قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » موفقیت تئاتر پاوه در چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی سقز/تصاویر

به گزارش سلام پاوه:مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی سقز با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و هیئت داوران متشکل از دکتر قطب الدین صادقی،کورش سلیمانی و علی ظفر قهرمانی نژاد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سلام پاوه:در این مراسم هیئت داوران پس از بررسی تئاتر های برگزیده شده در بخش هایی از جمله،بازیگر مرد،بازیگر زن،نمایش نامه نوسی و کارگردانی آرای خود را به شرح ذیل اعلام نمودند.

 

بازیگری زن:

جایزه سوم بازیگری زن به  لیلا عزیزپور برای نمایش «زەماوەنی خوێن» از سقز،جایزه دوم بازیگری زن به صورت مشترک به سمیه رحیمی برای نمایش «پانکییەکان» از سنندج و یلدا محمدی برای نمایش «خیال» از پاوه،و جایزه بازیگراول،شامل  تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به شبنم یوسفی برای نمایش ” عیشا” از ارومیه اهدا شد.

بازیگری مرد:

جایزه سوم بازیگری مرد به صورت مشترک به سعید پاکزاد برای نمایش «خیال» از پاوه و  داریوش رفعتی برای بازی در نمایش «زەماوەنی خوێن» از سقز،جایزه دوم بازیگری مرد به زاهد زندی برای نمایش «پانکییەکان» از سنندج و جایزه بازیگری اول،شامل  تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به سعد قهرمانی برای بازی در نمایش «له پشت دەرگا» از بوکان اهدا شد.

نمایش نامه نویسی:

جایزه سوم بهترین نمایشنامهبه صورت مشترک رسول بانگین برای نمایش «درویش عودی» از ارومیه، و محمد زندی برای نمایش «خیال» از پاوه،جایزه دوم بهترین نمایشنامه به غلامرضا همتیان برای نمایش «ئەوانگەل» از بیجار و جایزه  اول بخش نمایش نامه نویسی ،شامل  تندیس،دیپلم افتخار و جایزه نقدی به صابر نیکبخت برای نمایش «پانکییەکان» از سنندج اهدا شد.همچنین در این بخش جایزه اول بهترین ترجمه به  زاهد آرمی برای ترجمه ی نمایش «زەماوەنی خوێن» از سقز اهدا شد.

 

کارگردانی :در این بخش با اهدا لوح تقدیر کارگردانی به حامد اسماعیل وند برای نمایش «عیشا» از ارومیه،جایزه سوم بهترین کارگردانی شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به رحیم عبدالرحیم زاده برای نمایش «له پشت دەرگا» از بوکان رسید.

 

جایزه دوم بهترین کارگردانی شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به فاتح بادپروا برای نمایش «مردووە بێ کفن و دفنەکان» از مریوان،و جایزه  اول بخش نمایش نامه نویسی ،شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به حسن ترقی برای نمایش «پانکییەکان» از سنندج اهدا شد.

 

هیئت داوران بهترین نمایش های چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی سقز به ترتیب اولویت عبارتند از:١نمایش «پانکییەکان» به کارگردانی حسن ترقی از سنندج،٢نمایش «خەیاڵ» به کارگردانی سعید پاکزاد از پاوه،٣- نمایش «ئەوانگەل» به کارگردانی غلامرضا همتیان از بیجار.

گفتنی است چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی سقز از ١۶ تا ١٩ آذر با اجرای ۱۲ نمایش در بخش مسابقه و ۲ نمایش در بخش جنبی در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی سقز آغاز و آیین اختتامیه این جشنواره نیز شب گذشته در تالار ونوس سقز به کار خود پایان داد.

  1. رحمانی شوان

    کامروا باشید هنر دریچه به مردم نگریستن است …..

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |