قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » استقبال گردشگران بسیار گسترده است / نیازمند افزایش ظرفیت اقامتگاه ها هستیم

به گزارش سلام پاوه : دهیار روستای گردشگری نسمه در شهرستان پاوه گفت:هم اکنون بیش از ۱۲ اقامتگاه بوم گردی در روستای نسمه در حال خدمات رسانی به گردشگران نوروزی است که بزرگترین ظرفیت اقامتی روستایی در استان کرمانشاه و حتی غرب کشور محسوب می شود.

سابق حسینی در گفتگو با خبرنگار سلام پاوه اظهار داشت : طی این مدت شاهد استقبال گسترده گردشگران از روستای نسمه و تقاضا برای اقامت بوده ایم که این حجم از تقاضا بیش از ظرفیت های اقامتی موجود است.

 

وی افزود: نسمه یک طبیعت بسیار زیبا دارد و مردمان روستا از یک فرهنگ گردشگرپذیری بسیار خوب و شایسته تقدیر برخوردار هستند. این ویژگی ها باعث شده بسیاری خواهان بازدید و یا اقامت در این روستا باشند به گونه ای که امروز شاهد حضور گردشگرانی از کشور پاکستان بودیم.

 

حسینی ادامه داد و گفت : با توجه به این استقبال گسترده گردشگران، ضرورت ایجاد اقامتگاه های بوم گردی جدید به شدت احساس می شود.

 

دهیار نسمه افزود: در راستای افزایش ظرفیت های اقامتی روستا هم اکنون در حال برنامه ریزی برای بازسازی مدرسه بلا استفاده روستا و ساخت مجتمع گردشگری آتشگاه و اقامتگاه چند واحدی اقای میرانی هستیم که مجوزهای لازم در این زمینه اخذ شده اند.

 

حسینی در پایان گفت:  با ساخت و آماده سازی این مجموعه های جدید، ظرفیت های اقامتی روستا به میزان قابل توجهی افزایش می یابند.

 

گفتنی است روستای گردشگری نسمه از توابع بخش مرکزی شهرستان پاوه در پنج کیلومتری شهر پاوه قرار دارد.

 

 1. رستمی تبار

  سلام جناب حسینی
  روستای نسمه با وجود درختان فعلی زیبا و گردشگر پذیر است. در ایام عید گذرم به روستای شما افتاد. لازم است به عرض برسانم که ورود خودرو به درون باغات امر مطلوبی نیست. این امر سبب می گردد بخشی از فضای سبز به پارکینگ و پسماندهای حاصل از کار خودرو مانند بنزین و روغن و … تبدیل گردد.
  متاسفانه سیم های خاردار و پرچین های فلزی چشم انداز زیبایی نداشتند و از منظر زیبایی شناختی جالب نبودند. ضروری است نسبت به برچیدن این حصارها و سیم خاردارها اقدام شود.
  این گونه بنظر می رسد باغداران محترم و صاحبان املاک به نوعی خود را آماده پاکتراشی نه چندان با تاخیر باغات به منظور تغییر کاربری می کنند. از کاهش تعداد درختان و فواصل زیاد مابین آنها می توان به خوبی دریافت. مجددا تاکید دارام که گردشگری نسمه و منطقه ما بدون فضای سبز بی معنی است.
  استفاده از ترجمه نام کوچه ها بر روی تابلوهای موجود به زبان فارسی ناخوشایند بوده و به اصل نام کوچه آسیب می زند. اصولا در هیچ کجای این دنیا ضرورتی به ثبت ترجمه شده نام ها و اسامی وجود ندارد چرا که از بار معنایی و هدف نامگذار می کاهد. متاسفانه در استان ما این اشتباه به کرات و وفور تکرار شده است..
  تابلوی ورودی در ابتدایی روستاد فاقد جانمایی مناسب است و باید به سمت راست جاده منتقل گردد.
  اختصاصات باغها و فضای سبز صرفا جهت پذیرایی از گردشگران از درجه گردشگر پذیری آن می کاهد و اگر باغداران محترم در کنار کار عادی و باغداری معمول خویش نیم نگاهی به پذیرش مهمان داشته باشند ارزشمندتر خواهد بود. بنظر می رسد با رویه موجود نسمه به یک پارک شهری تقسیم شده توسط سیم خاردار و نهایتا با تغییر کاربری روبرو خواهد شد.
  تاکید می کنم مانع ورود خودرو به عمق باغات و املاک شوید در غیر اینصورت هدف اصلی از دست خواهد رفت.
  محمود رستمی تبار

 2. اشنایی با روستای نوپای "نسمه"

  روستای نوپای نسمه ی پاوه تا حدود ۱۸۰ سال پیش خالی از سکنه بوده و بعد از فرمان حکومتی حاکمان وقت و تخته قاپی شدن؛ عشایر کوچرو……به این روستا امده و در ان ساکن میشوند.
  روستای ۱۸۰ ساله “نسمه” در اصل جز املاک و اراضی سیدهای روستای خانگا بوده و بعدها این روستا و روستای چورژی مسکونی شده و مردم در ان مستقر شدند.
  تا ۱۵۰ سال پیش باغات روستای نسمه جز موقوفات مسجد تاریخی خانگا بوده است.(بیشتر درختان گردو)
  (در سند به جای مانده از اهالی روستای خانگا بی این موضوع اشاره شده است)

  این روستا در گذشته های دور فاقد اسیاب قدیمی و شاعر کلاسیک و قبرستان تاریخی … بوده و کل کارهای جولایی_رنگرزی و لباس دوزی اهالی در روستای خانگا و.. انجام شده است.
  کل تاریخ صنایع دستی تولیدی این روستا متعلق به ده پانزده سال پیش میباشد و تمامی انها تولیدی هورامان (نودشه و هجیج و داریان و….)است.
  اینکه تابلوی معرفی این روستا که قدمت انرا به قبل از میلاد میرساند جای شبهه و سوال دارد و قطعا در معرفی این روستا غلو شده است.
  ارزوی موفقیت برای اقای حسینی عزیز دارم و امیدوارم روستای نسمه انگونه که هست معرفی گردد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |