قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » نمایش خیال در آمفی تئاتر پاوه به روی صحنه رفت /گزارش تصویری

به گزارش سلام پاوه : تئاتر “خیال” با کارگردانی سعید پاکزاد و نویسندگی محمد زندی در سالن آمفی تئائر اداره فرهنگ و ارشاد پاوه به روی صحنه رفت.

به گزارش خبرنگار سلام پاوه : تئاتر درام و فولکلور اجتماعی خیال در هشت پرده و با زمان ۴۵ دقیقه کاری از انجمن نمایش شهرستان پاوه باحضور علاقمندان به هنر نمایش به روی صحنه رفت.

نمایش خیال با  هنرنمایی سعید پاکزاد و یلدا محمدی با زبان شیرین کردی کرمانشاه و هورامی در حالی به روی صحنه رفت که می توان یک کار هنری جدی را پس از مدتها در پاوه مشاهده کرد.تئاتر خیال

نمایشنامه خیال که در چهاردمین جشنواره تئاتر کردی سقز خوش درخشید و صاحب عنوان دوم در بخش نمایشنامه نویسی شد به بیان واقعیت ها  و خوی و خصلتهای خوب و بد آدمی در قالب نمایش می پردازد.

جایی که در تصورات ، گرگی همسر و فرزندان یک زن را می درد و برای بقای خود و زن از گوشت آنها بهره میگیرد و این گرگ معتقد به ذات خود و خوی خود است. و می گوید اگر کسی را می درد و میکشد و می خورد برای زیستن زنده ماند است و ناشی از خوی گرگ بودن است. و بر گرگ بودن و خصلت خود می بالد و ادمهایی که گرگ صفت را که حتی خوی اصیل خود و سرشت ذاتی خود را رها کرده اند و گرگ خوی شده اند نکوهش می کند.

از آن سو زنی که عملا از جامعه و همسر واقعی خود گریزان است و حسی به وی ندارد و در خیال خود همراه با گرگی می شود و در غاری ماندگار است و تا حدود بسیاری به گرگی که قاتل همسر و فرزندانش هست وابسته می شود.

گرگی که نمادی از خوی و خصلت هایی است که همیشه آدمی آن را بد می پندارد و غافل از آن گاهی خود آدمی خصلتهای بدتر و درنده تر از گرگ دارد و درنده تر از گرگ می شود و حتی خوی گرگ را می گیرد و اجبار جامعه نیز در مقاطعی به خوی گرفتن وی کمک می کند.

تا جایی که آدمهایی را به تصویر می کشد که با کمک جبر جامعه صفات گرگ را در خود می پروراند و تا جایی که گرگ خوی می شود که حتی خود گرگ نیز از این قبیل آدمها که ذات وی را زیر سوال برده اند بیزار می شود و دوستدارند از جامعه چنین ادمهایی دور شود و با انها همراه نشود و مثل گرگی رها و آزاد بمیرد.

ترس ، اجبار در زندگی ،عشق ، نفرت ، مرگ و زندگی و خوی گرفتن و دوری از اصل خویش تردید و… واژگانی است که در این نمایش می شود دید و دیالوگی همچون خیال و تردید خواهران مرگ اند گوشه هایی از یک نمایشنامه جدی و متفاوت می باشد که به روی صحنه رفت.

در این نمایش بازیگران سعید پاکزاد ، یلدا محمدی ، مدیر صحنه طیفور حاتمی ، طراح صحنه و لباس سعید پاکزاد ، طراح نور حسین نادری ، منشی صحنه شقایق کیانی ، دستیار کارگردان بابک سوری و عبدالله مولودی ، آهنگساز بابک سوری یک کار دیدنی و ماندگار را بر روی صحنه بردند. و در دو شب دیگر نیز اجرا می شود.

علاقمندان می توانند با مراجعه به محل بلیط فروشی واقع در نوشت افزار فروشی بابک رحیمی روبروی تکیه خالصی بلیط این تئاتر دیدنی را خریداری کنند و از آن استقبال کنند.

عکس : طیفور حاتمی 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تئاتر خیال

 

 

تئاتر خیال

  1. احمدی

    نه نویسنده و نه کارگردان و نه بازیگر زن از بچه های پاوه نیستند و همگی کرمانشاهی اند. خودتون رو گول بزنید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |