یک نظر

 1. 1

  هادی محمودی

  عرض خسته نباشید و خدا قوت خدمت تمامی بزرگوارانی که در راه زنده نگه داشتن هویت این خطه و بازیابی هویت مردم این منطقه چنین تلاشی انجام دادند .
  .

  واقعا کار شما بزرگوران جای تقدیر دارد و جا دارد که از مسئولین و متولیان امور فرهنگی استان درخواست شود که با اختصاص بودجه و امکانات مالی به شما عزیزان زمینه را برای ارائه کارهای بهتر و مناسب تر شما فراهم سازد تا آثار فاخر بهتری ارائه نمائید که سبب زنده نگه داشتن هویت این خطه پاک و مقدس و انتقال آن به نسلهای آینده شوید .
  .
  .
  اما بنده دو پیشنهاد و یک انتقاد از کتاب منتشر شده دارم :
  .
  اولا ) ظاهرا در این کتاب به شرح حال شاعران بیشتر پرداخته اید ؛ در حالی که مشاهیر پاوه تنها شامل حال شاعران نمیشود و پاوه در گذشته خود سرداران پرافتخاری را در دامان خود پرورانده است که اسامی آنها به وفور در منابع تاریخی مشاهده میگردد و به خصوص در دوره صفویه و دوره افشاریه از اسامی فاوجی هایی نام برده میشود که از سرداران مشهور سلاطن صفوی و افشاری بوده اند که حتی تا هندوستان نیز پیش رفته اند .

  و این به حقیقت اجحاف در حق تاریخ پاوه است که به اشخاص گمنام بیشتر پرداخته اید و چنین شخصیت های برجسته ای را فراموش کرده اید ؛ امید است در آینده به این مورد بپردازید و چنین مطلب مهمی را نادیده نگیرید .
  .
  .
  ثانیا ) بنده چون میدانم تدوین یک کتاب و آن هم در زمینه تاریخ چقدر کار سخت و عذاب آوری است و شما بعد از اینکه چنین زحمتی را تقبل نمودید و این کار را تمام کردید ؛ ای کاش در این همایش رو نمایی از کتاب از اعضا هیئت علمی رشته تاریخ چند دانشگاه دعوت میکردید که حضور داشته باشند تا این کار سبب گردد نام این کتاب که میتوان آن را قسمتی از هویت پاوه نامید در مراکز دانشگاهی مطرح گردد و مورد توجه واقع گردد .
  .
  در واقع بهترین مهمانانی که میتوانستید دعوت کنید همین افراد بود که دعوت کردنشان در راستای اهدافتان مفید بود ؛ اما متاسفانه از این مورد غافل بودید و همه را دعوت کردید بجز کسانی که مفید بودند!!! .
  .
  .
  ثالثا) عنوان کتاب منتشر شده مشاهیر پاوه است .
  کتاب باید در برگیرنده نامی باشده که اشخاصی که تا به حال به پاوه نیامده اند و اصلا نام پاوه رانشنیده اند ولی مطالعات تاریخی دارند با یک نگاه کوتاه بر عنوان کتاب دریابند که مشاهیر مربوط به کدام منطقه تاریخی است .
  تا انجا که بنده اسناد تاریخی هورامان را مطالعه کرده ام و شرح حال شخصیت های برجسته این خطه را خوانده ام ؛ تقریبا در همه مکتوبات اثری از پاوه دیده نمیشود و درقریب به اتفاق منابع و اسناد تاریخی آنجا که به پاوه میرسد از آن به نام فاوج یاد میشود .
  .
  بنده چون میدانم تدوین یک کتاب و آن هم در زمینه تاریخ چقدر کار سخت و عذاب آوری است ؛ برایم خیلی جالب بود که چرا پس از این همه مشقت نامی را برای کتاب انتخاب کرده اید که در منابع تاریخی ناشناخته است و با انتخاب این نام سهوا سبب شده اید که این کتاب در مراکز علمی و تخقیقاتی امکان دارد مورد بی توجهی قرار بگیرد .
  .
  .

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.