قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » گردهمائی مدرسین مدارس علوم دینی وائمه جمعه اهل سنت استان کرمانشاه / عکس

به گزارش سلام پاوه : گردهمائی مدرسین مدارس علوم دینی وائمه جمعه وجماعات اهل سنت استان کرمانشاه در روستای هجیج شهرستان پاوه برگزارشد.

به گزارش خبرنگار سلام پاوه: گردهمائی مدیران و مدرسین مدارس علوم دینی وائمه جمعه وجماعات اهل سنت استان کرمانشاه در روستای هجیج شهرستان پاوه برگزارشد.

در این گردهمائی امام جمعه پاوه گفت: امروز حسب دیدگاه اهل سنت روز اسراء ومعراج وحسب دیدگاه اهل تشیع روز مبعث است.

 

ماموستا ملا قادرقادری افزود: به عقیده بنده هر دو دیدگاه مبارک واین روز را به همه مسلمانان تبریک عرض مینمائیم .

 

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی کشور با اشاره به اهداف این گردهمائی گفت :تبیین و تشریح برنامه های سال جدید مدارس علوم دینی،هماهنگی وبر نامه ریزی برای ماه مبارک رمضان وتلاش برای وحدت وهمدلی در اقامه نماز عید فطر از مهمترین مباحث این گردهمائی است .

 

امام جمعه پاوه برنامه ریزی و هماهنگی در راستای وحدت،انسجام وهمدلی در اداره و نظارت بر مدارس علوم دینی را از دیگر اهداف این گردهمائی برشمرد .

 


ماموستا قادری افزود: ما امروز در استان کرمانشاه ۲۴ مدرسه علوم دینی وبالغ بر ۴۰۰ روحانی اهل سنت در استان کرمانشاه داریم که نیازمند ایجاد یک تشکیلات منظم با برنامه مدون برای اداره آنها داریم .

 

عضور شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی کشور در ادامه به تشریح نقش ارزنده علما وروحانوین در هدایت جامعه وافراد آن پرداخت وگفت پرچمداران علم وآگاهی ومحراب نشینان پیامبر گرامی اسلام(ص) باید به اقتضای هر زمان ومکانی برنامه وتدابیر ویژه ای برای انجام رسالت خویش داشته باشند.

 

امام جمعه پاوه با اشاره به نقش مساجد ومدارس علوم دینی گفت مساجد همواره به عنوان مکان تصمیم گیریهای مهم وسرنوشت ساز و وحدت و همدلی مسلمانان از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و هستند.

 

وی افزود: مدارس علوم دینی وحجره ها نیز در کنار مساجد با تربیت و پرورش علما و روحانیون در نشر دین و علم وآگاهی نقش ارزنده ای را ایفا کرده اند.

 

ماموستا قادری افزود: امروز برای تداوم نقش مساجد ومدارس علوم دینی باید با توجه بیشتر وحمایت زیادتر گام برداریم .

 

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی کشور برگزاری این گردهمائی ها ونشست را در راستای وحدت وهمدلی ومحبت والفت بیشتر مثبت ارزیابی کرد وبر تداوم آن تأکید کرد.

 

امام جمعه پاوه در ادامه به اوضاع امروز جهان اسلام اشاره کرد وگفت تخریب،ویرانی،خونریزی واختلاف وتفرقه از مهمترین دستاوردهای جهان اسلام هستند .

 

ماموستا قادری افزود: بیشترین عامل ومسبب این دستاوردهای نامیمون ونامبارک حرکات خود مسلمانان از جمله داعش،طالبان و دیگر گروهها وتشکیلات دست نشانده استکبار وقدرتهای غربی هستند.

 

امام جمعه پاوه مهمترین عوامل تخریب،کشتار وبی عدالتی در جهان را قدرتمندان،ثروتمندان وسیاستمداران عنوان کرد وگفت دلیل موفقیت این سه گروه غلت وناآگاهی مسلمانان ودیگرملل جهان هستند .

 

در ادامه تعدادی از ائمه جمعه و مدیران ومدرسان مدارس علوم دینی پیرامون مسائل و مشکلات پیش روی علما و روحانیون و مدارس علوم دینی مطالبی بیان کردند و نقطه نظرات و دیدگاههای خود را در خصوص بهتر شدن وضعیت ارائه کردند .

 

شهرستان پاوه بابیش از ۶۱ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان کرمانشاه قرار دارد.

گردهمائی امامان جمعه اهل سنت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |