قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » اولین مجمع عمومی سالانەی موسسه قلم معاصر کرد در پاوه برگزار شد/ عکس

به گزارش سلام پاوه : عصر چهارشنبه در محل سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد اسلامی شهرستان پاوه اولین مجمع عمومی سالانه ی موسسه قلم معاصر کرد با انتخاب هیئت مدیره جدید برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سلام پاوه :  در این نشست کە جمعی از شخصیتهای فرهنگی ادبی، نمایندگان مؤسسات فرهنگی هنری و زیست‌محیطی و شمار زیادی از اعضای مؤسسەی فرهنگی هنری قلم معاصر حضور داشتند، ابتدا با قرائت آیاتی چند از کلام‌اللە مجید آغاز شد.

داود غفاری مجری برنامه ضمن خوش‌آمدگویی و ابراز خوشحالی از حضور مهمانان، مدیریت  ادارەی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، نمایندگان مؤسسەهای فرهنگی هنری و زیست‌محیطی و شخصیتهای فرهنگی و سایتهای دەنگی نۆریاو، پاوەپرس و سلام پاوە، بخشهای مجمع را اعلام کرد.

جمال جباری مدیر عامل مؤسسەی قلم معاصر کرد، بە نمایندگی مؤسسە، ضمن خوش‌آمدگویی بە مهمانان و ابراز مسرّت از تشکیل مجمع عمومی، با اشارە بە تلاشهای هیئت مؤسس در جهت کسب صدور پروانەی فعالیت مؤسسە، تلاش و حمایتها و زحمات پیگیری مدیریت ارشاد شهرستان و مدیر کل استان را قابل تقدیر عنوان کرد.

وی ابراز امیدواری کرد کە فصل نوین کار و فعالیت مؤسسە در سال جاری، مورد حمایت و همکاری دیگر موسسات و مدیریت ادارەی ارشاد قرار گرفتە و موسسە بتواند برنامەهای عملیاتی خود را اجرا کند.

جباری در ادامە مراتب مسرّت و تبریک خود و مؤسسەی قلم معاصر را بە مؤسسین دو انجمن پیشگامان ادبیات هورام و انجمن مولوی ابراز داشت و این دو رویداد مهم فرهنگی را در کنار مؤسسات نسیم فرهنگ اورامان و قلم معاصر کرد، از نقاط قوت فرهنگ شهرستان پاوە دانست و آرزو کرد کە این مؤسسات بیشتر با هم همکاری کنند.

در بخش دیگری از برنامە، دکتر هدایت محمودی مدیر ادارەی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاوە، طی سخنانی با ابراز خوشحالی از تشکیل مجمع عمومی مؤسسە، بە بر شمردن شمەای از فعالیتهای مؤسسات و انجمنهای فرهنگی ادبی و هنری شهرستان و حمایتهای بیدریغ ادارەی ارشاد از آنان، کسب پروانەی فعالیت بیش از پانزدە مؤسسە و انجمن و منجملە قلم معاصر کرد طی صدارت خود بر کرسی مدیریت ارشاد شهرستان را نشان از علاقە و اندیشەی خدمت بە فرهنگ و ادب شهرستان فرهنگی پاوە دانست و آرزو کرد کە مؤسسەی فرهنگی هنری قلم معاصر کرد در فصل نوین فعالیت خود در اجرای برنامەهای فرهنگیش موفق شود و آمادگی ادارەی ارشاد را در همکاری و حمایت از قلم معاصر کرد اعلام کرد.

در ادامە هریک از شخصیتهای فرهنگی ادبی پاوە آقایان محمد‌رشید امینی، عبداللە کاکابرایی، حسن قادری و هادی سپنجی طی سخنانی با ابراز خوشحالی از فعالیت یکسالەی قلم معاصر کرد، تشکیل مجمع عمومی مؤسسە را نشان از اندیشە باز و انعطاف‌پذیر مؤسسین و هیئت مدیرەی فعلی انجمن دانستە و برای هیئت موسس جدید و کار و فعالیت قلم معاصر کرد، آرزوی توفیق کردە و ضمن تشکر از حمایت مدیریت ارشاد شهرستان از ایشان خواستند کە می‌طلبد نگاە بە فعالین و شخصیتهای فرهنگی و مؤسسات و انجمنهای فرهنگی ادبی پاوە نگاهی یکسان و بەدور از تبعیض و تفرّق باشد.

بخش دوم کار این نشست، با حضور هریک از آقایان جمال جباری، نعمت رحمانی، دکتر سعدی حاجی، کیهان عزیزی و داود غفاری بعنوان اعضای هیئت مدیرەی فعلی در جایگاە، آغاز شد.

در این بخش نعمت رحمانی گزارش کار و فعالیت مؤسسە را بە مجمع ارائە کرد.

وی با اشارە بە اینکە، اهداف و آرمانهای مؤسسە بە خوبی در ترکیب عنوانی مؤسسە ” قلم، معاصر و کرد” تبلور یافتە است، عنوان کرد کە مؤسسە با درک بە نقش و جایگاە گذشتەی فرهنگ و ادبیات و جغرافیای منطقەی هەورامان در فرهنگ و زبان و ادبیات و جغرافیای کردستان و افول آن طی دهەهای گذشتە، تڵاش در جهت بازگشت نقش و جایگاە شایستەی هەورامان البتە با نگاهی مدرن و امروزی، از جملەی فعالیتهای جدی و پیگیر مؤسسە خواندند.

رحمانی همچنین تعامل و ارتباط مؤسسات و فعالان و شخصیتهای فرهنگی ادبی و هنری منطقەی هەورامان و پاوە را با دیگر شهرها و حوزەهای فرهنگی ادبی هنری کردستان، از بدیهی‌ترین ضروریات امروز هەورامان دانست و ابراز امیدواری کرد کە دیگر مؤسسات و انجمنهای شهرستان در این زمینە با قلم معاصر کرد، همراە و همگام شوند.

رحمانی در پایان شمەای از کار و فعالیتهای مؤسسەی قلم معاصر کرد در یکسال گذشتە را بە سمع و نظر حضار رساند.

پایان‌ بخش مجمع، هیئت مدیرە از اعضای مؤسسە خواست کە کاندید شدە تا پروسەی انتخاب هیئت مدیرەی جدید آغاز شود. شایان ذکر است کە تعداد ۹ نفر از اعضای مؤسسە ( خانمها اقدس امینی، سمیە شکری، کانیا مصطفایی، زیلان فتحی و فریبا خالدی، آقایان صباح جباری، سرور محمدی، بلال امینی و پرویز بابایی) جهت صدارت بر ۵ کرسی هیئت مدیرە، کاندیدا شدە و طی رای‌گیری کاملا مخفی و آزاد، بە رقابت پرداختند کە در پایان بە ترتیب کسب اکثریت آرا هریک از آقایان صباح جباری (۳۵ رای)، بلال امینی (۳۴ رای) ، سرور محمدی (۳۰ رای) ، پرویز بابایی (۲۹ رای) و خانم زیلان فتحی (۲۴ رای) بە عنوان هیئت مدیرەی جدید انتخاب شدە و خانمها کانیا مصطفایی (۱۸ رای) و فریبا خالدی (۱۶ رای) بە عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند.

نکتەی حائز اهمیت مجمع عمومی مؤسسەی قلم معاصر کرد، کنار رفتن آزادانەی هیئت مدیرەی فعلی بود کە راە را بر ورود جمع دیگری از اعضای مؤسسە در تصاحب کرسی هیئت مدیرە طی پروسەای دموکراتیک باز کرد، کە در نوع خود در سطح منطقە کم نظیر است.

 1. RODAN

  سلام.من فقط یک سوال دارم&بنظر همه تون هنوز وقتش نشده بجای اینکه از شکل سایه همدیگه ایراد بگیریم هر شخص به اقتضای اندوخته فرهنگی که داره راهکاری پیشنهاد بده ؟

 2. محمدی. چورژی

  با سلام
  فکر نکنم قلم معاصر کرد وجهه ای در میان فعالین فرهنگی پاوه و هورامان داشته باشند.
  از استقبال مردم نیز مشخص است.
  بیشتر سالن خالی است.
  قلم معاصر کرد می بایست در سقز و مهاباد باشد و نه در شهری هورامی نشین.

  • پاوە

   دوست چورژی سلام
   عجیا کە تمایزی بین مراسم فرهنگی و مجمع عمومی قایل نیستین و قضاوتتون نە کە از سر دلسوزی و ادب نیست بلکە از روی بغض است و ناآدابی.
   جان دل برادر، قلم معاصر کرد در این نشست بر در اندیشەی پرکردن صندلیهای مخملی سالن نبود و هیچ فراخوان عمومی هم ندادە بود. قلم معاصر کرد نیک می‌دانست کە چە می‌خواهد، این شمائید کە نمی‌دانید کە چە می‌خواهید. پر واضح است کە قلم معاصر کرد مجمع سالانەی خد رو تشکیل دادە و مجمع عمومی نیز مختص بە اعضای موسسە است و نە حضور تودەهای مردم. موسسەی قلم معاصر کرد طی یکسال توانستە است بیش از هفتاد نفر عضو بگیرد. از شما دوست منصف می‌پرسم راستی این انجمنها و موسساتی کە بە قول شما در این شهر از اقبال عمومی برخوردارند، طی یکسال فعالیت خود چند نفر عضوگیر کردەاند؟ موسسەی قلم معاصر در این مجمع اعضای هیئت‌مدیرەاش بە صورت آزادانە کنار کشیدند و هیئت مدیرەای جدید انتخاب شدند،. راستی کدام یک از این موسسات مورد اعتماد شما، بە اون درجە و حدی رسیدەاند کە هیئت مدیرەشان کنار کشیدە و کسای دیگری انتخاب شوند.
   و اندک مهمانانی کە در این مجمع بودند آمدە بودند کە فضای پلورال و آزاد موسسە را ناظر باشند و …
   نگران سقز و مهاباد و …. نباشید کە آنجا، انجمن و موسەی خود رو دارند و نیازی بە موسسات پاوە و هەورامان ندارند…

 3. شیوا ص

  انتظار داشتم از این مراسم استقبال بیشتر می شد ؟از مردم فرهنگ دوست شهرمان ومیزبان مراسم جایگاه مردم مد نظر داشت باشد سپاس

 4. احمدی

  سلام خدمت خوانندگان محترم و مدیران دلسوز سایت سلام پاوه . قلم همچرخ کورد دو سال از فعالیتش می گذرد ما که هیچ کار و هیچ خدمتی از این بزرگواران در مورد فرهنگ وزبان این شهر ندیدیم و نمی دانیم این دو سال چکار کرده اند و چه گلی بر سر این مردم زده اند تا مثلا مجمع برگزار کنند و هیات مدیره عوض نمایند. این هیات مدیره در اسم قویتر از قبلی نیست.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |