ماموستا قادری:باید برای پاسخگویی به مطالبات مردم، بسیج شد قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » ماموستا قادری:باید برای پاسخگویی به مطالبات مردم، بسیج شد

به گزارش سلام پاوه:همایش تکریم روحانیون جوانرود و روانسر که با حضور نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه فرماندهان نظامی و انتظامی و روحانیون دیروز در مسجد جامع شهر جوانرود برگزار شد،

به گزارش خبرنگار سلام پاوه:امام جمعه پاوه در سخنانی اعلام کرد:اینجانب به‌عنوان طلبۀ کوچکی که چهار دهه است در بسیاری از فراز و نشیب‌ها و جزر و مدهای انقلاب حضور داشته و تا حد توان به وظیفۀ خود عمل نموده‌ام؛معتقدم برای پاسخگویی به‌حق شرعی و مطالبات آن بخش از مردم که به بازار آمده و اهل فتنه و اغتشاش نبودند باید بسیج شد و برای حل مشکل آن‌ها اقدام کرد؛ و گرنه عقده‌ها در درون‌ها خواهد ماند.

ماموستا قادری ضمن تقدیر و تشکر و خوشامدگویی به حضار و تقدیر از بانی جلسه،ذات چنین جلساتی را سبب خیر دانست و گفت:اصل جلسه و ذات تجمع خیر است و مصداق امر قرآن و دستور رسول گرامی اسلام است؛ ما هر نوع تکریم برای روحانیون اهل سنت را ارج می‌نهیم و از بانیان این برنامه سپاسگزار و ممنون هستیم.

 

 امام‌جمعه پاوه در ادامۀ سخنان خود به سه حادثۀ مهم دو ماه گذشته در کشور اشاره کرد و گفت:در خصوص سه موضوع صحبت می‌کنم۱-زلزله استان کرمانشاه ۲- اغتشاشات ۱۰ روز اخیر در چند شهر ۳- از دست دادن ۳۲ نفر از هم‌وطنانمان که به‌قصد رشد اقتصادی مملکت به دریا زده و به خاطر حفظ استقلال کشور در دریا غرق و جان باختند.

وی در مقدمه بحث به حادثه اخیر و شکست مسلمانان اشاره کرد و گفت:پیامبر اسلام بعد از حادثۀ احد فرمودند:بعد از پیروزی در جنگ بدر مسلمانان مغرور شدند؛ اگر در احد، بنده را مختار می‌کردند که از میان شکست و پیروزی یکی را انتخاب می‌کردم حتماً شکست را انتخاب می‌کردم؛ زیرا بعضی‌اوقات درسی که از شکست‌ها می‌گیریم، بیشتر از درسی است که از نصرت‌ها می‌گیریم.

ماموستا قادری در ادامه ایران اسلامی را محل تلاقی فرهنگ‌ها، مذاهب،قومیت‌ها و زبان‌های مختلف ذکر کردند و گفتند: ما باید در چنین عصر و در چنین مملکتی حساب‌شده صحبت و خدمت کنیم و مخاطبین خود را توجیه نماییم.

امام‌جمعۀ پاوه گفت شکی ندارم بعد از هر حادثه و هر آتش و فتنه‌ای، برخورد با آثار آن سنگین‌تر از خود حادثه است؛ غلبه بر این آثار و راضی کردن دل مردم واقعاً مشکل است.

ماموستا قادری سپس به زلزله ویرانگر دو ماه پیش در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت:در قضیه زلزله در دو ماه و چهار روز پیش شاهد بودیم که برای کم کردن آلام مردم زلزله‌زده به مرکزیت سرپل و ازگله، مقام معظم رهبری به منطقه تشریف آوردند و ریاست محترم جمهور، ریاست محترم دستگاه قضا، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی، وزرا، وکلا، فرماندهان نظامی، انتظامی و ارتشی و ارگان‌های مختلف به سرپل و ازگله رفتند. در کنار این حضور سبز، خدمات مردمی بود که مسئولیتی نداشتند اما با ایمان و باور قوی به کمک همنوعان خود شتافتند.

امام‌جمعه پاوه سپس به وقایع ۱۰ روز گذشته کشور و ایجاد جو ناامنی توسط عده‌ای اشاره کرد و گفت:اینجانب به‌عنوان طلبۀ کوچکی که چهار دهه است در بسیاری از فراز و نشیب‌ها و جزر و مدهای انقلاب حضورداشته و تا حد توان به وظیفۀ خود عمل نموده‌ام؛ معتقدم برای پاسخگویی به‌حق شرعی آن بخش از مردم که به بازار آمده و اهل فتنه و اغتشاش نبودند باید بسیج شد و برای حل مشکل آن‌ها اقدام کرد؛ و گرنه عقده‌ها در درون‌ها خواهد ماند.

وی سپس اضافه کرد:حساب کسانی که با تحریک دشمن شروع به اغتشاش علیه نظام کرده و به اسلام و قرآن و رهبر و رموز انقلاب اهانت کردند، جداست. می‌طلبد با عقل و حکمت و قانون با این گروه برخورد شود که بار دیگر شاهد چنین قضایایی نباشیم.

امام جمغه پاوه سپس به بعضی از شعارهای اغتشاشگران اشاره کرد و گفت:بنده باور نداشتم هیچوقت از جوانانی که ما آن‌ها را پرورش داده‌ایم بشنوم که بگویند: «نه اسلام، نه قرآن» و «استقلال آزادی جمهوری ایرانی»؛ ما روحانیون باید معنی این شعارها را بدانیم و بفهمیم اگر نفهمیم و جواب ندهیم دچار خسارت می‌شویم.

ماموستا قادری در ادامه به یاوه‌گویی‌های دشمنان قسم‌خورده نظام در قضایای اخیر اشاره کرد و گفت: آمریکا و اسرائیل و آٖل سعود و ایادی آن‌ها دشمنی را تازه علیه ایران و ملت ایران شروع نکرده‌اند، آن‌ها ۴ دهه است از دشمنی با ما ذره‌ای کوتاه نیامده‌اند، اما ما نباید در صحبت‌هایمان همه مشکلات را به دوش آن‌ها بیندازیم و خود را معصوم بدانیم بلکه باید به خواسته آن دسته که به دلیل فشار اقتصادی به خیابان آمده‌اند جواب منطقی بدهیم.

وی در ادامه سخنان خود به حادثۀ دل‌خراش نفت‌کش ایرانی سانچی اشاره کرد و گفت:به‌ حقیقت این حادثۀ غمبار و جان باختن ۳۲ نفر از هموطنانمان که در راستای رشد اقتصادی مملکت و در طریق خدمت به مردم، به دریا زده بودند و برای همیشه به زیر آب رفتند،  بسیار سخت و غم انگیز بود.

امام جمعه پاوه در بخش دوم سخنان خود به وحدت و یکدلی مردم شریف ایران برای کمک به زلزله‌زدگان اشاره کرد و گفت: مردم استان کرمانشاه که خود زلزله‌زده بودند و مردم مناطق کردنشین و سایر مناطق ایران حقیقتاً گل کاشتند، خصوصاً مردم شریف جوانرود که در ورودی شهر با اهدای شاخه‌های گل از مردم خیر سایر شهرهای ایران اسلامی استقبال کردند؛ ما به مردم شریف ایران آفرین می‌گوییم و برای آن‌ها درود می‌فرستیم و از عزیزان جوانرودی نیز تشکر می‌کنیم.

وی در ادامه به اثرات مثبت زلزله و وقایع اخیر اشاره کرد و گفت: اگرچه ذات زلزله مصیبت بود و ما را ناراحت کرد، اما سبب وحدت در میان تمام اقشار مختلف ملت شد و اغتشاشات هم صف دوستان و دشمنان را از هم جدا کرد پس هر دو به نفع نظام و ملت ایران بودند.

ماموستا قادری عدم پاسخگویی مسئولان نظام به بعضی از خواسته‌های مردم را از نکات منفی برشمرد و گفت:حسب اطلاع بنده تا این لحظه مسئولین و دولت محترم که برای زلزله هم بسیج شدند،در خصوص خواسته‌های جوانان، گرانی و بیکاری جوابی نداده‌اند،و اکثراً توپ را به زمین دیگری پرتاب می کنند؛ قطعاً با این روش مشکلات مملکت حل نخواهد شد.

ماموستا قادری در ادامه به اهمیت مقولۀ امنیت اشاره کرد و گفت:ما نعمت امنیت را در میان این‌همه توطئه‌های پیرامون جمهوری اسلامی، بالاترین نعمت می‌دانیم و معتقدیم که کرد، فارس، لر، ترک، عرب، شیعه و سنی در حفظ این امنیت یک قول و یکصدا هستیم و هرگز به هیچ اخلالگر و اغتشاشگری اجازه نخواهیم داد امنیت ما را به ناامنی تبدیل نماید.

امام‌جمعه پاوه در ادامه افزود:امنیت خیلی خوب است اما باید در کنارش توجیه، تبلیغ و بصیرت دادن به مردم باشد ؛ لیکن اگر در کنار همۀ این‌ها وضع رفاه و معیشت مردم مناسب نباشد، امنیت هم تبدیل به عصیان خواهد شد.

خطیب جمعه پاوه:داعیان دین و مسئولان سیاسی و اجتماعی را طبیب جامعه دانست و گفت:ما روحانیون باید مردم را تشویق و توجیه کنیم و به آنان بصیرت دهیم و مسئولان محترم نیز باید خلأها و نواقص را پر کنند در غیر این صورت تبلیغ ما هیچ‌گونه خریداری نخواهد داشت.

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

  1. ناشناس

    سلام ودورد بر امام جمعه فرهیخته پاوه که همیشه واقع بین هستن ودلسوز ومردمی.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |