قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » یادداشتی به پاس ۳۵ سال تلاشی بی منت/ صابر خدری

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه : هرکس از راهی به دنبال پیدا کردن یک لقمه نان است و هرکس تعریف های مختلفی برای آن دارد پیدا کردن همین لقمه نان درشرایط هرچند نامطلوب اقتصادی  کار آسانی نبوده چرا که افراد جامعه امروزی گله مند وضعیت موجود هستند اما با این وصف چاره ای جز چرخیدن چرخه زندگی نیست چرخه ای که برداشت هر شخص از آن متفاوت است، یکی پزشک می شود، دیگری معلم، یکی نقاش است و دیگری نجار، یکی هم شغلش قاچاقچی و دیگر هم راننده، راننده ای که مسیر طولانی را برای لقمه نانی طی می کند تا شرمنده اهل و عیال نباشد راننده ای که شب و روز را نمی شناسد و حتی ممکن است این شغل طاقت فرسا و مخاطره آمیز به ضرر جانش تمام شود اما تمام اتفاقات ناگوار مسیر را با شرینی عزم و اراده به جان می خرد.عزت راشت

واقعیت داستان حکایت از مردی خوش اخلاق ، صبور، خوش قول، منظم و وقت شناس به اسم کاک عزت راشت متولد ۱۳۳۷است که ساکن روستای بکر و خوش آب هوایی زردویی از توابع بخش باینگان شهرستان پاوه استان کرمانشاه است.

این روستا یکی از پر بازدید ترین روستای های استان کرمانشاه می باشد که همه ساله به واسطه طبیعت زیبا و منحصر به فرد گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند این روستا اولین روستایی است که بیکاری در آن وجود ندارد و همه افراد به حرفه ای مشغول می باشند آقای راشت هم جز مردم این روستا است که حرفه رانندگی را دقیقا از تاریخ ۱۵ شهریور۱۳۶۲ به عنوان تکیه گاه اقتصادی انتخاب نموده و از طریق آن به امر معاش می پردازد .

مینی بوس کاک عزت هر روز ساعت ۶ صبح در هوای تاریک حامل مسافران منطقه به مقصد کرمانشاه می باشد طوری که هر مسافر باید روز قبل با ایشان هماهنگی  به عمل آورد تا جزء سرنشینان فردای وی محسوب شود.

فضای فلکور(فرهنگ عامیانه) مینی بوس کاک عزت حال و هوای خاصی به مسافران می دهد چرا که همه سرنشینان احساس راحتی با هم دارند، یکی دم از باغداری می زند و دیگری دم از گله داری ، یکی از سقز چینی پارسال حرف میزند و دیگری از فروش محصولات باغی(انار و گردو)، چه بسا کسانی تصور کنند این کار برای مردی با ۶۰ سال سن وظیفه ای بیش نیست یا در قبال حمل مسافر کرایه دریافت می کند. واقعیت جامعه امروزی اینست کسی بدون چشمداشتی هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد اما این مرد شهیر منطقه مبلغی که از هر مسافر اخذ می نماید. شاید معادل کرایه تاکسی کلان شهری باشد.

مسافران کاک عزت همگی با اطمینان خاطر به مقصد می رسند آنچه عیان است در طول ۳۵ سال سابقه ی خدمتگزاری که در کارنامه عمر خود رقم زدند باعث تالم خاطر هیچ مسافری نگشته در عوض با صبر و حوصله ای که در حق مردم روا داشته است سبب خرسندی و خوش نامی در اذهان عمومی شده است لذا بنده به نیابت از مردم منطقه و با کسب اجازه از صاحب قلمان دیار باینگان  بر حسب وظیفه و به مصداق حدیث شریف نبوی «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» تلاشهای صادقانه شما راننده عزیز در شغل رانندگی را در به مقصد رساندن مسافران که قدمهای از پشتکار و همت شما را موج می زند و طبیعتاً به یادگار خواهد ماند ارج می نهیم امیدوارم این باقیات صالحات چون چراغی فرا روی زندگی و آینده و فردای شما خواهد بود و همچنین عاقبت خیری که آرزوی دیرینه همه انبیا و اولیا و صالحای ما بود قرین زندگی پرنورتان باشد .

با تشکر ارادتمند شما صابر خدری مدرس دانشگاه

 1. صابر خدری

  خدمت مردم شریف اورامانات علی الخصوص مردم منطقه باینگان و روستای زیبای زردویی عرض ادب و ارادات از همه عزیزانی که با قلم شیوا و زبان تشکر خود باعث دلگرمی بنده شدند سپاسگزام

 2. استاد اسماعیل بانیگان

  جای تقدیر وتشکر از کاکه عزت برا در ارجمند وزحمتکش که با وسایل نقلیه خود خدمات فراوانی به بحش باینگان داشت وتجربه و مهارت او در رانند گی قا بل ستایش است با سپاس خدا یار ویاور او….

 3. از شهروندان شهر باینگان

  به نام پروردگار : از زحمات استاد ارزشمند جناب خدری بسیار سپاسگزاریم الحق ایشان بانی خیر از خدمات همنوعان وهمشهریان گمنام هستند ان شاء الله این رویه ازشمند تداوم داشته باشد.

 4. ناشناس

  باتشکڕازآقای خدری بابت این متن شفاف وجالب چون اولین باریست کەاز رانندە زحمتکش یادشود ممنون مرسی کاصابر علی عزیزی زردوێێ

 5. علی عزیزی

  باتشکرازشما کاک صابرخدری بابت این مطب صحیح کە بەاشتراک گذاشتی

 6. شهروند شهر باینگان

  به نام پروردگار : از استاد ارجمند خدری بسیار تقدیر وتشکر می نمایم که حق مطلب را اداء نمودند ان شاء الله همه ما یاد بگیریم که قدر شناس زحمات خالصانه همنوعان وهموطنان خویش باشیم.

 7. عزیز مصطفایی

  متنی زیبا، مطلبی خواندنی و داستانی شنیدنی با قلم رسا و شیوای کاک صابر خدری عالی بود،خیلی مهم است که ما از کسانی که بی چشم داشت زحمت می کشند اینگونه شایسته قدر دانی کنیم باز هم ممنون کاک صابر عزیز.

 8. ناشناس

  ممنون بابت ذکر خیر این عزیز وقت شناس مودب زحمت کش
  خدا عاقبت خیرش کند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |