هوای شهرستانهای پاوه و سرپل ذهاب بحرانی است/عکس قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » هوای شهرستانهای پاوه و سرپل ذهاب بحرانی است/عکس

به گزارش سلام پاوه:رئیس اداره نظارت و پایش اداره‌ کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه اعلام کرد که هوای شهرستان های سرپل ذهاب و پاوه به علت گرد و غبار شدید روز شنبه در وضعیت بحرانی قرار گرفته است.

به گزارش سلام پاوه و به نقل از ایرنا:ثریا قربانی اظهار داشت:میزان غلظت گرد و غبار تا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب هوا طبیعی و استاندارد است اما از این مقدار بیشتر به ترتیب وارد وضعیت های هشدار، اضطرار و بحران می شود.

وی افزود:از شب گذشته تاکنون به صورت میانگین میزان غلظت گرد و غبار در شهرستان سرپل ذهاب به ۹۲۰ میکروگرم بر متر مکعب رسید که نشان دهنده وضعیت بحرانی و خطرناک است.

رئیس اداره نظارت و پایش اداره کل محیط زیست کرمانشاه افزود: این میزان در پاوه ۵۳۴ میکروگرم بر متر مکعب است که وضعیت هوای این شهرستان را نیز در شرایط بحرانی قرار داده است.

به گفته قربانی، میزان غلظت گرد و غبار در شهر کرمانشاه هم ۴۲۰ میکروگرم بر متر مکعب هوا است که وضعیت هوای مرکز استان را در حالت اضطرار قرار داده است.

وی با بیان اینکه وضعیت هوای کنگاور نیز در حالت هشدار قرار دارد، گفت: میزان غلظت گرد و غبار در این شهرستان ۳۶۱ میکروگرم بر متر مکعب هوا برآورد می شود.

ستادهای مدیریت بحران شهرستان های جوانرود، قصرشیرین ، سرپل ذهاب و پاوه کلیه مدارس شیفت این شهرستان ها را به دلیل آلودگی هوا تعطیل اعلام کردند.

هوای شهر کرمانشاه در سال گذشته ۱۳ روز از حد استاندارد خارج شده است که ۱۰ روز آن وضعیت در حالت هشدار و سه روز هم در حالت بحران بوده است.

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

  1. ناشناس

    خوا ره حم بکه رو
    خوا وارانو ره حمه تیش بکیانو.امین

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |