قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » با حضور فرماندار مشکلات روستای هجیج پاوه بررسی شد

به گزارش سلام پاوه : با حضور فرماندار پاوه نشستی برای بررسی مسائل و مشکلات روستای گردشگری هجیج در محل بقعه مبارک امامزاده سید عبیداله برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سلام پاوه : فرماندار شهرستان پاوه در این نشست روستای هجیج را پایتخت عرفان و منطقه را سرمایه نهفته بخش نوسود دانسته و در عین حال این روستا را روستای بدون زمین نامید.

 

پرویز ایده پور با تاکید بر گفتمان و ارائه راهکار عملی افزود: راه توسعه روستای هجیج در گرو راهکار مشترک مسئولین همراهی مردم و شناخت دردهای متفاوت آن دانست.

 

فرماندار پاوه افزود : سهم شهرستان پاوه در بحث اشتغال روستایی و عشایر ۴۰ میلیارد و هشتصد میلیون تومان تسهیلات بدون بهره بانکی بوده که نیاز هست با همت مسئولین و ارائه طرح های اشتغال زایی مناسب از طرف مردم منطقه نسبت به جذب حداکثری این تسهیلات تلاش نماییم.

 

در ادامه مصطفی زاده بخشدار نوسود گفت : روستای هجیج در حال توسعه است و ایجاد توسعه را مستلزم تغییر در دیدگاه ها و رویکردها و نگرشها دانسته که ایجاد می نماید که اقدامات ما بر مدار و محور المان توسعه باشد تا به آن نقطه مطلوب برسیم.

 

وی عنوان نمود : اقدامات دولت در این روستا هزینه نیست بلکه سرمایه بوده که خوشبختانه یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید توجه به رشد و توسعه مناطق روستایی و شناسایی پتانسیل های بالقوه این منطقه دانسته و رشد و توسعه در سطح کلان را در گرو رشد و توسعه جزء به کل بیان نمود.

دهیار و یکی از اعضای شورای روستا نیز به بحث و بیان مشکلات و درخواستهای اهالی روستای هجیج از مسئولین شهرستان و بخش پرداخت.

 

و در پایان هر کدام از اعضای شورای اداری نکته نظراتی را در راستای حل مسائل و مشکلات مطرح شده بیان نموده و تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید :

 

۱- پیگیری دهیار روستای هجیج براساس پرونده ممیزی مراتع روستا و حق علفچریی اهالی در مناطق روبروی روستا و درطرف مقابل دریاچه سد داریان به منظور ایجاد راه عبوری مناسب برای اهالی روستا

۲- پیگیری شورای روستای به نمایندگی از اهالی جهت بروزرسانی پرونده مراتع روستا از طریق اداره منابع طبیعی

۳- استمرار دهیاری نسبت به تشکیل جلسات در روستا

۴- پیگیری اداره منابع طبیعی شهرستان نسبت به آزاد سازی قسمتهایی از اراضی آن اداره جهت ساخت وسازهایی در راستای اشتغال زایی و واحداها مسکونی روستا بدلیل کمبود اراضی روستا

۵- اداره گردشگری نسبت به تسهیل در امر واگذاری تسهیلات اشتغالزایی حوزه های گردشگری در روستا اقدام نماید.

لازم به ذکر است برابر هماهنگی های بعمل آمده با اعضای شورای اداری مقرر گردید جلساتی نیز در سایر روستاهای سطح بخش نوسود جهت رفع موانع و مسائل آنها تشکیل گردد.

  1. بندر هجیج

    اقای فرماندار
    لطفا روستای تاریخی و گردشگری بندر هجیج را دریابید.

  2. شورا

    جناب اقای فرماندار با سپاس از دلسوزی شما به عنوان نماینده دولت سوالی داشتم هزینه فراوانی ازاین پول دولت به عنوان سرویس بهداشتی مناطق بکر گردشگری دلانی ساخت شود ولی به مخروب تبدیل ورها شد ایا قصور از مسول گردشگری شهرمان است با شناختی ازمدیرگردشگری ا ستان دارم یقین با گزارش از طرف جنابعالی پیگری لازم به عمل خواهد چون پروژه مربوط به تصدی ایشان نیست عملکرده ایشان مثبت است وحتما ایشان مطلع نیست ازجمله فرمایشات جنابعالی به تسهیل به پرداخت تسهیلات گردشگری بود پس گله مندی وجود دارد از گذاشته ها.که مدیرسایت به توجه نیازمبرم به سرویس بهداشی الزامی است درمسیرپاوه مریوان مساعدت وسانسورنشود.به امید پیگری

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |