معلم محور حرکت جامعه به سمت توسعه و امنیت پایدار است قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » معلم محور حرکت جامعه به سمت توسعه و امنیت پایدار است

به گزارش سلام پاوه:امام جمعه شهر نودشه در مراسم روز معلم در منطقه نوسود گفت:معلمین محور حرکت جامعه به سمت توسعه و امنیت پایدار هستند.

به گزارش خبرنگار سلام پاوه:ماموستا مبارکشاهی نیز در سخنانی ضمن تقدیر از اداره آموزش و پرورش و مردم روستای بیدرواز بیان داشت، معلم شخصیتی بزرگ است که خداوند تبارک و تعالی بخشی از مسئولیت جامعه را به معلمین به عنوان وارثان انبیاء الهی واگذار نموده است.چرا که خداوند متعال اولین معلم بشریت است و یکی از افتخارات پیامبر عظیم الشان اسلام نیز این است که خود را به عنوان معلم معرفی می کند.

 

امام جمعه شهر نودشه اظهار داشت:در گذشته تدریس علم صرفا در حجره ها و توسط ماموستایان انجام می شد اما امروز علاوه بر وجود حجره مدارس و معلمین نیز در یادگیری علم نقش بسیار مؤثری را دارند.

 

وی موضع گیری معلم در جامعه را در جنبه های مختلف بیان کننده نقش خطیر معلمان دانست و افزود:انتظارات از معلمان به عنوان قشر روشنفکر جامعه و وارثان انبیاء به نسبت افراد عادی جامعه بیشتر است.

ماموستا مبارکشاهی ضمن عرض ارادت به معلمین که مسئولیت اجتماعی را عهده دار هستند،خود را همواره مدیون معلمین دانست و به معلمان دوران دانش آموزی خود و ماموستا یانی که برایش زحمت کشیده اند ادای احترام کرد .

 

وی منزلت و رسالت معلمین را بسیار با ارزش و خطیر دانست و اظهار داشت:قشر فرهنگی در همه دوران ها مورد تکریم و احترام بوده اند و جایگاه آنها جایگاه معنوی است نه مادی چرا که آنان به عنوان بهترین افراد جامعه مردم را به راه حق ارشاد و راهنمایی می کنند و از معلمین جز صداقت و خدمت چیزی انتظار نمی رود.

 

امام جمعه نودشه حفظ هویت و کار فرهنگی را از دیگر وظایف معلمین بر شمرد و بیان داشت نقش معلم و شعاع شخصیت او به اندازه یک جامعه است و هر جامعه ای که مردم آن آگاه و با سواد باشند آن جامعه زنده و پویا است.

 

ماموستا مبارکشاهی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به مرزی بودن منطقه و وابسته بودن معیشت مردم به مرز و لزوم برقراری امنیت پایدار با تعامل هر چه بیشتر مردم ودولت و نیرو های نظامی و انتظامی خواستار رفع مشکلات معیشتی مردم و ایجاد اشتغال پایدار و تامین وام های اشتغال زایی و بدور از سختگیری و بروکراسی های پیچیده اداری شد.

وی در پایان تقدیر از آقای عباسی را به عنوان یکی از پیشکسوتان تعلیم و تربیت روستای بیدرواز و و برگزاری این مراسم را در روستای مرزی از ابتکارات آموزش و پرورش نوسود دانست.

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

  1. فرهنگی

    باید بدانید به چه دلیل امام جمعه نوسود و باینگان را دعوت نمی کنند و دفاع از بخش و شهر و روستا نیازی به دعوت ندارد باید دفاع کنید و مشکلات منطقه را به مسئولین برسانید تا حل شود

  2. ناشناس

    وقتی از امام جمعه نوسود و باینگان دعوت نمی شود و یا سوالی پرسیده نمی شود چه بگویند دو صد گفته چو نیم کردار ناید

  3. فرهنگی

    واقعا” امام جمعه نودشه فعال است آرزوی موفقیت برای ایشان را داریم اما امام جمعه باینگان در هفته معلم چیزی نگفت اما……..

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |