسیده در اجرای قانون‌ تعیین تکلیف و قانون ساماندهی مسکن تعداد ۵۵ فقره پرونده تشکیلی تمامی آنها منجر به صدور رای و صدور سند گردیده است.

 

وی در ادامه افزود:سامانه شمیم که در اواخر سال ۹۶ در شهرستان پاوه راه اندازی گردید باعث شده در سال جاری کلیه املاک قبل از ثبت در بانک جامع املاک و کاداستر که با دقت تعیین موقعیت مکانی در حد ۲ سانتی متر جانمایی و تثبیت گردند.سامانه شمیم مخفف شبکه مدیریت یکپارچه مالکیت ها میباشد در کل کشور به صورت یک شبکه واحد و یکپارچه راه اندازی و سرویس دهی می کند.

 

غفوری افزود:همچنین در سال ۹۶ تعداد ۱۸۰ فقره بازدید کارشناسی از محل مورد درخواست متقاضیان توسط نمایندگان و نقشه بردار محترم به عمل آمده و تعداد ۱۷ فقره بازدید توسط بازرس محترم اداره از دفاتر اسناد رسمی و دفاتر ازدواج و طلاق به عمل آمده است که در طول این مدت تعداد ۱۶۸ فقره تفکیک اعم از قطعاتی و طبقاتی ارجاع از طرف دفتر نظام مهندسی و دفاتر اسناد رسمی به وقوع پیوسته است که تعداد املاک بازداشت شده از طریق مراجع محترم قضایی به این اداره واصل شده ۳۸۶ فقره و تعداد رفع بازداشت از املاک ۳۸۳فقره میباشد.

 

رستم غفوری در ادامه تشرح عملکرد اداره ثبت اسناد تعداد اسناد مالکیت دولتی را ۴۱ فقره عنوان کرد و افزود:در قسمت اجراء تعداد پروندهای تشکیلی در سامانه اجراء سالهای ۹۴-۹۵و۹۶ تعداد ۴۶۸ فقره که مشتمل بر پرونده های شرطی رهنی ۱۰۲ پرونده قرارداد داخلی بانک ها،۸۶ پرونده مهریه،۱۶۵ فقره پرونده چک بلامحل ۲۰فقره پرونده عوارض شهرداری ۳۹ فقره پرونده بهای برق۲۶ فقره که از این تعداد ۹۲فقره مختومه و بقیه در دست اقدام میباشد.

 

وی میزان وصولی بانک ها را رقمی بالغ بر بیش از چهارده میلیارد و هشتصد و هفتاد میلیون اعلام کرد و گفت:در خصوص تعداد اسناد تنظیمی دفاتر اسناد رسمی به شرح ذیل میباشند:تعداد ۷۱۵ فقره سند قطعی منقول،تعداد ۵۳۸ فقره سند غیر منقول،تعداد ۱۰۲فقره سند ذمه ای،تعداد ۳۸فقره سند اجاره تعداد ۴۵۳فقره سند وکالتنامه فروش املاک،تعداد ۴۵۰ فقره وکالت نامه فروش خودرو، تعداد ۳۳فقره صلح نامه،۳۸فقره سند مشارکت مدنی،۴۹ فقره اسناد فروش اقساطی بانکی،۴۰۸۴ فقره گواهی امضاء و تعداد ۱۸۵۶ فقره اسناد متفرقه تنظیم گردیده است.

 

وی افزود:تعداد شرکت های ثبت شده ارجاعی از اداره ثبت شرکت ها کرمانشاه ۵ شرکت،تغییرات ثبت شده ۳۲ شرکت، ثبت موسسات غیر تجاری ۲ شرکت میباشد،که در طول این مدت تعداد اسناد تنظیمی دفاتر محترم ازدواج و طلاق به شرح ذیل میباشد تعداد ۵۴۵ فقره سند نکاحیه(ازدواج )،۱۶۷ فقره سند طلاق در دفاتر مربوطه تنظیم گردیده است.

 

غفوری مبلغ یکصدو هفده میلیارد و نهصدو نود و چهار میلیون و هشتصد و چهارده هزار و هشتصد و بیست و چهار ریال به موجب اسناد تنظیمی توسط دفاتر اسناد رسمی سطح شهر از طریق بانک ها به متقاضیان تسهیلات اعطاء گردیده است.

 

وی در پایان مجددا از تعامل سازنده مجموعه دستگاه قضایی شهرستان و تمامی همکاران محترم و دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق کمال تشکر و قدردانی نمود و افزود:ان شالله در سال پیش رو با تلاش و کوشش فراوان شاهد خدمات بیشتر به مردم عزیز شهرستان پاوه باشیم.

  1. احمد

    ضمن تشکر ازمدیرمحترم سایت درجهت انعکاس کامنت ها امید میرود که همانطوریکه دراحکام صادربرای پرونده های تعرض وبرهم زدن نمای زیباوسنتی نودشه پیگیری کردن اکنون نیز درجهت اجرای احکام صادره اقدام نمایند چرا که درصورت عدم اجرا باازبین رفتن بافت سنتی نودشه میگردد

  2. خرید کتاب کمک درسی

    سلام مطالب سایت عالیه.ممنون از شما به امید توفیق روزافزون.

  3. محمدعلی

    از دادستان پاوه خواستاریم حکم تخریب خانه های غیر مجاز در شهرنودشه اجرا کند وبا فراموشی سپرده نشود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |