لایحه رسمی شدن مرز شوشمی در پارلمان کشور عراق است قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » لایحه رسمی شدن مرز شوشمی در پارلمان کشور عراق است

به گزارش سلام پاوه : فرماندارشهرستان پاوه گفت: مسئولان استان حلبچه لایحه رسمی شدن مرز شوشمی را به پارلمان عراق ارسال کرده اند.

به گزارش خبرنگارسلام پاوه: پرویز ایده پور روز شنبه در نشست با خبرنگاران ومسئولان پایگاههای خبری شهرستان پاوه گفت خواسته ونیاز اصلی واساسی مردم این شهرستان را رسمی شدن مرز شوشمی وتردد مسافر از آن دانست .

فرماندار پاوه افزود: تمامی رایزنی های و اقدامات لازم برای برقراری تردد در مرز شوشمی و رسمی شدن آن از سوی جمهوری اسلامی ایران انجام شده است و بازگشایی این مرز تردد و رسمی شدن آن منوط به موافقت حکومت مرکزی عراق است .

ایده پور به تغییر مدیریت در اقلیم و جابجایی قدرت در کردستان عراق اشاره کرد وگفت این جابجایی موجب شده است تا مسئولان حلبچه با دیدگاه ونگرش مثبتی به رسمی شدن مرز شوشمی نگاه کنند.

وی افزود :همین موضوع موجب گردیده است تامسئولان استان حلبچه با تدوین لایحه ای برای پارلمان دولت مرکزی درخواست رسمی شدن مرز شوشمی و بازگشایی آن را داشته باشند که بنظر می رسد با موافقت پارلمان و حکومت مرکزی عراق شاهد بازگشایی ورسمی شدن این مرز باشیم .

فرماندار پاوه افزود: مرز کیله در آذربایجان غربی،شوشمی در کرمانشاه وسیران بند در استان کردستان از جمله مرزهایی هستند که برای رسمی شدن مورد توجه دولت مرکزی عراق هستند.


ایده پور به گفتگوی خود با مرزبان منطقه یکم عراق در حاشیه دیدار مرزبانان عراق واستان کرمانشاه در هتل ارم پاوه اشاره کرد و گفت خواسته دولت عراق برای رسمی شدن مرز شوشمی حذف کامل قاچاق از این مرز است که این موضوع مورد تأکید مسئولان جمهوری اسلامی نیز هست .

وی افزود: به مسئولان عراقی تأکید کرده ایم که مرز شوشمی با بیش از ۶۷ سال سابقه گمرگی باید از دیگر مرزها متمایز باشد واین مهم در تصمیم گیریها باید مد نظر قرارگیرد.

فرماندار پاوه در ادامه خطاب به رسانه هاو خبرنگاران پاوه گفت ، فاصله رسانه و مدیریت اجرائی شهرستان با تنویر افکار عمومی باید پر شود، و لزوم دادن آگاهی و اطلاعات درست همراه با تحقیق به شهروندان را خواستار شد .

فرماندار پاوه به وضعیت کنونی مرز شوشمی اشاره کرد و گفت هم اکنون ما در این مرز دو بازارچه پیله وری وکوله بری داریم که بازارچه پیله وری به فعالیت خود ادامه میدهد و کوله بری که از تاریخ ۱۳/۶/۹۶ تعطیل گردید انتظار میرود بامصوبه ۵/۵/۹۶ هیئت وزیران با شیوه جدید وزیر نظر گمرک مجددا فعالیت خود را ادامه دهد.

ایده پور با بیان اینکه بجز کارکنان لشکری و کشوری و ساکنان شهر پاوه در شهرستان همه افراد جزء آمار کارت تجارت الکترونیک مرزنشینان قرار می گیرند پیش بینی کرد در حدود ۹ هزار خانوار در شهرستان پاوه از تجارت مرزنشینان بهره مند شوند.

فرماندار پاوه بخش عمده مشکلات بازارچه کوله بری را ناشی از آمار نادرست اعضاء و افراد مشمول دانست و گفت طبق ماده ۱۱ شیوه نامه جدید هیئت وزیران مسئول صحت و سقم آمار مرزنشینان با فرماندار است و بنده هرگز آمار غلط اعلام نخواهم کرد.

وی افزود: پیش بینی میشود در حدود ۹ هزار خانوار در شهرستان پاوه از تجارت مرزنشینان بهره مند شوند.

شهرستان پاوه بابیش از ۶۱ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان کرمانشاه قراردارد

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

  1. ناشناس

    بازیگربه این حرفه برای سرکار گزاشتن کم پیدامیشه

  2. ناشناس

    اگر قرار باشه مرز با حذف قاچاق باز بشه هیچوقت مرز باز نمیشه پس لطفا این موضوع را رسانه ای نکنید

  3. فواد

    اینم سرگرمی امسال!!!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |