قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » استمهال وام برای کلیه مناطق زلزله زده اورامانات،شامل کل مردم این مناطق خواهد شد/ گزارش تصویری

به گزارش سلام پاوه: نشست عمومی نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی با مردم شهرستان پاوه روز گذشته در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پاوه برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار سلام پاوه:شهاب نادری در دیداری صمیمی که تنی چند از افراد و صاحب نظران به نمایندگی از صنف های مختلف به بیان مسائل و مشکلات شهرستان پاوه پرداختند حاضر شد و در پایان نشست به درخواست ها و مطالبات مردم پاسخ داد.

 

اگر وجود مهندس بازوند در استان نبود شاید اولین کسی که از نمایندگی کنار میکشید بنده بودم

 

شهاب نادری در ابتدای سخنانش از حضور مقام معظم رهبری در مناطق زلزله زده تقدیر و تشکر کرد و سفر ایشان را مایه خیر و برکت و دلگرمی برای استان و زلزله زدگان دانست.

وی از تلاشهای مهندس بازوند استاندار کرمانشاه تقدیر نمود و گفت : اگر وجود مهندس بازوند در استان نبود شاید اولین کسی که از نمایندگی کنار میکشید بنده بودم و سپس همکاران دیگرم در مجمع نمایندگان بود چون با وجود تعدادی مدیر بحران زده واقعا نمی شد کاری را پیش برد.

دکتر نادری همچنین از مردم شریف شهرستان پاوه که در اولین لحظات زلزله به یاری مردم زلزله زده شتافتند،قدردانی کرد و گفت: لازم می دانم تشکر ویژه ای از مردم نوع دوست پاوه و همچنین اورامانات و سرتاسر کشور بخاطر کمک های بی دریغشان به مردم زلزله زده داشته باشم . و باید عنوان کنم زلزله یک تهدید است که ما میتوانیم این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

 

حدود ۳۹ بار در جمع مردم شریف پاوه حاضر شده ام

 

نادری بخاطر عدم حضور در بین مردم زلزله زده شهرستان پاوه بعد از زلزله اخیر عذرخواهی کرد و گفت: دلیل وقفه بنده در حضور در جمع مردم شریف پاوه بر همگان روشن است مسائل اخیر زلزله و مشکلات پیش روی بوده است. اما اگر دقیقا حساب کنم امروز حدودا ۳۹ بار می باشد که در بین مردم شریف پاوه حضور پیدا کرده ام و بارها اعلام کرده ام که بنده شاگرد و دست پرورده معلمان پاوه می باشم که به این جایگاه رسیده ام و هرکاری را که برای مردم و شهر پاوه از لحاظ فرهنگی ،علمی و مذهبی جایگاه بالایی را دارد انجام دهم یک وظیفه است.

نماینده مردم اورامانات افزود:اگر فکر میکنید که تمام مشکلات شهرستان پاوه در این دوسال نمایندگی بنده بوجود آمده است . من از همه شما معذرت خواهی می کنم اما واقعا تحقیق کنید و بپرسید ببینید مقصر این همه مشکلات کیست ؟

 

شهاب نادری ادامه داد و گفت : من دست تمامی کسانی که برای کمک به بنده و موفقیت اورامانات پیش قدم و همکاری می کنند می بوسم ولی در این راستا که شما برای حل مشکلات به سوی ما نمی آید و کم کاری از سوی شما می باشد ضرری مواجه من نخواهد شد بلکه جامعه ضرر خواهد کرد. در مسجد جمعه تقاضا کردم که بیاید برای حل مشکلات من را یاری نمایید. اما کسی نیامد. بجز معدودی افراد و آن وقت نباید من را مقصر بدانید.

 

نماینده اورامانات گفت : شما از من گله مند هستید که آقای نماینده فقط مدیر عوض میکند که این در حالی است خود شما از مدیران شهرستان رضایت ندارید و خواستار تغییر آنها هستید. و امروز هم شاهد نارضایتی بعضی از شهروندان از مدیران این شهرستان بودیم.

 

وی خطاب به مدیران شهرستان گفت : کدام مسئول و مدیر از ما درخواست بودجه کرد و ما جواب رد به آنها داده ایم . نمایندگان مجلس قانون گذار اند و وظیفه نظارت براین قانونها را دارند. و وظیفه نظارتی باعث می شود با مدیران ضعیف برخورد کنیم.

 

 

شهاب نادری با بیان اینکه برون رفت و رفع مشکل بیکاری ما با حمایت از بخش خصوصی محقق می شود گفت : آنچه که برای مردم و منطقه توانسته ام تاکنون انجام داده ام و کوتاه نیامده و نخواهم آمد در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی و فرمایشات مقام معظم رهبری بنده از آن دسته از مدیرانی بوده ام که اعتقادی به دولت نداشته ام و مدیران بخش خصوصی را بر مدیران بخش دولتی ترجیح خواهم داد. برون رفت و رفع مشکل بیکاری ما فقط توسط بخش خصوصی حل خواهد شد. و باید بخش خصوصی حمایت شود.

نماینده مردم پاوه و اورامانات گفت : هر زمانی که بنده برای دفاع از حقوق مردم اعتراضی کرده ام متاسفانه از طرف بعضی ها این اعتراض را جناحی و سیاسی دانسته اند. که باید پرسید چرا مردم ایران در زلزله اخیر به یک هنرمند یا ورزشکار باید اعتماد کنند و کمکهای خود را دست آنها بدهند اما به یک مسئول اعتماد نکنند باید ببینیم این بی اعتمادی از کجا سرچشمه گرفته است. و آیا انتقادات من بی راه بوده است.

 

پیگیر برداشتن عامل به سرانجام نرسیدن ساخت درمانگاه تامین اجتماعی پاوه هستم

 

نادری در بخش دیگری از سخنانش گفت : برای ساخت درمانگاه تامین اجتماعی که حق مردم شهرستان پاوه می باشد که از آن استفاده کنند باید دید چه عاملی باعث شده است که این پروژه هنوز به سرانجام نرسیده است. و پیگیر برداشتن عامل به سرانجام نرسیدن این درمانگاه هستم.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت : در این زلزله اخیر شما مردم ثابت کردید که چقدر مهمان نواز ،قانع و دارای عزت نفس بالایی هستید بنده افتخار میکنم که نماینده چنین ملتی هستم .

 

دکتر آقابابایی و دکتر جلالی را برای موضوع مرز شوشمی و حق نوار مرزی فرهنگیان به پاوه می آورم

 

دکتر شهاب نادری ادامه داد و گفت : در مورد مرز شوشمی تلاشهای بسیاری انجام داده ام اما قولی نمی دهم تا کاری عملی شود و در همین راستا قرار است دکتر آقا بابایی که مسائل مرزی کشور به عهده ایشان می باشد و دکتر جلالی رئیس خدمات کشوری  را برای حل مشکل حق نوار مرزی فرهنگیان عزیز به منطقه بیاورم و در پاوه حضور پیدا خواهند کرد. و دوست دارم شما بدانید و حضور داشته باشید ولی شما باید مطالب گر باشید. شما شاهد حضور کمسیون اقتصادی در پاوه بودید اما کسی مطالبه ای را ارائه نکرد.

 

با تلاشهای استاندار و پیگیری صورت گرفته اورامانات را جزء مناطق زلزله زده کردیم 

 

نادری به موضوع زلزله اخیر پرداخت و گفت:نکته ای که حائز اهمیت بود و همه شاهد بودید این بود که شهرستانهای پاوه ، جوانرود، روانسر،هیچکدام جزءمناطق زلزله زده محسوب نمی شد اما با تلاش آقای مهندس بازوند و پیگیرهای نمایندگان توانستیم این شهرستانها را جزء مناطق زلزله زده محسوب کنیم. و برای تحقق این امر تلاشهای فروانی کرده ام.

 

 

دکتر نادری به موضوع مطرح شده در جلسه در مورد شهردار پاوه پرداخت و گفت : وقتی مردم بنده را به عنوان نماینده خود انتخاب کرده اید و من نمیتوانم کاری را برای شما انجام بدهم گناه شما چه می باشد. موضوع انتخاب شهردار هم همین طور است .من با احترام به انتخاب مردم در امور شورا و شهرداری دخالت نکرده و نمیکنم .در انتخاب شهردار در هیچ کدام از شهرهای اورامانات دخالتی نداشته ام .

 

اگر مصوبه انتخاب شهردار پاوه مغایرتی با قانون دارد قطعا آن را پیگیری می کنم

 

وی خطاب به اعضای شورای شهر و مخالف روند و مصوبه انتخاب شهردار معرفی شده پاوه گفت : اگر مصوبه انتخاب شهردار مغایرتی با قانون دارد قطعا اعتراض شما را توسط افرادی بی طرف پیگیری خواهم کرد و این کار را هم انجام داده ام و بنده قطعا مسئله شهرداری پاوه را پیگیری می کنم اما همیشه به رای اکثریت احترام می گذارم.

 

پیگیر مناسب سازی و توسعه جاده های پاوه و اورامانات هستم

 

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی به موضوع توسعه راهها پرداخت و گفت : برای توسعه جاده بیاشوش تا شوشمه که مجوز آن را هم گرفته ام . و با بودجه ای بالغ بر ۴۵میلیار تومان تکمیل خواهد شد دولت خاضر نیست ابن بودجه را که حداقل بتوانیم جاده مناسبی که آمار تصادفات و تلفات را کاهش بدهیم در اختیار ما قرار بدهد. و بنده بشدت پیگیر مناسب سازی و توسعه جاده های پاوه و اورامانات هستم کما اینکه در نقاط بسیاری از اورامانات اقدامات زیادی عملیاتی شده است .

 

استمهال وام برای کلیه مناطق زلزله زده و شامل کل مردم این مناطق خواهد شد

 

شهاب نادری در مورد استهمال وامهای مردم مناطق زلزله زده گفت:بنده با توجه به صحبتهای که به آقای جلیلیان و معاون وزیر انجام داده ام استمهال وام برای کلیه مناطق زلزله زده انجام خواهد شد و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد که با صحبتهای که با آقای استاندار داشته ایم شامل کل مردم خواهد شد مختص فقط افراد آسیب دیده کسانی که در زلزله ضرر کرده اند نیست بلکه شامل تمام مردم شهرستانهایی که جزء مناطق زلزله دیده هستند می شود.

 

حکم مشاوری دکتر برهان ولدبیگی در زمینه گردشگری را صادر کرده ام

 

وی به موضوع مشاورانش پرداخت و گفت : در بین مردم پاوه هر فردی که توانمند باشد و پیگیر مشکلات مردم این شهر باشد از طرف من به این افراد اختیار تام می دهم که کمک کار بنده باشند همچنان که آقای دکتر برهان ولدبیگی که همه شما بر توانایهای ایشان در زمینه گردشگری شناخت دارید بنده ایشان را مشاور خود در این زمینه انتخاب و حکم ایشان را صادر کرده ام.

 

شهاب نادری با انتقاد از عملکرد دفتر ارتباطات مردمی خود در پاوه گفت : همه دفاتر بنده در دیگر شهرها روند خوبی دارند اما به نسبت در پاوه این روند خوب نیست .

 

وی افزود : ما دفاتر خود را در شهرستانهای حوزه انتخابیه بصورت شرکت در آورده ایم که بنام دفتراستراژیکی اورامانات آباد تغییر نام داده ایم و از کسانی که ایده و طرحی عملی دارند ما از آنها استقبال خواهیم کرد و در کنار آن مشکلات اداری و نامه ها و درخواستهای مردم اورامانات نیز پیگیری خواهد شد.

 

برای ۳۸ نفر را در اورژانس اجتماعی بهزیستی اشتغال زایی شده است 

 

نادری سپس گفت : در بحث اورژانس اجتماعی توانسته ایم در چهار شهرستان اورامانات در زمینه خدمات بهزیستی تاکنون ۳۸ نفر را اشتغال داده ایم و در این شهرستان ایجاد شغل کرده ام. و بهزیستی این شهرستان را ارتقاء داده ایم.

 

نماینده اورامانات در موضوع دیگری در زمینه فعالیت های انجمن های هنری ، ادبی و فرهنگی شهرستان پاوه گفت : این عزیزان هرگونه خواسته ای داشته باشند در خدمت آنها خواهم بود که قبلا هم توجه و کمکهایی به خانه موسیقی پاوه کرده ام و در مورد مشکلات سالن اجتماعات ارشاد اسلامی از آقای محمودی میخواهیم که با ارائه درخواستی در این زمینه امیدواریم بتوانیم سالن مناسبی در شان مردم پاوه فراهم سازیم.

دغدغه های محیط زیست در شهرستان پاوه به حق است

 

شهاب نادری در ادامه پاسخگویی مطالبات مردم در این نشست گفت : موضوعات مطرح شده در مورد دغدغه محیط زیست به حق می باشد مدیران ما در این زمینه ضعیف عمل کرده اند و انتقادات در زمینه محیط زیست و منابع طبیعی بحق است و پیگیر رفع مشکلات  این منطقه هستیم.

 

نبود ایستگاه هواشناسی را در پاوه پیگیری خواهم کرد

 

وی گفت : در مورد نبود ایستگاه هواسناسی در شهر پاوه که همزمان با همدان فرمانداری به آن تعلق گرفته است قطعا پیگیر خواهم کرد و به نتیجه خواهم رساند باید پرسید چرا شهرستان پاوه با همدان فرمانداری شده است اما هنوز توسعه نیافته است و مشکلات فروان دارد.

 

شهاب نادری گفت :به گواه خود مسئولان شبکه بهداشت و درمان پاوه در بحث تجهیزات بیمارستان پاوه بیش از ۱۱ میلیارد و نیم اعتبارات را با پیگیری های انجام شده تخصص داده اند که این بودجه برای تجهیر بیمارستان پاوه است که امیدواریم این بیمارستان را در نوروز سال آینده افتتاح شود .

 

نماینده اورامانات در مجلس شورای اسلامی گفت : در پایان از همه کسانی که در کمک و امداد رسانی و همه ادارات و نهادهای که به یاری زلزله زدگان شتافتند تقدیر و تشکر می کنم . امیدوارم از تهدید زلزله فرصتی برای آبادانی و توسعه اورامانات بسازیم.

 

گفتنی است در این دیدار صمیمی جمعی از افراد و صاحب نظران به نمایندگی از صنف های مختلف به بیان مسائل و مشکلات شهرستان پاوه پرداختند. همچنین در آغاز برنامه شهاب نادری از مجتمع فرهنگی هنری اداره ارشاد اسلامی پاوه و انجمنهای فعال در آن بازدید کردند و با تماس با مدیرکل ارشاد اسلامی پیگیر رفع مشکلات انجمن نمایش و … شدند.

 

 

گزارش تصویری

 1. دانشجو

  کاک فرهاد لطف بفرما بنویس که قول قرار درو غ تاکی چکار کرده برای پاوه؟بعد اینها که نطق کردن ستاد بیگامیری واطاق فکرر بودن؟؟!!نان به نرخ روز یعنی این

 2. مبین

  نود میلیارد تومانی که توسط عضو مجهول الحال شورای پاوه منتفی شد واز تمامی سایتهای حذف شد فرهاد جان انتظار میرود شفاف سازی کنی وآنرا به سرانجام برسانید تشکروسپاس

 3. پاوه ای

  از تشریف فرمایی نماینده محترم به پاوه بسیار سپاسگزارم و از این که اقای نادری در صدد رفع مشکلات مردم است برای ایشان ارزوی سلامتی و سربلندی دارم درود بر فرزند اورامانات درود بر نماینده شجاع و کارامد اورامانات تشکر اقای نادری عزیز

 4. متین

  جناب نماینده لطفا بازم با احساسات مردم بازی نکنید ۹۰میلیارد تومان پول کمی نیست که بنا به فرمایش جنابعالی توسط یک مجهول الحال شورای پاوه عودت داده شده این مجهول الحال کی میتواند باشه؟ جناب نماینده حداقل شما چرا پذرفتید از سلام پاوه دوستدار منطقه واورامانات خواهشمندبم حتما این مورد را در برنامه شفاف سازی قرار داده تا بر همگان روشن وآشکار شود تشکر وسپاس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |