شناخت و آگاهی در خصوص ضرورت داشتن بیمه عمر قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » شناخت و آگاهی در خصوص ضرورت داشتن بیمه عمر

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه::صنعت بیمه مجموعه ای است که با محیط غیر بیمه ای خارج از صنعت بیمه در ارتباط و تعامل است.از آنجایی که بیمه زمینه رشد و توسعه را فراهم میکند به لحاظ ماهیت و آثار خود مانع از عمیق شدن شکاف طبقاتی می شود و در نتیجه تنش ها و التهاب های احتماعی و سیاسی را کاهش می دهد،به همین منظور ضرورت توجه به فرهنگ ملی کشور در بحث توسعه فرهنگ بیمه امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.لذا جهت آگاهی شهروندان با بیمه و موضوعات کلی آن سروش ابراهیمی مسئول و نماینده بیمه ما  وابسته به بانک ملت در پاوه در خصوص شناخت بیمه عمر و آگاهی در این خصوص به عنوان یک ضرورت امروزی و نگاهی آینده گرا به آن توضیحاتی را ارائه داده است که بدین شرح می باشد: 

بیمه عمر چیست ؟

در وهله اول ترجیح میدهم از کلمه بازنشستگی برای بیمه های عمر و سرمایه گذاری استفاده نکنم… چرا که کلمه بازنشستگی برای مردم کلمه ای جذاب می باشد… به گمانم بهتر است از کلمه مستمری یا مستمریِ مکمل بازنشستگی استفاده کنیم…و از همکاران عزیزم در شهرستان پاوه خواهش دارم اگر از کلمه بازنشستگی برای بیمه های عمر استفاده میکنند حتما توضیحی منطقی در مورد بیمه عمر ارائه دهند چرا که خیل عظیمی از بیمه گذاران تصور دارند بیمه عمر مانمد بیمه تامین اجتماعی است که در واقع اینطور نیست….بیمه عمر پشتوانه ای امن و مطمئن برای پس اندازهای زندگی روزمره است.

شرایط و مزایای بیمه عمر چیست ؟

بی تردید بیمه عمر یک سرمایه گذاری و پس انداز مطمئن است شاید به جرات بگویم امن ترین و مطمئن ترین سرمایه گذاری برای آینده هر فردی بیمه عمر و سرمایه گذاری است درآمدی برای دوران ازکارافتادگی دارد به این شکل که در صورت از کار افتادگی بیمه شده مبلغی متناسب با پرداختی حق بیمه به وی پرداخت میگردد و پوشش هزینه های سنگین درمان بیماری ها بوده و حامی خانوده بعد از فوتِ بیمه شده است.سرمایه گذاری و پس انداز مطمئن به این‌معنی که با حداقل درآمد هم می توان یک سرمایه گذاری سود ده و تضمین شده برای پس انداز خود داشت و زیر چطر بیمه عمر قرار گرفت.

بیمه عمر حقوق مستمری و از کار افتادگی دارد یعنی داشتن درآمدی مطمئن در دوران بازنشستگی یا ازکارافتادگی که میتواند هم مکمل دوران بازنشستگی باشد هم پس اندازی برای زمان ازکار افتادگی بیمه پوشش هزینه سنگین درمانی را داراست،به این شکل که پوشش هزینه ناشی از سکته قلبی،سکته مغزی،جراحی عروق قلبی،انواع سرطان و پیوند اعضای بدن تا میزان تعهدات مندرج در بیمه نامه را شامل میگردد و بیمه شده در صورت داشتن این پوشش خیالی آسوده دارد که اگر دچار بیماری خاص شد از بابت هزینه های درمان ترس و واهمه ای نداشته باشد.

بیمه عمر پشتیبان خانواده بعد از فوت است:

یعنی سرمایه گذاری و پس اندازی که در نبود شما، حامی خانواده شما باشد.سرپرست خانواده دارنده بیمه عمر در صورت فوت مبلغ چشم‌ گیری برای وراث خودت تعیین نموده و خاطرش از بابت مشکلات مالی که ممکن است بعد از خودش برای خانواده اش پیش بیاید جمع خواهد بود.

هزینه و نحوه پرداخت بیمه عمر چگونه است؟؟

هزینه بیمه عمر از مبلغ ۱۲هزار تومان شروع شده و بستگی‌به درآمد شخص و قدرت پس انداز با مشاوره صحیح و منطقیِ نمایندگی بیمه دارد اقساط بیمه عمر را می توان به صورت ماهانه، سه ماه یکبار، شش ماه یکبار، یا سالانه پرداخت کرد که بهترین روش پرداخت حق بیمه عمر، بصورت سالانه می باشد.

محاسبه جدول بیمه عمر چگونه است؟؟

محاسبه جدول بیمه عمر وابسته به سن، جنسیت، شغل، مدت قرارداد و پوشش های بیمه ای درخواستی می باشد. برای استعلام جدول بیمه عمر متناسب با نیازهای هر فرد، می بایست از طریق مشاور متخصص بیمه عمر اقدام کرد که اینجانب به صورت رایگان حاضرم بهترین‌ مشاوره بیمه عمر را برای شهروندان گرامی انجام دهم.

در مورد شرایط عمومی بیمه عمر و سرمایه گذاری:بیمه عمر سودِ سالانه دارد که هر سال بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران آن را تعیین میکند و همین تعیین کردن سالانه باعث میشد که قطعی و ثابت نباشد و مراجع دینی و ائینی اکثرا بیمه عمر را جائز میدانند(این سود که از جانب بیمه مرکزی تعیین میگردد در حال حاضر برای دو سال اول مدت اعتبار بیمه نامه ۱۶درصد،برای دو سال بعد ۱۳ درصد و برای دوره مازاد بر چهار سال اول آن ۱۰ درصد می باشد.)

بیمه عمر سود مشارکت در منافع دارد به این معنی که(شما در سود سرمایه گذاری های صورت گرفته توسط شرکت بیمه از محل حق بیمه های عمر سهیم هستید)بیمه عمر وام بدون ضامن از اندوخته بیمه عمر دارد(یعنی می توانید تا ۹۰ درصد اندوخته خود را به صورت وام دریافت کنید)که در شرکت بیمه ما این وام در بانک ملت و بدون ضامن و تشریفات اداری قابل پرداخت خواهد بود.سود و سرمایه پرداختی در انتهای دوره معاف از مالیات و هر گونه عوارض می باشد. (بر اساس بند ۱ ماده ۲۴ قانون مالیات های مستقیم که کلیه شرکت های بیمه ای این بند و ماده را قطعا رعایت مینمایند)بیمه عمر سرمایه فوت دارد به این معنی که مبلغی در صورت فوت بیمه شده به وراث پرداخت می شود.

مزایای بیمه عمر:

بیمه عمر پوشش های حادثه دارد یعنی فوت در اثر حادثه، نقص عضو در اثر حادثه ، هزینه پزشکی ناشی از حادثه و غرامت روزانه بستری در بیمارستان به علت کما،بیمه عمر پوشش های از کار افتادگی کامل و دائم دارد یعنی دریافت سرمایه از کارافتادگی و مستمری بیکاری در صورتی که بیمه شده به هر علت از کار افتاده شود،بیمه عمر پوشش خوب و عالی امراض خاص داد همانطور که مستحضر هستید امروزه بخاطر تغذیه نا مناسب و استفاده از روغن و نمک غیر استاندارد و عوامل دیگر بیماری های خاص بیش از پیش جان انسان ها را هدف قرار داده است با داشتن پوشش بیماری های خاص پرداخت غرامت برای سکته قلبی،سکته مغزی، جراحی عروق قلبی و جراحی قلب باز،انواع سرطان و پیوند اعضای بدن تحت پوشش قرار میگیرند.

 بیمه “ما” وابسته به بانک ملت می باشد، بدون تعصب و جانبداری همانگونه که تمامی بانک های مجاز تحت نظارت بانک مرکزی هستند ،تمامی شرکت های بیمه نیز تحت نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران می باشند. تفاوت شرکت های بیمه تنها در ارائه پوشش های بیمه ای متنوع می باشد.ممکن است کسی برای خرید بیمه عمر صرفا پشتوانه بانکی برایش ملاک باشد یا دیگری قدمت و سابقه بیمه ای را برای خرید بیمه عمر ملاک قرار دهد و امثالهم… بی تعارف بگویم برای خرید بیمه عمر مهم تر از نام شرکت بیمه ، تنظیم منطقی و متناسب با شرایط متقاضی قرارداد بیمه عمر می باشد.اگر قرارداد بیمه عمر متناسب با نیازهای شما تنظیم شده باشد و فرد متقاضی بداند چه محصولی خریداری نموده است در صورت بروز خسارت یا اتمام دوره قرارداد بیمه عمر، می توانید از مزایای بیمه عمر به طور کامل استفاده نمایید.

بیمه عمر چه معایبی دارد؟؟

من فکر میکنم به زودی بیمه عمر وارد سبد کالایی ضروری هر خانواده می شود و وظیفه ما این است که مشاوره بیمه ای و مالی به بیمه گذار ارائه دهیم…بله بسمه عمر معایبی هم داد، از جمله معایب بیمه عمر این می باشد که در بخش سرمایه گذاری، در طولانی مدت به سوددهی مناسب می رسد .که البته در بخش بیمه ای با توجه به پوشش حوادث و بیماری ها، در کوتاه مدت نیز مزیت ایجاد می کند.

بهترین بیمه برای زنان خانه دار کدام است ؟

زنان خانه دار به دو طریق می توانند تحت پوشش بیمه قرار بگیرند:۱. بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی:این بیمه شامل مزایایی مانند: بیمه بیکاری، مرخصی زایمان و… نمی باشد. حداکثر سن برای ثبت نام بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی ۵۰ سال می باشد. در صورتی که بیش از ۵۰ سال داشته باشید، می بایست دو برابر مازاد سنی سابقه بیمه داشته باشید.۲- بیمه سلامت به همراه بیمه عمر: دفترچه بیمه سلامت برخی هزینه های درمانی را پوشش می دهد و بیمه عمر نیز برای مستمری و پوشش هزینه های درمانی سنگین مورد استفاده قرار می گیرد.

بیمه عمر بهتر است یا سرمایه گذاری در بانک یا مواردی مشابه آن ؟

اگر چه به ظاهر در کوتاه مدت سرمایه گذاری در بانک، بورس و … می تواند همراه با سود بالاتری نسبت به بیمه عمر و سرمایه گذاری باشد، ولی پوشش بیمه ای در بیمه عمر مزیت آن می باشد. بدین ترتیب که در صورت بروز حوادث، بیماری و یا از کار افتادگی، این بیمه عمر می باشد که به کمک شما می آید.

بهترین شرایط برای بیمه عمر و تامین آتیه کودکان و فرزندان چیست ؟

شاید تعحب کنید که این را میگویم ولی خرید بیمه عمر برای والدین و سرپرستان خانواده ضروری تر از خرید بیمه عمر و تامین آتیه برای کودکان و فرزندان می باشد.
اگر چه می توان بیمه عمر و تامین آتیه را برای کودکان و فرزندان حتی اگر سرپرست خانواده بیمه عمر نباشد نیز تهیه کرد،در خرید بیمه عمر برای کودکان باید به این نکته توجه داشت که کودکان کمتر به بیماری هایی که تحت پوشش بیمه عمر می باشند دچار می شوند. لذا می توان پوشش بیمه ای در بیمه عمر و سرمایه گذاری را برای کودکان کمتر از بزرگسالان در نظر گرفت تا بتوان سود بیشتری را در پایان دوره قرارداد بیمه عمر دریافت کرد.

کدام بیمه ها همراه با بیمه عمر، بیمه تکمیلی درمان نیز ارائه می دهند ؟

برخی شرکت های بیمه به کسانی که بیمه عمر را از آنان خریداری کرده اند، خدمات بیمه درمان تکمیلی نیز ارائه می دهند البته شرکت بیمه “ما”وابسته به بانک ملت نیز مستثنا نیست و به بیمه گذارانی که ۱ سال از بیمه عمر آنها گذشته است بیمه درمان تکمیلی ارائه میدهد.

در صورت ورشکستگی شرکت بیمه، چه اتفاقی برای بیمه عمر من می افتد؟؟

این روزها همه از ما میپرسند… شرکت های بیمه نیز خود را بیمه می کنند که به آن “بیمه اتکایی” گفته می شود.در واقع بخشی از حق بیمه عمر که به شرکت بیمه پرداخت می کنید، توسط آن شرکت به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران پرداخت می شود تا در صورت پایین آمدن سطح توانگری مالی شرکت بیمه، تعهدات آن شرکت منجمله تعهدات بیمه نامه های عمر به بیمه مرکزی انتقال پیدا می کند و معمولا با شرکت بیمه دیگری ادغام و تمامی تعهدات اجرایی میشود مانند شرایطی که برای بیمه توسعه پیش آمد که شنیده ها حاکی از آن است به زودی بیمه توسعه به چرخه بازار بیمه باز میگردد.. پس هیچ شرکت بیمه ای ورشکست نمیشود بلکه با شرکت بیمه دیگری ادغام و نهایتا تعهدات پرداخت میشود.

شرایط بیمه عمر چه تفاوتی با شرایط بازنشستگی تامین اجتماعی دارد ؟

در گفتوگویی که چند سال پیش با شما و رسانه های محلی دیگر داشتم و بیمه عمر را با تامین اجتماعی مقایسه نمودم اشاره کردم که در بیمه عمر پس از پایان ۵ سال، سود حاصل از اندوخته به صورت مستمری قابل پرداخت می باشد که می توان آن را به صورت یکجا دریافت کرد.در حالیکه در بیمه تامین اجتماعی پرداخت حقوق بازنشستگی مستلزم داشتن شرایط بازنشستگی از لحاظ سنی و سابقه پرداخت حق بیمه می باشد.در بیمه های عمر قابلیت بازخرید یا برداشت از اندوخته وجود دارد، در حالیکه در بیمه تامین اجتماعی چنین امکانی وجود ندارد.شما در سود سرمایه گذاری های صورت گرفته توسط شرکت بیمه از محل حق بیمه های عمر سهیم هستید، در صورتیکه بیمه تامین اجتماعی این سود را ندارد.

قبل از خرید بیمه عمر چه باید کرد؟

پیش از هر چیزی هیچگاه بدون بررسی و تحلیل دقیق شرایط شرکت های بیمه و نیز بدون کمک یک مشاور خبره، اقدام به خرید هیچ بیمه نامه ایی نکنید،از هرکسی که ادعایی می کند و یا قانونی را مطرح می کند یا شرکت بیمه ای را وابسته به بانک یا ارگانی معرفی میکند حتما مستندات بخواهید و همه مستندات مکتوب و قابل استناد و با منبع باشند این مساله خیلی مهم است…به طور مثال روابط عمومی بانک ملت در اطلاعیه ای مهم اظهار داشته که تنها شرکت بیمه ای که با بانک ملت ارتباط اداری و تشکیلاتی دارد شرکت بیمه “ما” است با این حال مشاهده میشود برخی نمایندگی ها به قصد سود جویی شرکت بیمه خود را به بانک ملت نسبت داده و گاها از آرم بانک ملت بر روی دفترچه اقساط بیمه های عمر استفاده مینمایند که پیگرد قانونی نیز در پی دارد،همانطور که آقای امین رئیس کل پیشین بیمه مرکزی به تازگی در مصاحبه ی اعلام کردند:از شرکت بیمه هایی که سطح توانگری مالی پایینی دارند بیمه عمر و سرمایه گذاری نخرید..

پس سطح توانگری مالی یکی از ملاک های مهم انتخاب شرکت بیمه جهت ثبت نام بیمه عمر و سرمایه گذاری است.‌توصیه میکنم قبل از خرید،شرایط اقتصادی و توان پرداخت خود را مشخص کنید،چون پس از عقد قرارداد بیمه،در صورت انتخاب روش های پرداخت بغییر از سالانه تا پایان سال اول قراردادتان،امکان تغییر مبلغ را نخواهید داشت.همچنین به ضرائب افزایش حق بیمه در سال های آتی نیز دقت نمائید، چون روش محاسبه این ضرائب بصورت پلکانی است. مورد دیگر درباره پوشش ها و ضرائب می باشد در این باره واقعا باید متناسب با شغل و شرایط سنی شما توسط مشاورتان طراحی گردد.اینجاست که نقش مشاور بیمه ای شما پر رنگ تر میشود..

لطفا نگاه نکنید که فلان دوست یا آشنا این بیمه را خریده، پس حتما چیزی بوده است و دلیل انتخابتان ملاک قراردادن آنها نباشد،چه بسا شرایط بیمه نامه آن شخص با شما یکی نبوده و یا ایشان هیچ تحقیقی در زمان خرید نکرده باشند. ضمنا شرایط جسمانی هرکسی با دیگری فرق دارد( از جمله تناسب قد و وزن،بیماری ها)پس بیمه هرکسی با دیگری نیز فرق خواهد داشت.بنده همیشه این را گفته و خواهم گفت که هیچ شرکت بیمه گر بدی نداریم. پس از اشخاصی که دائم در حال تخریب دیگر شرکت های بیمه ای هستند بپرهیزند.اینگونه اشخاص چون اطلاعات درستی ندارند،در انتخاب شما را مردد خواهند کرد.

همیشه از مشاور بیمه ایی خود بخواهید که کاملا شرایط خرید، سود، بازخرید، وام، پوشش های بیمه ایی، موارد استثنا و دوره انتظار بیماری ها و حوادث را برایتان کامل توضیح داده و جدول استعلام مورد نظر شما را کاملا برایتان تشریح نماید.پس از موارد فوق،با خیال راحت بیمه خود را از هر شرکتی که احساس می کنید نیاز های شما را برآورده می کند خریداری نموده و همیشه به داشتن بیمه عمر افتخار کنید واقعا افتخار کنید….چون مطمئنا یکی از بهترین انتخاب های زندگی خود را کرده اید.

گفتنی است سروش ابراهیمی نمایندگی بیمه ما با مجوز رسمی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران کد ۲۴۴۱ آمادگی خود را جهت مشاوره منطقی و صحیح و ارائه بیمه عمر و سرمایه گذاری به مردم شریف پاوه و اوارمانات را دارد.

نشانی پاوه سه راه ارشاد اسلامی/تماس جهت مشاوره:۰۹۱۲۸۶۹۶۲۳۰

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

  1. بیمه گر

    امیدوارم نمایندگی شما هم به سرنوشت نمایندگی بیمه ملت دچار نشود….. .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |