قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولین در شهرستان پاوه برگزار شد/ گزارش تصویری

به گزارش سلام پاوه : به مناسبت ۱۲ آذر ماه روز جهانی معلول به همت انجمن احیای پاوه مراسمی با شکوهی با استقبال بی نظیر شهروندان در سالن امتحانات آموزش و پرورش پاوه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سلام پاوه : در این مراسم که شامگاه یکشنبه ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۶ به همت انجمن مردمی احیا انجمن حمایتی توانبخشی کودکان معلول شهرستان پاوه برگزار شد.

هوشیار عبدالله زادههوشیار عبدالله زاده از اعضای اصلی هیئت مدیره انجمن احیا پاوه ضمن تبریک میلاد مبارک پیامبر(ص)و روز جهانی معلول و عرض تسلیت بخاطر کشته شدن هموطنانی در زلزله اخیر استان کرمانشاه گفت:مواجهه با پدیده معلولیت نیاز به نگاهی فراتر از ملت،جنسیت،دین و نژاد دارد.

وی افزود:در راستای تشکیل انجمن احیاء جا دارد از خدمات سازمان بهزیستی و همراهی و پشتیبانی از معلولان تشکر و قدردانی نمود و عنوان کرد:سازمان بهزیستی در واقع بازوان توانمند معلولان می باشند که امید است با همکاری و همراهی انجمن احیا خدمات بهتر و موثرتری با حمایت مردم و سایر انجمن های مردم نهاد به معلولان گرامی داشته باشیم.

سپس مدیر عامل انجمن حمایتی توانبخشی کودکان معلول در سخنانی از همه اقشار و ادارات و همراهی همیشگی مردم در حمایت از انجمن تقدیر کرد.

یاورحیدری به تاریخ تشکیل انجمن احیا پرداخت و گفت: در تاریخ ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۶مجمع عمومی انجمن احیاء با حضور نماینده رسمی فرمانداری و اعضای هیئت مدیره تشکیل شدکه با هدف حمایت و پشتیبانی از معلولان شهرستان پاوه آغاز به کار نمود.

یاور حیدری

وی افزود: در مدت سه ماه فعالیت بالغ بر ۲۰ جلسه با حضور همه اعضاء در محل دفتر انجمن برگزار شد که در حال حاضر انجمن با پنج شماره حساب رسمی در حال فعالیت و خدمات رسانی به معلولان می باشد.

حیدری ادامه دادو گفت :این انجمن کاملا مردمی و توسط برخی دوستان که دغدغه ای برای این معلولان داشتند تشکیل شد که می توانیم کودکان معلول زیر ۱۲ سال را تحت پوشش قرار دهیم.

وی افزود:حمایت مالی تنها دغدغه و هدف ما نیست بلکه با بررسی و شناخت بیشتر و توانمند کردن آنها و حمایت توانبخشی می توانیم کمک شایانی به این عزیزان داشته باشیم.

مدیر آموزش و پرورش پاوه با تبریک مولود پیامبر اعظم و روز معلولان گفت معلولان ما با توجه به معلولیت جسمی دارای اندیشه ای پاک و سالم هستند.

مختار برزگر فرد

مختار برزگر فرد افزود :معلولان ما علی رغم  محدویت جسمی اهداف بزرگی در سردارند و هیچگاه معلولیت را محدویتی برای خود نمیدانند .

وی افزود:معلولیت اثبات قاعده علت و معلول است آنجا که ناتوانی را توانا میسازد و معلول اصلی کسی است که چشم دیدن حقایق و گوش شنیدن مصادیق را ندارد.معلولیت شنا کردن در جهت خلاف آب است یعنی با جزر و مد و نامهربانی های آن به سر منزل و فتح قله مجهولات می رسد.

مدیر آموزش و پروش پاوه افزود:فرهنگیان گرامی در سطح شهرستان ماهانه ۲۰ میلیون تومان و سالانه ۲۴۰ میلیون تومان به انجمن های مردم نهاد کمک و حمایت میکنند که در نوع خود این حرکت بی نظیر است.

پیمان سلیمی از کارشناسان و مدرسین دانشگاه معلولیت را ناشی از ناهنجاریهای حرکتی و روانی،تشنج،اختلالهای رفتاری ناشی از آسیب مغزی می دانست و گفت :که این علائم ممکن است آن قدر خفیف باشد که تشخیصشان با اشکال صورت گیرد و یا آن قدر عمیق باشد که فرد بطور کامل زمین گیر شود.

وی افراد معلول تحت پوشش در سازمان بهزیستی استان کرمانشاه را بالغ بر سی و یک هزار نفر دانست .پیمان سلیمی

 این مدرس دانشگاه با بیان اینکه معلولان ما هدف و نیتشان در جامعه ایفای نقش به عنوان تولید کننده است گفت: وظیفه و رسالت ما فراهم کردن زمینه کار و فعالیت برای آنها است .

وی افزود: معلولان ما نیازمند ترحم نیستند بلکه نیازمند کمک در راستای استقلال خود هستند .

این کارشناس گفت ما با حمایتهای مادی و معنوی زمینه شکوفایی استعدادهای معلولان را فراهم کنیم تا مستقل شوند .معلولان همانند دیگر افراد جامعه هستند که توانایی های دیگر افراد جامعه را دارند اما ممکن است معلولیت جسمی مقداری زمان انجام فعالیت را از آنها بگیرد. اما هرگز نمیتواند مانع انجام آن شود.

گفتنی است این مراسم زیبا با قرائت دلنشین سرکوت ازکات ،اجرای شاعر توانمند و خوش ذوق شهرستان پاوه جمال مرادی ، اجرای سرود دانش اموزان مدرسه استثنایی طلوع ،مولودی خوانی گروه دف نوازی تکیه خالصی پاوه،پخش کلیپ تهیه شده توسط انجمن احیاء،دکلمه روشندل غزل بهرامی و اجرای بینظیر وی و مقاله گلشن بهرامی مادر دانش آموز روشندل غزل بهرامی بهمراه دعای پایان مراسم توسط ماموستا ملا زاهد محمد نیا از جمله برنامه های این مراسم با شکوه بود.

لازم به ذکر است که اعضای انجمن حمایتی توانبخشی کودکان معلول آقایان یاور حیدری(مدیر عامل)ناصح محمدی ،ماموستا زاهد محمدنیا،هوشیار عبدالله زاده ،جمشید ولدبیگی،کامیل ولدبیگی،شاپور یوسفی و خانم نرگس کنعانیان می باشند.

شماره کارت های انجمن احیاء جهت حمایت مردم:

بانک ملت:۶۱۰۴۳۳۷۶۷۶۰۴۴۵۱۹۶

بانک رسالت:۵۰۴۱۷۲۱۰۵۳۱۶۹۶۷۹

گزارش : فرهاد صالحی ، صهیب زربان

گزارش تصویری این مراسم

مراسم احیا پاوه مراسم احیا پاوه

 1. سعدالهی

  جناب پدر معلول ما همه خدمتگذار دولتیم ومنتی هم سرهیچ معلولی نمیذاریم اگه بنده حرفی زدم دفاع ازخودم وهمکارها نکردم خدمات چندین ساله دولت رابیان کردم برای معلولین عزیز معلوم شدکه شما به اسم پدرمعلول نظرمیدین وبحث اداره مهم وغیرمهم نیست همه ادارات زیر مجموعه نظام ودولت جمهوری اسلامی هستن وهمه خدمتگذار ملت هستند تایم ساان هم ربطی به شما نداره عقل سالم دربدن سالم است شماهم میتونی تایم سالن بگیری وورزش کنی که مفیداست مشکلی داری ودرحقت اجحافی شده هرسازمانی واحدبازرسی دارد میتونی مرجعه کنی اماشما ازاول هم عرض کردم هیچ پرونده ای دربهزیستی نداری نمیدانم ازکجادلت پره وازدورقضاوت میکنی

 2. شهرام سعدالهی مسول توانبخشی بهزیستی پاوه

  باتشکرازبانیان انجمن احیا که برای کودکان معلول زیردوازده سال انجمنی را تشکیل داده اندوبرای جلب کمک های خیرین شهرمان مراسمی رابرپاکردنداما نباید خدمات ۳۸ساله دولت وخدمات توانبخشی سازمان بهزیستی رازیر سوال برد وفقط در شهرستان پاوه درسال به چیزی حدود ۹۰۰نفرازمعلولین گرامی ارا یه خدمت مینماید ودرسطح استان حدود ۳۱۰۰۰ نفرازمعلولین راتحت پوشش دارد وتمام سعی وتلاش بهزیستی این است ضمن حفظ ارزش، عزت وکرامت انسانی معلولین بدونه هیچ گونه هیاهویی انجام وظیفه نماید ودرخدمت جامعه معلولین باشد معلول نیاز به ترحم ندارد نیاز به توانمندسازی ورسیدن به استقلال دارد معلولیت محدودیت است نه محرومیت

  • پدر یک معلول

   به نظر بنده این دیدگاه دیدگاه مناسبی نیست جناب اقای سعداللهی اعضای انجمن نه کارمند بهزیستی اند تا در ثبال وظیفه ایی که به عهده دارند انجام وظیفه کنند و نه به دنبال پست و مقام وموقغیت هستند. . در ثانی اقای هوشیار عبدالله زاده که بخشدار است و از اداره شما هم از نظر اداری مقامش بالاتر است از اداره شما تمجید نمود و اهداف هر دو را در یک راستا بیان نمود و اصلا کسی به اداره بهزیستی کاری نداشت. نکنه مخوای چیزی بگی و جرات بیانش را نداری ما که در این چند سال نه اسمی و نه رسمی از بهزیستی ندیدم. فعلا شما برید به تایم سالنتان برسید فعلا زوده از ان خیر خواهان گله مند باشید

 3. احسن احمدی

  سلام وعرض ادب
  ضمن تشکرازبرگزارکننده گان این مراسم میخواستم چندنکته عرض کنم
  اول اینکه وقتی فراخوان برگزاری این جشن وبه مناسبت روزجهانی معلولان دیدم خیلی خوشحال شدم چون آخرین باری که روزجهانی معلولان درشهرستان پاوه جشن گرفته شدسال۸۷بود!درصورتی که هر سال برگزاری این مراسم حق مسلم معلولان هست بعداز۹ سال دیدن این خبربه حدی خوشحالم کردبلافاصله پیگیرشدم که بامسئولین این انجمن ارتباط بگیرم واعلام آمادگی وهمکاریم رابه عنوان عضوی کوچک ازفعالان خانواده بزرگ معلولیت به اطلاع برسانم
  من هیج ادعای ندارم بگم موفقم.فعالم و…ولی بامراجعه به سایت من معلولیت محدودیت نیست (شعرهای شاعری توانمند) می توانیدفعالیت هام روپیگیرباشیدخیلی دوست داشتم بعداز گذشت ۹ سال انتظاردربرگزاری جشن روزجهانی معلولان حضورداشته باشم واشعاری روکه به مناسبت این روزنوشته ام بخوانم وگزیده ای توانمندی وفعالیت هام روبیان کنم تارفقای هم نوعم بیشترتلاش کنن چون خودم روزهای سختی پشت سرگذراندم تابه موفقیت هام برسم وقطعاتلاش من ازدیدن کسانی ازطریق تلویزیون بودباوجودمعلولیت موفق بودن ودیدن این موفقیت من راواداربه تلاش جهت رسیدن به آرزوهایم می کردبعدازپیگیری بایکی ازهمکاران محترم انجمن ارتباط گرفتم واعلام همکاریم رادراین زمینه باشوروشوق فراوان به اطلاع رساندم وفرداشب ازطرف انجمن بامن تماس گرفتن ودعوتم کردن اماوقتی گفتم میخوام اشعاری بخوانم هدفم ازحضوردراین مراسم فقط چیزی هست که دراین کامنت نوشتم متاسفانه فرمودن تایم هایشان بسته هست ومن فقط به عنوان مهمان می توانم حضورپیداکنم من خیلی دوست داشتم دراین مراسم حضورداشته باشم چون خوب درک می کنم بهترین انرژی که می توان به معلولین داددیدن موفقیت های هم نوعان شان هست وازاین راه تلاش بیشتری خواهندکردچون خودم این اتفاق باعث تلاش وپیشرفتم بوده به خوبی درکش می کنم نبودنم دراین مراسم خیلی غمگینم کردچون سالهابودانتظاروحسرت می کشیدم چرادرشهرمن روزجهانی معلولان خاموش ترین روزهست امیدوارم درسال های آینده این مراسم برگزاربشه ومجددابه نوبه خودم دست تک تک کسانی که این مراسم رابرگزارکردن می بوسم وسپاس گزارمش

  • جمشید ولدبیگی

   با سلام وعرض ادب به همه معلولین این آیات الهی و شما کاک احسن بزرگوار که با تلاش های خود ترجمان عینی معلولیت محدودیت نیست شدید. بنده و اعضای احیاء به افرادی چون شما می بالیم و با کمال افتخار در خدمتگزاری به شما حاضر و آماده ایم.چرا که هدف ما خدمت به شما و امثال شماست ،و عذر دوستان را به بزرگی خود پذیرا باش از اینکه به دلیل محدودیتهای مختلف نتوانستیم از وجود شما در مراسم کسب فیض نماییم .قطعا در مراسمات اینده با جان و دل از حضور حضرتعالی استقبال خواهیم نمود. جمشید ولدبیگی از اعضای انجمن احیاء

 4. فاضل ضیائی

  ضمن عرض سلام،
  برگزاری چنین مراسمی شایان تقدیر و تشکر است،
  شهر و دیارم به وجود چنین بزرگانی افتخار مینماید سرورانی که با جان و دل در خدمت محرومان، مستمندان و معلولان هستند و از هیچگونه اقدامی حتی خوشحال نمودن آنها با برپایی مراسمی کوتاه، دریغ نمی نمایند.
  مرحبا به این همه همت و تلاش

 5. ناصح محمدی

  از همه عزیزان که در این مراسم به یاد ماندنی انجمن نو پای احیاء و مرکز طلوع رو یاری نمودند علی الخصوص سایت های محلی سلام پاوه ، پاوه پرس و ده نگی نوریاو که بازتاب خبری را به نحو احسن انجام دادند نهایت سپاس و قدر دانی رو دارم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |