قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » میزان کلر آب شهری پاوه استاندارد است/کاهش آبدهی منابع تامین آب و ضرورت صرفه جویی همشهریان

به گزارش سلام پاوه : در واکنش به مطلبی درج شده در کانال خبری پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه مبنی بر لزوم رعایت میزان استفاده از کلر برای آب شرب شهری شهرستان پاوه روابط عمومی آبفای شهری پاوه توضیحاتی را در این خصوص تشریح کرد:

به گزارش خبرنگار سلام پاوه : امین قادر پور شهروندی در شهر پاوه از محله زمین شهری با ضبط فیلم و ثبت عکس از وضعیت آب شرب و رنگ سفید آن  نوشت :

صرفا جهت اطلاع آبفای شهری پاوه‌

آیا می دانید مقدار استاندارد جهانی کلرزنی آب شرب شهری چقدر است و در شهر پاوه این مقدار چقدر زیادتر از استاندارد معتبر جهانی برای حفظ سلامت انسانها است ؟!!!!

آیا می دانید این مقدار باید چند پی پی ام باشد تا سلامت انسانها را به مخاطره نیندازد؟!!!!

آیا همگان و بخصوص مسئولین مربوطه در امر کلرزنی ، اثرات مخرب کلر زیاد و بیش از استاندارد را بر باکتری ها و میکروب های مفید معده و روده می دانند ؟!!!

 به پیوست تصویر یک لیوان کلر که هر روز ما و کودکان و سالمندان و تمامی اقشار جامعه پاوه شرب می نمائیم را تقدیم حضور مینمایم .

امید که پیگیری های لازم مبذول گردد تا از اثرات مخرب و عواقب سوء کلرزنی بیش از استاندارد ، در شهرمان جلوگیری گردد.

تصویر لیوان آب مربوط به ساعت ۱۶ روز جمعه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۶ محله زمین شهری پاوه می باشد.

روابط عمومی آبفای شهری پاوه در توضیح این مطلب و توصیه به شهروندان یادداشت کوتاهی را تحت عنوان ” کاهش آبدهی منابع تامین آب و ضرورت صرفه جویی بیشتر” منتشر کرد : 

تصویری از یک لیوان آب توسط یکی از کاربران محترم برایم ارسال شده، که نامبرده فکر می کرد کلر باقیماتده باعث تغییر رنگ آب شده است و ایشان را از این موضوع پل نگران کرده بود.. لذا ضمن تشکر و حساسیت این شهروند به موضوع سلامت آب لازم می بینم به جهت اگاهی بیشتر از وضعیت منابع تامین آب و نحوه کلررنی و پایش وکنترل آن، توضیحاتی را در این خصوص برای اطلاع این بزرگوار و سایر شهروندان اعلام دارم.

میزان آبدهی سراب هولی و چاه ها کاهش یافته که در بعضی مواقع قسمت هایی از شبکه توزیع دچار کمبود آب و گاهی اوقات شبکه هوا می گیرد .این شرایط در شبکه توزیع باعث شده تا تعداد حوادث افزایش یافته و هدر رفت آب نیز بیشتر گردد.

در بعضی اوقات از همشهریان همانند این بزگوار، تصور کنند رنگ آب سفید و شیری تغییر کرده ناشی از افزایش کلر تزریقی به آب باشد، در حالیکه اینگونه نیست، بلکه همین قطع و وصل آب ناشی از کمبود، باعث تشکیل حباب های هوا در داخل آب می شود که پس از لحظاتی از بین رفته و محو می گردند. و جای هیچگونه نگرانی نیست و علت هم فعل و انفعالات در فشار شبکه و ایجاد حباب های ریزی و سفید بودن آب می شود.

و اما درخصوص میزان کلر باقیانده در آب شرب به عرض می رسانم که؛

میزان مطلوبیت کلر باقیمانده؛

حد متعارف و استاندارد کلر مازاد شبکه های آب در کل کشور طبق دستورالعمل وزارت بهداشت وشرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در محدوده ۸% و ۵% میلی گرم درلیتر (ppm) می باشد.

رنگ کلر باقیمانده در آب؛

کلر تزریقی در داخل آب فاقد هرگونه رنگی می باشد.

سنجش کلر مازاد؛

میزان سنجش کلر مازاد موجود در آب فقط از طریق “مواد ویژه تست کلر” امکان پذیر است.

عملیات کلرزنی؛

در شهر پاوه توسط دستگاه کلرزنی اتوماتیک به صورت شبانه روزی و با حضور دائم اپراتور در تاسیسات پمپاژ سراب هولی صورت می گیرد.

تست و کنترل کلر؛

میزان کلر مازاد شبکه بصورت روزانه توسط پرسنل امور آبفای پاوه و همچنین کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان در سطح شهر کنترل واندازه گیری خواهد می گردد.

در پایان از کلیه همشهریان عزیز استدعا دارم به جهت جلوگیری از نوبت بندی، در مصرف آب بیشتر از گدشته درمصرف آب مدیریت نمایند تا با مشکل کم آبی مواجه نشویم .

گفتنی است کانال رسمی تلگرامی پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه با آدرس https://t.me/salampaveh   می باشد و شهروندان می توانند با عضویت در آن روزانه از اخبار دقیق و موثق پاوه و اورامانات مطلع شوند.

 1. امین

  سلام و سپاس جناب اقا و یا احیانا خانم به اسم مستعار (ناشناس) عزیز و بزرگوار .

  از اظهار نظر شما بخصوص از بابت تهمت هایی که به من برچسپ زدید متشکرم .
  با اینکه از کپی پیست کردن مطالب اصلی و نظر درج شده ، معلوم است که چه نسبتی با نگارنده محترم دارید .
  .
  علی ایهاالحال … ای کاش همانگونه که بی پروا و جسورانه اسم امین قادرپور را آوردید و به او تهمت (( تاختن بر نویسندگان سایت )) را زدید …
  مقداری غیرت و جرات و شجاعت از خود بروز می دادید و اسم واقعی خود را می نوشتید …

  یا همانگونه که اسمی از خود نبرده اید محبت مبذول می نمودید و اسمی هم از دیگران بخصوص من نمی بردید و با ابرو و اعتبار دیگران و امثال من بازی نمی کردید .
  من با توجه به موضوع و حساسیت امر تنها یک توضیح و پیگیری معمولی از مسئولین بزرگوار امر خواستم ، که شکر خداوند علاوه بر من ، دیگر همشهریان فهیم ، با استناد به شواهد و منطق شان ، به حصول نتیجه دست یافتند …
  .
  توصیه من به شما برادر دینی این است که نماز و طاعات و عبادات خود را خوب و بهتر از گذشته به جا بیاورید . ان شاءالله که خداوند قبولشان کند .
  چون من در سر پل صراط و دشت محشر ، به طاعات امثال شما بسیار محتاجم .
  .
  ختم عرایض از جوابیه شما بینهایت متشکرم . اما بدون تعارف بگویم از استنادات شما قانع نشدم .
  .
  لذا سعی میکنم که در اولین فرصت حس چشایی و لامسه خود را تحت نظر پزشک معالج قرار میدهم ،

  بلکه فهم این حقیر قناعت کند و مزه اب معمولی را با اب شربی که در این مدت نوشیده ام بهتر تمایز دهد و با معالجه پزشکان به اذن خداوند ، شفا یابم .
  .
  مقدار معلومات و اندوخته های فیزیک و شیمی خود را نیز ارتقاء می بخشم … تا بهتر بفهمم … اب لیوانی که حدود یک دقیقه و نیم ( استناد به فیلمی که به مدیر محترم سایت ارسال نمودم ) می تواند سفید باشد مربوط به کلر نیست ( سوای از مزه )
  .
  و سفیدی تصویر و فیلم ، تنها به علت قطع و وصل شدن ( که در این فصل هرگز اب منزل و محله ما قطع نشده ) است نه چیز دیگر
  .
  امیدوارم که طاعات و عبادات تان مقبول درگاه حق باشد .

  سپاس از مدیر محترم سایت و سپاس از عموم مردم فهیم و زحمت کشان و اصلاح طلبان گمنام ، جامعه اسلامی ایران عزیزمان .

 2. ناشناس

  میزان کلر استاندارد در آب های شبکه های شهری را ۲ دهم تا ۸ دهم ppm است

  این میزان کلر نه رنگ و نه بویی ایجاد می کند و بعضی از شهروندان اظهار می دارند که درون آب منزلشان کلر به حدی است که وقتی لیوان پر آب می شود باید لختی تحمل کنند تا کلر از آب خارج شود ورنگ آب شفاف شود.
  باید به اطلاع عزیزان برسانیم علت شیری شدن رنگ آب، حباب های میکرسکوپی هوا درون آب است که این حباب ها می تواند به دلیل تلاطم آب درون شبکه آب شهری و پمپاژ های آب باشد و هم می تواند به دلیل استفاده از شیرآلات کم مصرف درون منازل اتفاق بیافتاد و هیچ گونه نگرانی خاصی در خصوص تناقل ابن آب وجود ندارد به طوری که اگر لیوان را پر آب نکنیم مشاهده می شود ظرف مدت چند ثانیه حباب ها در سطح آب آمده و از آب خارج می شوند این موضوع هیچ ارتباطی به میزان کلر آب ندارد.

 3. ناشناس

  کاش قبل از نشر تماسی گرفته می شد. رنگ این لیوانها کلر نیست. اینها حبابهای هوا هستند. در شبکه های تحت فشار چنین اتفاقاتی می افتد….چند دقیقه بگذارید کنار تا حبابها خارج شوند. فقط یک مثال ساده می زنم یک لیوان را از وایتکس پر کنید. اگر سفید شد شما راست می گویی. بهرحال کلر بیش از یک ونیم پی پی ام (قسمت در میلیون) بوی آب را تغییر می دهد. این مقدار فقط در مواقع سوپر گندزدایی برای شرایط بحرانی ممکن است یکبار و با اطلاع رسانی صورت گیرد. قابل توجه جناب قادر پور که گاهی برنویسندگان سایت می تازد ……
  هرگز کلر موجب سفید شدن آب مانند شکل فوق نمی گردد…….

 4. دانشجو

  کاملا درسته میزان کلر بیش از حد است درضمن دهه فجر نزدیک است هانه گو ان همچنان درراه….

 5. ناشناس

  سلام
  آیا وقت آن نرسیده که پیگیری بیشتری راجع به مقدار باقی مانده و تعطیل شده آبرسانی هانه کوان توسط مسئولین انجام شود و صرفا به دقیقه ۹۰ موکول نگردد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |