تحریف گران بجائی نخواهند رسید/من سکوت نخواهم کرد/ قضاوت با شما آیا سکوت جایز است؟ قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » تحریف گران بجائی نخواهند رسید/من سکوت نخواهم کرد/ قضاوت با شما آیا سکوت جایز است؟

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه : سید احسن احمدی نائب رئیس شورای شهر پاوه در مورد جوسازی های اخیر و تخریب وی در فضای مجازی در خصوص مخالفت وی با طرح کمربندی پاوه و بازگشت اعتبار هنوز مصوب نشده این طرح واکنش نشان داد و مطلبی به شرح ذیل را منتشر کرد:

در خصوص موضوع مطرح شده لازم است چند نکته ای به عرض برسانم. به اطلاع مردم عزیزی که اطلاع دقیقی از موضوع ندارند می رسانم. عضوی از شورا که مخالف با مسیر تعیین شده جهت احداث کمربندی بوده است اینجانب سید احسن احمدی بودم که مخالف با مسیر تعیین شده کمربندی پاوه بوده و هستم نه احداث این طرح و دلایل خود را در ذیل اعلام میدارم:احسن احمدی

۱-شهر پاوه بدلیل توپوگرافی خاص خود بیشتر از هر شهر دیگری به کمربندی نیازمند است چون علاوه بر معضل ترافیک که بواسطه عبور کامیون های سنگین در شهر ایجاد شده است نیازمند راه فرار یا تردد وسائل نقلیه در مواقع بحران می باشد و این بر کسی پوشیده نیست بنابراین مسیر کمربندی باید به گونه ای طراحی گردد که مردم شهر نیز در کمترین زمان ممکن بتوانند در مواقع ضروری به آن دسترسی داشته باشند و همچنین در مناطق کوهستانی و سردسیر بعنوان یک اصل و قانون بدیهی حتی المقدور جاده ها را در شیب های جنوبی احداث خواهند کرد تا در زمستان و فصلهای سرد سال کمترین یخبندان داشته باشند و اگر مسیر شیب جنوبی وجود نداشت یا مقدور نبود بعد به تر تیب شیبهای شرقی و غربی و در نهایت چنانچه هیچ راهی ممکن نبود و تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نبود به ناچار و با تمهیدات خاص جاده را در شیب های شمالی که کمترین ساعات آفتابی را دارد احداث میکنند .در نهایت پس از بررسی مسیرها از لحاظ فنی و اجتماعی بحث مقدار هزینه ها مطرح است و همیشه کمترین هزینه ممکن مدنظر است مشروط بر اینکه اصول اصلی و فنی هم رعایت شده باشند.

۲- مسیر تعیین شده که در جلسه در محل سد داریان اعلام گردید و بنده قبلا هم از آن اطلاع داشتم و پیشنهاداتی هم جهت اصلاح آن حتی در مسیر یاد شده داشتم مسیری است که از سه راهی باینگان جدا شده و شیب های شمالی ( روبروی روستای شمشیر شروع و در همان امتداد بطرف کوه آتشگاه ادامه می یابد و در نهایت بعد از رو ستای نوریاب به جاده نوسود متصل میشود. اگر بخواهیم مسیر یاد شده را از لحاظ فنی و یا اجتماعی و شهری بررسی نمائیم تماما با مباحث گفته شده در بند یک مغایرت دارد چرا که این مسیر تماما در شیب شمالی واقع شده است و بیشترین یخبندان در آن واقع است و همچنین دسترسی به آن برای ساکنان پاوه و روستاههای اطراف که در آینده قرار است به پاوه ملحق شوند بسیار دور خواهد بود و برای دسترسی به این کمربندی دقیقا همین مسیر موجود بین پاوه تا سه راهی شمشیر و یا از آنطرف تا چند کیلومتر آنطرف تر بطرف نوسود بایستی طی شود و این جاده هیچگونه نقشی در مواقع ضروری و بحران برای مردم ایفا نخواهد کرد.

بنده در آن جلسه هم عرض کردم که اگر بر این مسیر اصرار دارید حداقل در قسمت غربی پاوه از طرف تپه کوله با احداث یک تونل میتوان این جاده را به پاوه نزدیک تر کرد و همچنین در طول مسیر چندین مسیر اتصالی از پاوه ،خانقاه، چورژی، شمشیر و .. باید داشته باشد تا هم مسافر بتواند به داخل شهر بیاید و هم مردم شهر هم بتوانند به این جاده دسترسی داشته باشند .

۳-مرحله بعدی توجیه اقتصادی طرح است که در مسیر یاد شده توجیه ندارد اما در مسیر های پیشنهادی هزینه بصورت معنی داری کمتر است و زمان اجرا هم کمتر خواهد بود.

۴-اما در مورد شایعه برگشت ۹۰ میلیارد اعتبار توسط بنده باید به عرض برسانم همانگونه که آقای صالحی عزیز به درستی اشاره کرد در جلسه ای که در محل سد داریان بنده و آقای سامان مرادی و دو عضو دیگر شورا یعنی آقایان اسلامی نیا و جراخ زاده نیز در محل کارفرما حضور داشتیم بنده و آقای مرادی اصرار کردیم که شورای پاوه هم باید در جلسه باشد و بالاخره قبول کردند که یک نفر به جلسه وارد شود که توافق کردیم و من به جلسه رفتم ( البته اقای میری سرپرست شهرداری جزء دعوت شدگان به جلسه بود و سر میز اصلی جلسه نشستند و من چون جعمیت داخل سالن زیاد بود و دیرتر به جلسه ورود پیدا کردم در ردیف دوم نشستم) پس بحث های مختلف بلاخره آقای ایده پور فرماندار محترم موضوع کمربندی را مطرح کردند و با سوال آقای بازوند استاندار محترم از آقای نیک کردار معاون محترم عمرانیشان در خصوص برآورد هزینه این طرح ایشان برآورد هزینه را ۹۰ میلیارد تومان اعلام کردند و هنوز هیچگونه مصوبه یا موافقت نامه ای در خصوص طرح تنظیم و ارائه نشده است و اساسا برآورد طرح هم با آنچه که در جلسه گفته شد بسیار فرق دارد و به چه علت آقای نیک کردار مبلغ برآوردی را غیر واقعی اعلام نمود معلوم نیست و در هر صورت فعلا خبری از بودجه و اعتبار نیست و نبوده است چه برسد به برگشت آن و از همه مهمتر اینکه مگر یک عضو شورا اختیار برگشت چنین اعتباری را دارد ؟ که جواب قطعا خیر  است . چون اساسا این بودجه از طریق اداره کل راه تخصیص و مستقیما به مجری واگذار میگردد و ربطی به شورا ندارد.

در این حال بنده بدون وقت قبلی شروع به بحث در مورد مسیر تعیین شده کردم و دلایل خودم را برای غیر منطقی و بد بودن مسیر این طرح اعلام کردم که استاندار محترم هم با بنده موافق بود و گفتند که با اجرای این طرح در این مسیر پاوه ویران خواهد شد و دستور داد مطالعات جدیدی صورت پذیرد و حتی قرار بود در مسیر پیشنهادی بنده هم مطالعه صورت گیرد و فرماندار محترم قرار شد بعد از ۱۵ روز به ایشان جواب دهد که آیا دلایل ذکر شده من مورد قبول است یا خیر ؟

۵-و ماجرا از اینجا شروع شد چون اعتراض بنده باعث نگرانی و غضب تعدادی شده است که اجرای طرح در مسیر یاد شده به نفعشان تمام میشود و مخالفت من با مسیر یاد شده چون باعث شد استاندار محترم به قضیه ورود کند و جلو آنها را بگیرد همه را از چشم من میدانند و در صدد تخریب بنده برآمدند و همسو با این افراد عده ای از عزیزان هم هستند که با توجه به اتفاقات اخیر در شورا من را مانعی برای برنامه های خود میدانند برآن شدند تا با پخش و دامن زدن به این شایعات من را تخریب کنند و به اهدافشان برسند غافل از اینکه من با توجه به رسالت و وظیفه ای که مردم عزیز بر دوش من گذاشتند هیچگاه از موضع خود که پیشرفت و ارتقای شهرمان است عقب نخواهم نشست و این اقدامات نه تنها بر اراده من تاثیری نخواهد داشت بلکه اراده من را در این راه استوارتر خواهد نمود و تا جایی که توان داشته باشم از حق این مردم و شهرمان دفاع خواهم کرد .

و نکته دیگر که سناریوی از پیش تعیین شده را برای هرچه بیشتر ضربه زدن به پاوه بخاطر منافع شخصی را تقویت میکند این است که برخی از خبرنگار نماها اخبار را آنچنان که به نفعشان است یا بهشان دیکته شده است درج میکنند نه آنگونه که بوده است کما اینکه این خبرنگار از درج جواب بنده به نماینده در جلسه که خود آقای نماینده قانع شد امتناع کردند و در این میان به آقای نادری نماینده محترم پاوه و اورامانات نیز ظلم میکنند و تداعی کننده ضرب المثل دوستی خاله خرسه می باشند. اما هرچه هست در این میان کسانی توهم سودهای کلان بواسطه به قیمت رسیدن زمینهایشان را در سر می پرورانند و در این میان از اهرم نماینده هم استفاده میکنند که جای بسی تاسف است.

سانسور جوابیه بنده به نماینده که باعث قناعت آقای نادری شد اما آن رسانه و خبرنگار نما درج نکردن

 

با اقداماتی که در دهه های قبل برعلیه این شهر انجام گرفت و سکوت مسئولین وقت بلائی بر سر پاوه آمد که همه ما میدانیم و میبینیم. گویا عده ای تصمیم دارند چند چراغ کم سویی هم که در این شهر روشن هستند هم خاموش نمایند و یکسره به قهقرا برود و من وظیفه خود می دانم که سکوت نکنم و از هیچ چیز و هیچ کس هم واهمه ای ندارم چرا که هدفم فقط و فقط مردم و شهرمان است.

و نکته آخر اینکه آقای میری شهردار قبلی و سرپرست فعلی و گزینه معرفی شده برای شهردار آتی پاوه است در آن جلسه فقط سکوت کرد و نه اعتراض و نه پیشنهادی در مورد هیچکدام از مباحث نداشت و فقط شنونده بود این در حالی است که شهردار یک شهر میتواند و موظف است در این مباحث ورود کرده و حرف آخر را بزند.

لازم میدانم این را نیز اعلام کنم بزودی موضوعات دیگری هم در مورد شهرداری به اطلاع مردم عزیز خواهد رسید که تکان دهنده است چون معتقدم دانستن حق مردم است.

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

 1. دانشجو

  سلام اعضای دیگر شورا چرا سکوت کرده اید خب اگر اخمدی راست میگه تایید کنید اگه دروغ میگه شفاف سازی کنید

 2. Javad

  با احترام
  جناب آقای احمدی ای کاش بقیه اعضای شورا هم شعارهای انتخاباتی شان را به یاد آورند و پیگیر آن شعارها باشند تا شهر نیمه جانمان شاید جانی تازه بگیرد
  کاش دست که دزدی میکند را خدا قط کند
  کاش دلی که دل مردمان دیارم را به درد می اورد خداوند به درد آورد
  کاش زبانی که به غیر از خیر خواهی مردم باشد را خداوند لال کند
  خدا نگذرد از آنان که منافع خویش را به منافع مردم ترجیح میدهند
  اندکی صبر انشا الله شاید شاید فکر کنم صحر نزدیک است

 3. ماکوان

  با سلام و خدا قوت خدمت برادر گرامی جناب مهندس احمدی…احداث جاده کمربندی جدید واقعا نفس شهر پاوه را می گیرد و به معنی واقعی شهر پاوه را به رکود تمام خواهد برد…بدون شک اجرای این طرح به منفعت یک سری از افراد خاص تمام میشود که کاسه داغتر از آش شده اند..امیدوارم که همیشه برای دفاع از مردم مظلوم پاوه استوار و پایدار بمانید..درود بر جناب صالحی عزیز مدیریت محترم سلام پاوه

 4. سامان مرادی عضو شورای اسلامی شهر پاوه

  باسلام . لازم میدانم خدمت همشهریان گرامی این نکته را عنوان کنم که تلاش شورای شهر انتفاع هرچه بیشتر شهر پاوه از این امتیاز است . شکی نیست که همگی بر احداث کمربندی پاوه موافقیم اما انچه که جناب احمدی بر ان اشاره داشتند مکان یابی احداث کمربندی است. تلاش ما با همراهی سایر مسئولین بر این است که کنار گذر شهر پاوه قسمتی از بار ترافیکی داخل شهر را نیز گره گشایی نماید ( مسکن مهر کوله …) و در عین حال جاذبه گردشگری شهر را نیز افزایش دهد … طبیعتآ راه و ترابری و مجری طرح بر حساسیت موضوع و نیازهای شهر پاوه آگاهی بیشتری خواهد یافت.

 5. ناشناس

  بنده بعنوان یک شهروند از احساس دلسوزی جناب مهندس احمدی تقدیر وتشکر میکنم وبه جناب نماینده ودوستانشان توصیه میکنم با اندکی تامل قضاوت کنند وشخص اقای احمدی را با کدام مستندات متهم به برگشت اعتبار ۹۰ میلیاری میکنند اولا اعتباری تخصیص داده نشده این یک اعلام نظر انهم غیر کارشناسی بوده .

 6. احمد

  با سلام بر زحمت کشان ودلسوزان شهرمان جمیعا
  انچه مطالبه عمومی هست احداث جاده کمر بندی پاوه و به نوعی گردشگری از شمشیر به طرف پایی روستا های گلال وخانقاه اینکه متخصصان ومهندسان کجا را انتخاب کنند و شورای های شهر وروستا بایستی هم در ان دخیل باشند و در نتیجه اشی پخته می شود که کسی ان را نخورد پس بایستی متخصصین ومهندسان شهر سازی به سرپرستی فرماندار واستاندارو نماینده در این زمینه نقش ایفاء کنند .به عبارتی کار را به کاردان سپرد با تشکر بی طرف

 7. شهروند

  جناب اقای احمدی با تشکر از دلسوزی جنابعالی نسبت به شهر نیمه ویران و بی جان پاوه خواهشمندم تا انجا که لازم میدانید در این پروزه و کارهای مشابه ان دخالت و بررسی های لازم را به عمل اورید پاوه نیاز به مسوول دلسوز و متخصص دارد کسی که بداند که اگر این جاده پاوه را دور بزند تنها رگ حیاط شهر از بین خواهد رفت پاوه بارها مورد بی مهری مسوولان غیر متخصص و بی تفاووت و غییر مسول بوده شما را به خدا این حرکت را که برای اولین بار و توسط اولین فرد است که اتفاق می افتد ادامه دهید اگر کسی به خاطر منافع شخصی مشغول لابی گری است باید تفهیم شود زیرا دید کور کورانه و به قیمت رسیدن زمینهای یک نفر می تواند چه بلا ها به سر چندین هزار نفر پاوه بیاورد و اما شهردار که هیچگاه نمی تواند دلسوز پاوه باشد نهایتا اگر تایید شود سه سال دیگر در پاوه مسوولیت داشته باشد بعد او را به خیر ما را به سلامت پس نیازی به دلسوزی نمی بیند چیزی که برایش منفعت نداشته باشد به هیچ عنوان خود را درگیر نمی کند کما این که این جریان را اثبات کرده است پس از اون خیری به پاوه نمی رسه قابل توجه کسانی که به او رای قاطع دادند و خود را پاوه ای می نامند ودلسوز ا

 8. پاوه ای

  به نظر بنده صحبت های اقای احمدی کاملا درست است ایشان واقعا از روی دلسوزی و به نفع شهرمان مشکلات را بازگو مینماید من در شورای پنجم اقای احمدی را از همه فعالتر و جدیتر میدانم با تشکر از شما

 9. شهرام ازپاوه

  درودبرآقای مهندس احسن احمدی که به حقیقت انسان مدیر ومدبر وازهمه لحاظ پاک میباشد.موفق باشد.

 10. فرید

  ?باسلام، جناب احمدی این موارد که شما میگید گویا فکر میکنید همه دروغ گفتن اینارو جناب نماینده در خیل عظیم مردم در سالن ارشاد گفتن حتی از عضو مجهول الحال شورا که نظر منفی داشتن نام نبرد لطفا کافیه این مطالب را یک بار مرور کنید هر چند مطالب یاد شده از سایتهای پاوه سانسور شد ولی در اذهان وافکار حاضرین در سالن ارشاد ماندگار است وسانسور نخواهد شد. چرا بخشی از خبر منتشر شده نشست دیروز شهاب نادری با جمعی از مردم پاوه در کانال نماینده اورامانات حذف شد؟؟
  ?عصر دیروز شهاب نادری نماینده پاوه و اورامانات در نشستی با جمعی از مردم پاوه در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به طرح احداث کمربندی پاوه و برگشت بودجه ۹۰ میلیاردی آن بدلیل مخالفت یکی از اعضای شورای شهر اشاره کرد.

  ?این خبر در کانال نماینده تحت عنوان زیر منتشر شد که گویا ساعاتی پیش، خبر منتشر شده ویرایش شده و پاراگراف زیر در کانال نماینده حذف شد؟!

  ◾️””همچنین نادری در ادامه به طرح جاده کمربندی شهرستان پاوه اشاره کرد و گفت: در نشستی که در سد داریان با حضور مهندس بازوند برگزار شد در خصوص تصویب ۹۰میلیاردی این طرح صحبت شد و یکی از اعضاء شورا با آن مخالفت کرد، بهمین سبب بودجه را برگشت دادیم.””

  ?انتظار می رود حذف مراتب تنها به منظر ظاهری قضیه اکتفا نشود و جناب دکتر نادری این موضوع مهم را که از مهم‌ترین مطالبات عمومی مردم شهرستان پاوه می‌باشد، پیگیری کنند.

  ?پاوه‌پرس این موضوع را تاحصول نتیجه‌ در خصوص چرایی برگشت بودجه ۹۰ میلیاردی کمربندی پاوه پیگیری خواهیم کرد، از شفاف سازی سلام پاوه صمیمانه تشکر وقدردانی ویژه به عمل می آورم خسته نباشید

 11. کیومرث مظفری

  آقای احمدی گرامی و جناب صالحی،از غروب تا الان مطالب سایت های وزین و خوب پاوه رو در خصوص صحبت های آقای نادری و شما مطالعه می کنم.
  ظاهراً این اتفاقات در جلسات افتاده! پس چرا شما اعتقاد دارید توطئه ای در کار است؟!
  خوب بنا به گفته خودتان مسئولین گفتند که این طرح،طرح خوبی است و شما بعنوان شورا مخالفت کردید و شخص نماینده در نشست عمومی دوباره صحبت های جلسه را برای مردم بازگو کردند. فکر می کنم این ادبیات تندی که شما بکار بردید،ادبیات مناسبی نیست و نوک پیکان اشتباهات را به طرف خودتان برمی گرداند!نباید افکار خود و عموم جامعه را در همین ابتدای فعالیتتان گرفتار این اختلافات کنید،با کمال احترام.

 12. همشهری

  با سلام و تشکر از جناب مهندس احمدی عزیز درخصوص توضیحات ارائه شده واقعا باید به سایر اعضای شورای شهر تاسف خورد این واقعیت هم برکسی پوشیده نیست که سرپرست شهرداری حتما شهردار پاوه خواهد شد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |