5 Comments

 1. 4

  ناشناس

  اقای بهمن عزیزی
  ترافیک پاوه هیچ ربطی به ادارات ندارد .
  بیشتر ترافیک و اوج ان بعداظهر ودم غروب است .یعنی موقعی که ادارات تعطیل شده .پس باید چاره دیگر اندیشید.چیزی تو مایه های زوج وفرد یا….

  پاسخ دادن
 2. 3

  رستمی تبار

  گویند در زمان نه چندان دور دریکی از همین شهرها منطقه خودمان یک بنده خدایی یخچالی از تعاونی روستایی خرید..یخچال را به درب منزل برد. درب کوچک و چوبی بود. دیگران که با این مشکل روبر می شدند درب را بیرون آورده وسیله را به داخل منتقل و دوباره چاچوب درب را کار می گذاشتند. این بنده خدا که فکر نمی کرد! مثل پت و مت تبری آورد و با کله تبر به بالای یخچال زد و حجم آن را کم کرد تا یخچال را از درب عبور داد…..
  حکایت پاوه و باینگان و نودشه و نوسود و مناطق کوهستانی وخودرو جکایت آن بیچاره است. ما درب خانه امان اجازه ورود یخچال ساید بای ساید نمی دهد ولی می خریم.
  راه حل ترافیک این مناطق دل کندن از خودرو حداقل برای تردد در داخل شهر است.
  راه حلی جز ممنوعیت تردد در ساعات اوج رفت و آمد وجود ندارد.
  آخر بابا جون در شهری که می شود با نیم ساعت پیاده روی کارت راه بیفتد و احیانا با تاکسی به آن سر شهر بروی ماشین شاسی بلند چه معنی دارد.؟
  همه میدانیم خودرو در چنین شهرهایی تشریفاتی و تجملاتی هستند تا کاربردی و می توان آنها را حذف کرد. باور کنید و بپذیرید خودرو اسباب بازی نیست و پاوه هم شهر بازی نیست. هیچ کس حاضر نیست یک سانتیمتر عقب نشینی کند، هیچ دولتی حاضر به هزینه برای ساخت پل و تونل و راه و قطار و مترو نیست . کولبری و کارمندی هم زیاد به صرفه نیستند و در نتیجه عوارض و مالیات پرداختی هم ناچیز است. پس چاره چیست جز دل کندن از خودرو یا به اختیار یا به اجبار!!
  همشهری عزیز بخواهی یا نخواهی و دوست داشته باشی یا نباشی باید قید خودرو را در این شهرها برای کاربری درون شهر بزنید. لزومی به وجود خودرو نیست. هرکس فکر بهتری دارد بسم ا لله

  پاسخ دادن
  1. 3.1

   شهروند

   والله حرفتون درسته جناب رستمی تبار
   کاملا بنده با حرفتون موافقم

   پاسخ دادن
 3. 2

  بهمن عزیزی

  با سلام و احترام
  در حقیقت ترافیک سنگین و نابسامان شهر پاوه امروزه مشکل بزرگ شهر پاوه است و نیاز به پیگیری و چاره سازی دارد
  اگر آتش سوزی و حوادثی دیگر در اوقات شلوغ در سطح این شهر اتفاق بیفتد براستی چکار باید کرد ???
  آتش نشانی و اکیبهای امدادی و درمانی چطور و چگونه خود را به محل حادثه برسانند???

  در حالتی ساده ساده براستی اگر فردی مریض از قسمت غربی شهر در ساعتهای شلوغ نیازمند حضور فوریتهای پزشکی و یا نیاز به اعزام فوری به بیمارستان باشد تکلیفش چیست و چکار کند?
  بیشتر وقت و سرمایه مردم این شهر از قبیل سوخت در ترافیک نابسامان شهر پاوه تلف و می سوزد!!!
  و صدها گرفتاری و مشکلات دیگر ….که ناشی از بی توجهی و فقدان مدیریت کارآمد در بین مسئولین اجرایی و شهرداری این شهر در گذشته بوده که باید از عملکرد آنان بسیار تاسف خورد !!!

  بعنوان یک شهروند پیشنهادی دارم جهت حل قسمتی از معظل ترافیک شهر پاوه اینکه مسئولین محترم تدابیری اتخاذ نمایند تا ادارات دولتی دارای ارباب و رجوع از جمله ادارات آب و برق و گاز و ثبت اسناد و ثبت احوال و جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و محیط زیست و زندان و دانشگاه پیام نور وبانکها …از داخل شهر به خارج از شهر نقل مکان نمایند و دولت محترم با فروش ساختمانهای دولتی این ادارات که اکثرا فرسوده هستند در گردنه روستای شمشیر و یا هر مکان مناسب خارج از شهر که دارای زمین مناسب و ارزان قیمت می باشد نسبت به احداث مجمتع های اداری دولتی مناسب استاندارد اقدام نماید.
  با احترام

  پاسخ دادن
 4. 1

  شهروند

  پس کو وعده های شورا که میدان مولوی را به سراب هولی وصل می کردند.

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.