قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » دلنوشته ای از سوگ ……../معصومه رشیدی

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه:زلزله ای که چند شب پیش غرب کشوررا لرزاند همچنان نقل محافل رسمی و غیر رسمی کشور می باشد.مردم از اقشارمختلف شامل مسئولان رده های مختلف،هنرمندان،ورزشکاران،شاعران ،نویسندگان وشهروندان معمولی به ابراز همدردی می پردازند.مطالب واخبار مختلفی در رابطه با شدت خسارات وارده و کمک رسانی در شبکه های اجتماعی توسط مردم دست به دست می شود.

 

مسئولین برای بازدید ازمنطقه زلزله زده گوی سبقت از هم می ربایند.کیست که از این حادثه ناگواردلش به درد نیامده باشد و خواب از چشمانش نرفته باشد.همه به نحوی می خواهند دراین بحران کمکی به همنوعانشان که درشرایط ناگواری به سر می برند بکنند.مسئولین مختلف وعده های نوید بخش و گاه تامل برانگیز!!برای بازسازی هر چه سریعتربه مردم می دهند.همه اینها بسیار خوب وپسندیده و لازم می باشد.احسنت به این مردم.

 

به یاد داشته باشیم این همه ی داستان نیست .بعد از گذار از این دوره ی پرالتهاب مردم می مانندبا انبوهی از مشکلات.سوگ از دادن عزیزان از یک طرف ،ویرانی خانه ها و مدارس،از دست دادن دامها ،و…ازطرف دیگر.

 

آیا همیشه اینگونه مسئولین و مردم در کناراین عزیزان داغدیده هستند؟آیا پیگیر مطالبات و قولهای داده شده به این مردم می باشند؟یا اینکه مانند تجارب گذشته قضیه زلزله غرب کشوربه مرور زمان کمرنگ شده و نهایتا به بوته فراموشی سپرده می شود و مردم که غم مرگ عزیزانشان بر روی دلشان سنگینی می کند باید به دنبال قولها ی داده شده کفشهای پاره پاره را وصله بزنند تا بتوانند سرپناهی برای خانواده مهیا کنند و تا حدی ازرنجشان کاسته شود.

 

آیا وقت آن نرسیده از برخوردهای هیجانی بکاهیم و بحرانها صحیح و مطا بق با استانداردهای علمی مدیریت شوند.امیدوارم مسئولین به جای بکار بردن کلمه غافل گیری  !!!برای زلزله که هیچگاه خبر نمی کند از ادبیات دیگری استفاده کنند.

 

نقش مطبوعات،سایتها وشبکه های اجتماعی اینجا اهمیت بیشتری پیدا می کند که همواره درکنار مردم،آنها را در رسیدن به مطالباتشان و بازسازی دیارشان به نحو احسن یاری نمایند و مردم با رنجشان تنها نمانند.من هم بعنوان یک شهروند وظیفه خود دانستم این مطالب را باکلامی کوتاه بیان کنم.

 

معصومه رشیدی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |