قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » اجرای آزمایشی طرح ملی خادم برای هزار خانوار شهر پاوه

به گزارش سلام پاوه:رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان پاوه از اجرای آزمایشی طرح ملی خادم برای هزار خانوار شهر پاوه خبر داد.

 

امید زیبایی در گفتگو با خبرنگار سلام پاوه افزود:آموزش همگانی طرح خادم بر مبنای ماده سه اساسنامه جمعیت هلال احمر که شامل برنامه‌ریزی و اقدام برای آماده کردن مردم در برابر حوادث و بلایا می‌شود،بر عهده جمعیت هلال احمراست.که این سازمان به دلیل جایگاهی که در امداد و نجات و آموزش همگانی دارد،این طرح را اجرا خواهد کرد.

 

وی افزود:هلال احمر طرح خادم را به منظور افزایش شاخص آمادگی ۲۵۵ میلیون خانوار ایرانی در حوادث تا سال ۱۴۰۰ اجرا می‌کند تا آمادگی مردم در حوادث را ارتقاء بخشد. مرحله اول این طرح از ۱۵ اسفند ماه و به مدت ۶ روز بصورت آزمایشی در شهر پاوه و برای ۱۰۰۰ خانواده اجرا خواهدشد.

 

زیبایی ادامه داد:بر اساس مطالعات اکنون میزان آمادگی خانواده‌های ایرانی در برابر مخاطرات کم است،یعنی هر خانواده ایرانی کمتر از ۱۰ درصد در برابر مخاطرات آمادگی دارد و این امر نشان می‌دهد که میزان آمادگی‌ خانواده‌های ایرانی در برابر مخاطرات بسیار پایین است همین امر ضرورت اجرای طرح ملی خادم و ارائه آموزش به خانواده‌ها را نشان می‌دهد و با اجرای این طرح تلاش بر این است تا آمادگی در برابر حوادث بیشتر شود.

 

 

وی شاخص های آموزشی طرح خادم را داشتن برنامه برای رسیدگی به افراد کم‌توان در خانواده، وجود یک فرد آموزش دیده در خانواده، میزان آگاهی نسبت به اجزای ایمنی و سازه‌های ساختمانی و مشخص کردن نقاط خطر ساختمان و شناختت نقاط ایمن ساختمان،از جمله مهم‌ترین شاخص‌های مهم در اجرای طرح ملی خادم دانست و افزود:انتظار این است مردم فهیم پاوه و همکاران مان را در اجرای مطلوب این طرح و در تکمیل پرسشنامه ها و آموزش ها یاری فرمایند.

گفتنی است خادم مخفف «خانواده آماده در مخاطرات» است،بدان معنا که خانواده و مردم باید در برابر مخاطرات آمادگی لازم و کافی باشند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |