قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » شورای شهر پاوه در تصمیم گیری شورایی بی کفایت و بی تدبیراست…!؟

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه :انگار همین دیروز بود که آقای حیدر اسلامی نیا عضو شورای چهارم شهر پاوه که در آن روزها به عنوان یک چهره خبرساز و یک منجی برای شهر پاوه زبانزد خاص و عام شده بود در مطلبی آتشین گفت:شورای شهر پاوه در تصمیم گیری شورایی بی کفایت و بی تدبیر است.

 

حیدر اسلامی نیا در تاریخ ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۲ در مصاحبه ای جنجالی با سلام پاوه شورای شهر پاوه را در موضوع انتخاب شهردار بی تدبیر و بی کفایت خواند . وی بشدت از روند انتخاب شهردار و به قولی از انتخاب از پیش تعین شده شهردار معترض بود . اسلامی نیا شجاعانه و شفاف بسیاری از موضوعات پشت پرده را گفت و مردم را همراه خود کرد . وی بشدت به روند انتخاب شهردار معترض بود .

با مروری بر مصاحبه مذکور در این لینک (http://www.salampaveh.ir/2184//) نکات بسیاری برایم تداعی شد چون در حقیقت تدوین کننده این مصاحبه صوتی به همراه همکار خوبم آقای زربان بنده بودم . در میان تمامی سخنان و گفته های آقای اسلامی نیا یک جمله ایشان برایم از همه چیز مهمتر بود و شاید هم مردم در آن زمان تحت تاثیر این جمله ایشان قرار گرفتند. اسلامی نیا گفت : ( بنده به صراحت اعلام می کنم  برای خواسته های  مردم سینه سپر میکنم  و تن به هر خواسته ای غیر ازخواسته مردم نخواهم داد.) چیزی که جراحزاده هم در میتنگ های انتخاباتیش بسیار گفت. جمله ای که امیدهای مردم را به شورایی مردمی و دلسوز و متعهد به مردم بسیار زیاد کرد. و حالا بعد از نزدیک به چهار سال آقای اسلامی نیا بی توجه به تمامی خواسته های عمومی و حتی فراخوان رسمی شورای شهر مبنی بر انتخاب شهردار از میان گزینه های ارائه دهند روزمه کاری دست به انتخابی زد که به گواه اکثریت شهروندان انتخابی تحمیلی و از پیش تعین شده و یک سناریو بود تا جایی که در جلسه ای کذایی و بدون امضای دو عضو معترض شورا سریعا در همان روز اقدام به ارسال مصوبه انتخاب شهردار به فرمانداری کردند و علی رغم اینکه به گواه صاحبنظران و متخصصان امر می شد این مصوبه مغایرت گرفته شود چون در حقیقت آیتم هایی در آن وجود داشت که این مصوبه از سوی فرماندار محترم رد می شد کما اینکه مشابه آن نیز در شهر نودشه اتفاق افتاد . اما تا به امروز خبری از لغو این مصوبه نیست و بنظر به مصوبه سه عضو شورا وجاهت قانونی داده شده است !

 

بهرحال روی سخنم بیشتر با کاک حیدر اسلامی نیا است چهره ای که مردمی بود و مردم مدار و قرار شد برای مردم سینه سپر کند و به ندای مردم گوش دهد . مردی که امیدهای بسیاری به وی شد .  طبیعی بود که بیشترین امیدها به کاک حیدر باشد چون وی خادم مردم رنج دیده بسیاری بود وی  بنا بر زحمات اجتماعیش بیشترین دردها و شاید سخترین دردهای مردم را دیده بود.  اما حالا باید گفت کاک حیدر عزیز اینبار برخلاف همیشه بسیار خطا کردید . خطایی که شاید آینده مدیران بومی و جوان دیار به پا ایستاده پاوه را تحت تاثیر قرار می دهد.

مگر گناه یک جوان متخصص پاوه ای چیست؟ که حتی نمایندگانش در شورا به وی رای نمی دهند ؟ به کدامین گناه نابغه های ما در سطح استان و  پست های کلیدی شهرستان حق مدیریت ندارند؟

سخن از تعصب نیست سخن از تخصص است و توانایی و تحصیلات آکادمیک، کدامین آیتم یک شهردار متخصص و توانمند در آقای میری وجود دارد که در ۱۱ عضو دیگر فراخوان من در آوردی شما اعضای شورا وجود نداشت ؟ مگر مهندس و متخصص و با تجربه و … در لیست فراخوان نبود یا حتی در سطح شهرستان مدیر توانمندی نبود ؟  سخن از وعده ها است و سخن از فراخوانی که برای مستقل بودن شورا اعلام شد و شورا می خواست در تصمیم گیری بی کفایت نباشد و به تخصص رای دهد و میدانی دهد برای مدیران بومی و متخصصی که همیشه در فرهنگ خرچنگی و حسودانه ما اجازه رشد پیدا نمی کنند.

 

بدون شک ما دست مدیران غیر بومی و دلسوز و توانا و متخصص را می بویسیم  ما قدردان مدیری که الفبای توسعه را بداند و طرح و برنامه داشته باشدچه بومی و چه غیر بومی هستیم .کما اینکه پس از دهه ها هنوز ما از مهرجوها و رئوفی ها می گوییم اما در موضوع انتخاب اخیرشهردار به حقیقت ظلمی نابخشودنی به تخصص و تحصیل و توانایی جوانان متعهد و انقلابی و متخصص دیارمان شده است ظلمی که ناشی از همان فرهنگ خرچنگی و حسودانه ما صورت گرفته است . ظلمی که گناهش بر عهده اسلامی نیا، جراحزاده و لطف الهی است .

 

جناب اسلامی نیا در همین دیار ما نخبگانی هستند که فرهنگ تنگ نظرانه و ریسک ناپذیری ما باعث شده است از شهر آواره شوند و خوشبختانه در شهرها و استانهای دیگر همیشه برای پاوه افتخار آفرین بوده اند. اگر نام ببریم دهها دکترا و مهندس شهرسازی و … وجود دارد که شما شاید بهتر از ما بشناسید و اینک در شرایطی که جوانان تحصیلکرده و بومی شهرستان توسط نمایندگان بومی خود حتی در شهر خود اجازه شهردار شدن ندارند انتظار از مدیران استان برای استفاده از نخبگان این دیار برای پست های کلیدی همچون فرماندار و معاون استاندار و مدیرکل و …آیا انتظاری معقول است؟ براستی گناه شما آقای اسلامی نیا از  دو عضو دیگر بیشتر است چرا که شما سه بار به شهردار فعلی رای دادید یکبار در دوران شورای چهارم و دوبار در شورای فعلی و شاید به تعبیری گفت شما لیدر اصلی پشت پا زدن به فراخوان شورا بودید و هستید.

 

ما معتقدیم مدیر بومی متخصص و توانمند می تواند بیشتر کمک حال دیارمان باشد و دردهای شهرمان را بیشتر بفهمد و فردا بعد از دوران مدیریتش در میان مردم باشد و کارنامه خود را ببیند. ما تخصص و توانایی را اولویت اول و بومی بودن را اولویت دوم می دانیم.

 

شکی نیست مصوبه صورت گرفته در انتخاب مجدد علی محمد میری به عنوان شهردار بدون بررسی کارنامه و عملکردش در یک جلسه چند دقیقه ای و فاقد یک چهارجوب کارشناسانه برای انتخاب شهردار شائبه های بسیاری را در اذهان عمومی بوجود آورده است که لازم است به مردم شفاف سازی شود. مردم می خواهند بدانند چگونه آقای میری مدارک خود را دو روز بعد از مهلت فراخوان ارائه می دهد و مورد قبول واقع می شود اما چند گزینه دیگر بعد از مهلت فراخوان به آنها اجازه ارائه روزمه داده نمی شود؟ مردم میخواهند بدانند مدرک علمی آقای میری چیست که ایشان را چندباره انتخاب کردید ؟ مردم می خواهند بدانند چرا به فراخوان خود پایبند نبودید؟ مردم می خواهند بدانند آیتمهای شما در انتخاب آقای میری چه بوده است که در دیگر گزینه ها وجود نداشته است ؟ مردم میخواهند بدانند درآمدها و بدهی های شهرداری پاوه چگونه است آیا کار فوق العاده ای انجام شده است که باعث شده است به شهردار فعلی مجدد رای اعتماد دهید؟ مردم می خواهند بدانندطرح های عمرانی انجام شده در پاوه در این دو سال کدامند و با چه هزینه هایی صورت گرفته است که منجر به رای اعتماد شما شده است ؟ آیا صرفا آسفالت شهر که هم اکنون در بانه وره و قبلا در چند شهر استان به صورت گسترده انجام شده است دلیل انتخاب وی بوده است ؟ مردم می خواهند بدانند آیا اقای میری طرح جامعی برای توسعه شهری پاوه دارند ؟ اگر دارند در چه مرحله ای است ؟ و به کجا می رود ؟ مردم می خواهند بدانند برای ترافیک پاوه چه کار کارشناسانه ای ایشان انجام داده است که دیگران نمی توانند انجام دهند و ترافیک پاوه چه شده است آیا بحرانی نشده است؟ مردم می خواهند بدانند شهردار متبوع شما برای ساختمانهای متروکه شهر چه اقدامی را انجام داده است که یک شهردار دیگر نمی تواند انجام دهد؟ جناب شهردار برای زنده کردن سراب هولی این  نماد تاریخی پاوه چه کرده اند؟ برای وضعیت دفن پسماند زباله که با وردود دادستان محترم تازه دارد اقداماتی می شود چه کرده است که معضلی برای روستا نشینن سایت دفن زباله سریاس شده است ؟آقای شهردار  برای عوارض سنگین شهرداری برای ساخت و ساز و افت شدید ساخت و ساز در پاوه چه برنامه ای دارند؟ آیا از وضعیت بد ساخت و ساز در پاوه خبر دارید؟جناب آقای میری با ساخت و سازهای غیرقانونی چه برخوردی کرده است؟ آیا یغه سفیدها در ساخت و سازها خلع و قم شده اند؟ یا فقط فقیران و …؟ مردم می خواهند بدانند هزینه میدان مولوی و بهسازی آن چقدر شده است که برای افتتاح آن استاندار را می آورید آیا این باعث رای اعتماد شما به شهردار شده است؟ آقای شهردار هزینه مرکز آتش نشانی شماره ۲ پاوه تا به این لحظه چقدر است ؟ برای دیوار کشی های سطح شهر پاوه چقدر هزینه شده است ؟ برای مبلمان شهری پاوه چه کاری شده است ؟ اصلا چه فعالیت فرهنگی در این دوسال گذشته صورت گرفته است ؟ و …. هزاران سوال دیگر که می طلبد شهردار و شورای شهر در یک اجتماع و یا کنفرانس خبری پاسخگوی عملکرد خود باشند. و مردم را قانع کنند که آقای میری از تمامی گزینه های بومی و افراد فراخوان بهتر و برتر بوده است.  امیدواریم اعضای شورا فعالیت مالی و عمرانی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی و … شهردار را شفاف به مردم اعلام کنند تا مردم همدل تر شوند و گمانه زنی های کمتر شود.

باید این نکته را عرض کنم که کمتر شهری در کشور وجود دارد که به نسبت جمعیت به ازای هر یک صد نفر یک شهید تقدیم انقلاب کرده باشد و کارنامه رشادت های جوانان این دیار در همراهی با انقلاب آنقدر درخشان است که کسی جرات ندارد لقبی به جز انقلابی بودن مردم این دیار به جوانان غیور شهرستان پاوه بزند. و سو استفاده از عناوین واهی برای حذف منتقدین و  رسانه ها و مردم کار مقبول و قانونمندی نیست که امیدواریم نقدهای ما را با شفاف سازی پاسخگو باشند.

 

در پایان باید گفت مدیران جوان و توانای دیار ما نیز می توانند شهرداری را اداره کنند و توانایی کار را دارند و باید به آنها میدان داد و امید را به جوانان متخصص شهر بازگرداند.

 

بدون شک شورای پنجم که دو ماه از عمرش گذشته است و در انتخاب شهردار و شروع به کارش اشتباه بسیار بزرگی کرده است فعالیت و پشت پا زدن به وعده هایش در ذهن مردم برای سالها خواهد ماند کما اینکه اعتراض دو عضو شورای شهر را به جلسه ای از پیش تعین شده را نیز فراموش نخواهد کرد.

 

در آینده این رسانه بر اساس رسالت خود به آنالیز و عملکرد شورا و شهردار خواهد پرداخت و امیدواریم با تمامی کم لطفی ها و وعده های شورا برای میدان دادن به مدیران متخصص و توانمند بومی ، شورای شهر با شهردار متبوعش بتواند گره از مشکلات گسترده شهر پاوه باز کند . و برای توسعه پاوه قدم های اساسی بردارد و این رسانه هم مفتخرانه حاضر به کمک برای توسعه دیارمان است پس باید منتظر ماند و امیدوار بود.

 

 1. عالیجناب

  کلیات مطالب گفته شده توسط آقای صالحی قابل قبول است و میتوان به نوعی مطالبه مردم از وکلایی باشد که اگر آرای شهروندان این شهر فلاکت زده نبود حالا هرکدام مشغول کارهایی بودند که در آن متخصص هستند نه تصمیم گیری برای یک شهر.
  به حال پاوه باید خون گریست که از دیدگاه آقایان فردی در آن یافت نمی شود سکان این شهرداری را در دست بگیرد.
  اصلا بحث بر سر بومی و غیر بومی نیست. بحث بر سر شایسته سالاری و تخصص و مدیریت است. فرض بر اینست همه شهروندان پاوه فاقد فاکتورهای لازم برای برای تصدی پست شهرداری هستند. خب در اینصورت در استان کرمانشاه و در کشور برای تصدی شهرداری این شهر، قحطی مدیر و متخصص بود ؟ یعنی فقط جناب میری ضمن احترام به ایشان، شایسته این مسند است؟ دیگر کسی را نمیتوان یافت؟
  یه فراخوان این وسط برگزار شد که قطع به یقین توهین به شعور تک تک افرادی بود که در پای صندوق های رای شما را به عنوان وکیل خود انتخاب کردند.
  یک بازی مضحک با یک سناریوی پیش و پا افتاده، که بر کسی پوشیده نیست. اما سرانجام این قضایا همان تسلسلی است که در ۳ سال آینده دوباره اتفاق میافتد و این وسط عده ای شهروند از یکدیگر دل چرکین میشوند و آقایان دوباره پای منبرها شعارهای آنچنانی سر میدهند عده ای را شاهد برحق بودن خود میکنند از مشورت دم میزنند. و …
  چند پیشنهاد هم مطرح کنیم بد نیست
  پیشنهاد میکنم شورای شهر پاوه در اسرع وقت یا اقدام به تهییه ماه نامه یا سایت خبری نماید و سخنگوی آن مردم را در جریان امور قرار دهد.

  پیشنهاد میکنم جهت پایمال نکردن حق و حقوق و شخصیت این مردم پروسه انتخاب شهردار را دوباره به صورت منطقی تر انجام دهید تا مدیون این مردم نباشید. شمایی که به شورا راه یافته اید صرف اینکه پاک هستید و حافظ اموال عمومی کافی نیست، بلکه اگر خواستار این هستید مدیون این مردم در دنیا و قیامت نباشید بر شما لازم است در جهت توسعه شهر گام بردارید و وکیل واقعی تمام مردم باشید نه وکیل طیفی خاص.
  بهرحال هرچند حافظه تاریخی مردم اندکی ضعیف است اما در انتخابات اخیر ثابت کردند اگر همراه و همگام مردم نباشید از گردونه رقابت خارج خواهید شد. ”نه” بزرگ مردم شهر پاوه که به شورای دوره قبل گفته شد بزرگترین سند برای آنست.

 2. دانشجو

  این بحث پاوه ای وغیر پاوه ای قرون وسطی است

 3. په ژاره

  چندی پیش به آقای جراحزاده گفتم دو ساله به آقای میری گفتیم پارک کویمکال نیاز به دیوارکشی داره درختاش دارن یکی یکی نابود و حاشیه سمت شمالی داره آوار میشه گوش نمیده یه فکری بکنید در جواب گفت درختا خشک میشن یا با آوار ریشه کن میشن عیب نداره جاشان نهال میکاریم گفتم این همه متخصص عمران و جغرافیای شهری توی منطقه داریم برای شهردار گزینش کنید گفت تو به خاطر کویمکال و درختاش با میری مشکل داری و کسانی هم که می گویند شهردار را عوض کنید همه با میری مشکلات شخصی دارند گفتم کویمکال باغچه بابای من نیست سرمایه شهره من با میری غرض شخصی ندارم کاش زمان برمی گشت و من به شخصه برگه رایم را پاره میکردم تا امروز نادم و پشیمان نباشم به نظر شما آقای صالحی با چنین تفکر و اندیشه ای و چنین دیدگاهی میشه انتظار تجزیه و تحلیل و تصمیم فنی و تخصصی درست از این امینان شهر داشت بهتر است آب در هاون نکوبیم و فقط نظاره گر باشیم در سرزمین قدکوتاهان همیشه معیارها بر مدار صفر می چرخد

 4. هاوین

  دوره اول شورا آقای توفیق اسلامی نیا انتخاب شد. در اولین نشست شورا که دید تناقضات و منفعت طلبی و مصلحت طلبی حاکم است، خیلی شجاعانه در تریبون نماز جمعه از مردم عذرخواهی کرد و کنار کشید. چون واقعا به رای مردم اعتقاد داشت. اما متاسفانه نسل جدید و بازماندگان نسل قدیمی شورا شجاعت لازم را ندارند و در یک سیکل معیوب سالهاست بدور خود میچرخند و نه تنها محبوبیتی کسب نکرده اند بلکه روز با روز دیوارهای اعتماد را بیشتر تخریب میکنند.

 5. پاوه ایی

  درجواب اقایانی که فرمایش کردند دوست ندارند پاوه ای مدیر بشن چون وقتی به ادارات مراجعه میکنندخوب جوابشان نمیدن باید عرض کنم سری به تمام ادارات بزن ببین کدام پاوه ای مدیر اداره ای است پاوه ای هرکسی را درجایگاه خودش به خوبی میشناسد بعدش هم هرچه رییس ومدیر ادارات هست شهروند پاوه ای است برای یک پاوه ای هیچ فرقی با اقای میری ندارند چرا مردم اصیل پاوه ای رامتهم به تعصبات کورکورانه میکنیدهرکس هم ازدور وارد پاوه میشه هدفش نابودی پاوه وپاوه ایست وراه بزرگ شدن خودش را هموار میکنه واقعا اگرپاوه وپاوه ای اینقدبدهستند کسی اجبارنکرده دراین شهربمانیدیاسرمایه گذاری کنید وازروستا روانه پاوه شوید لطفا اقای صالحی همانگونه که نظرات توهین امیز رابه مردم بااصالت پاوه درسایت تان درج میکنی دفاعیه مارانیز ازشهر مظلوممان سانسورنفرماییدباسپاس

 6. ناشناس

  سلام گویا همشهریان عزیز مغالطه میکنند. انتخابات شهردارهای بومی قبلی با مشکلاتشان دلیل نفی انتخاب شهردار جدید و دلسوز وتوانا وبا مدرک لازم وبومی نیست اگه قبلی ها خطاهایی داشته اند دلیل نمی شه که دیگه بومی انتخاب نشه . مگر غیر بومی ها هم مشکل ندارند. صحبت بر سر اینه که در شرایط یکسان و حتی بالا تر متاسفانه ارجحیت را به غیر بومی میدهند. باید درک کنیم بومی ها دلسوز ترند . اقای میری چه تفوقی بر سایر کاندیداهای جوان ، پر تلاش ،دلسوز با مدرک لازم دارند. متعصبانه از انتخاب جهت داراقایان اسلامی نیا ،لطف اللهی،جراح زاده دفاع نکنیم .گویا تحت فشار بودند و مجبور ،وگر نه شعار اقای لطفاللهی حذف اقای میری بود .پس چه شد ان شعارهای مردم فریبشان.

 7. شهروند

  خانه از پا بست ویران است خواجه در پی نقش ایوان است

 8. امید

  آقایان شورای چهارم باید پاسخگوی دوران پر از سوال و پرسش شورای دوران خود باشند مخصوصا مدعیها.ظاهرا خبرهایی هست و ما بی خبریم

 9. شهروند

  خیلی جالبه از شهردارای وشوراهای سابق بدگویی میشه اما کسی نیست که به این نکته توجه کنه چندین پرونده در زمان همین شهردار وشورای قبلی تشکیل شدن از سازمان بازرسی گرفته تا داد گستری تخلفات اعلام شد اما هیچگاه نه شهردار نه اعزای شورا که با شهردار گذشته تشکیل پرونده دادن وتاریخ برگذاری دادگاه به شهردارشدن آقای میری همزمان شد ازلحاظ قانونی فقط شهردار یاوکیل شهرداری باید در جلسات دادگاه شرکت حضور پیدا میکردن اما هیچگاه در هیچ یک از جلسات دادگاه نه شهردار ونه وکیل شهرداری حضور پیدا نکردن وتمام پرونده ها بی سرانجام خاتمه یافتن .
  لازم به ذکر است که وقتی کسی یا متهمی در دادگاه به خاطر جرمی محاکمه شد وتبرئه شود دیگه نمیتوان همان شخص را دوباره به خاطر همان جرم محاکمه کرد.

 10. شهروند

  جناب لطف الهی شهر را با انتخابش که فقط از روی غرض ورزی با احسن احمدی بود قربانی کرد والله رایش …… بوده،

 11. حسینی

  در جواب کسانی که سنگ کاک حیدرشان را به سینه میزنند لطفی هم بکنند و ازجناب اسلامی نیا بخواهند بدون فرافکنی های سنوات قبل جواب سوالهای کاک فرهاد که سوال خیل عظیمی از مردم این شهراست را بدهد و انتخابش راتوجیه کند

 12. پاوه ایی

  من نذر میدهم و دعا میکنم که هیچ وقت یک فرد پاوه ایی نه نماینده شود نه شهردار شود پاوه ایی کار انجام نمیدهد من صد سال به هیچ پاوه ایی رای نمیدهم همان بهتر اقای میری شهردار شد خدا را صد هزار مرتبه شکر که هم شهردار هم نماینده بیگانه هستند این گونه شهر رو به ابادانی میرود خودمان شهر را نابود میکنیم هزاران تشکر به اقای اسلامی نیا بابت انتخاب خوبشان

 13. ناشناس

  اصلا با نطر شما موافق نیستم آقای صالحی عزیز. مگه یادتون رفته چند سال پیش شهردار بومی چه ها که نکرد تو این شهر. ضمنان درهیچ جای دنیا بومی و غیر بومی دیگرنمانده چ این شهر. آنهم برمیگردد به تعصب خشک و خالی که متاسفانه خود پاوه ای ها بهش دامن زدن.

 14. شاهو

  سلام وعرض ادب خدمت اقای صالحی سخنگوی مردم پاوه
  اقای صالحی بنده برای ساخت دوطبقه مسکونی در این شهرهفت خوان رستم رو طی نمودم به من گفتند بدون سند نمی شه جواز داد ،اجازه ساخت پارکینگ و دو طبقه بیشتر نمی دیم ، بدون ساخت پارکینگ حق ساخت نداری ،ودریافتی های من در اوردی شان ،در حالیکه چند ماه بعد در همان منطقه از اشنایان اقای …… بدون سند بدون رعایت ارتفاع پارکینگ و بدون رعایت طبقات با هزینه کمتر شروع به ساخت نمود وکسی هم جلودارشان نیست .مگر اقای ….. شورای شهر نبو د واز موقعیت سو استفاده ننمود و ساختمان چندین طبقه ساختند همه اینها سرو ته یه کرباسن وتحت نظر شهردار ،مگر دکتر ولدبیگی چه کمتر داشت که مجبور به حذفش کردند ،براستی برای شهرمان ،شورایمان ،مردم مظلوممان متاسف هستم خدا بخیر کند

 15. اسماعیل عزیزی

  بدون شک حیدر اسلامی نیا از اندسته انسانهاست که منافع شهر رو به منافع شخصی ترجیح میده و هیچ نکته تاریکی در دوران ایشون مشاهده نشده است و ایندگان قطعا به این نتیجه خواهند رسید

 16. فرهنگی پاوه ای

  سلام اقای اسلامی نیا خوب کاری کرداند دستشان درد نکند که اقای میری را به عنوان شهردار انتخاب کردند من که اصلا دوست نداشتم که یک پاوه ایی شهردار شود مردم ما وقتی که ریس یک اداره میشوند انگار که از دماغ فیل افتاده ا ند و هیچ کاری هم برای مردم و شهر انجام نمیدهند و فقط به فکر منافع شخصی خودشان هستند من حرف راست میگویم اقای اسلامی نیا به شما حق میدهم افرین به انتخاب شایسته و بدور از هر گونه تعصب شما شهردار را برگزیدید با تشکر از مدیریت سایت لطفا سانسور نشود

 17. ناشناس

  سلام کاک فرهاد عزیز . درود بر ان مادر عزیز که چنین فرزند صادقی در دامن پاک خود پرورانده .وسلام بر پدر مهربانی که با اوردن نان حلالی چنین فرزندی بزرگ نموده. براستی کاک فرهاد به خداوندی خدا قسم که حرف حداقل ۹۰ درصد مردم فقیر این شهر را بیان نمودی درود بر شرف پاکت. چاره ای نیست باید بسوزیم و بسازیم به قول دیگران لعنت به خودم که خودم به خودم کردم .کاک فرهاد یه نمونه به خدا راستشو میگم برای درست کردن طبقه دوم خانه خودم برای مجوز به شهرداری مراجعه کردم در عین ناباوری بجز ۴میلون نظام مهندسی خود شهرداری ۲.۵میلیون ازم گرفت با ایتمهای من در اوردی خودشان راستی مردم عزیز برای خونه ای که سال ۶۰ ساختش بوده من از کجا پارکینگ درست کنم که برای نداشتن پارکینگ ۵۰۰ هزار تومان ازم گرفتن یا ایتمهای دیگری .تنها امیدم رفتن پیش شهردار بود بهش گفتم عزیز دل برادر بخدا من یه کارگر ساده با سه فرزند با کلی وام میخوام خونه بسازم خواهشا کمکم کن این عوارضو یه تخفیف بده که جناب میری اصلا و ابدا قبول نفرمودن .سوال من ایا افراد خواص تو این شهر عوارض پرداخت میکنن ایا خود شورا های محترم عوارض پرداخت میکنن ایا شهرداران قبلی که با پول همین عوارضها ما مردم بیچاره خونه اپارتمانی درست کرده اند عوارض پرداخت کرده اند بخدا پسه دیگه یه روزی اه و نفرین این مردم پشت سرتان است دامنگیرتان میشه .جناب حیدر اسلامی نیا و جناب لطف الهی شما که دم از اسلام میزنید یکمی به فکر این مردم باشید این مردمند که فردا چشمتان بهشون میفته میریها میرن فقط این مردم هستن که در شادیها و عمهایتان شریکند ما مردم کرد زبان به یه چیزی اعتقاد قلبی داریم که فردایی قیامتی هستش .بازم درود به کاک فرهاد صالحی

 18. سعید

  سلام اقای صالحی اقای اسلامی نیا بهترین انتخاب را داشته اند او بهترین شهردار دلسوز را برای شهرمان انتخاب کردهاند دست شما درد نکند اقای اسلامی نیا با تبریک به اقای میری امیدوارم اقای میری همچنان به مشکلات شهرمان رسیدگی کنند و از نظرات منفی مردم دلسرد نشوند

 19. علی ف

  درود بر کاک فرهاد واقعیات پشت پرده گفتید شورای بی کفایت باید بمیرد

 20. ناشناس

  قلمت مانا فرهاد جان…همه ی ما خاصیت حلالیت خوبی در سیستم های فاسد را داریم. امیدوارم یاد بگیریم گاهی خنثی و جامد بودن بهتر از این جور خاصیت هاست

 21. پاوه ای

  آقای اسلامی نیا مانند همیشه دلسوز و یاور مردم بوده و هست چرا خودتون رو گول می زنید شهردار بومی برای پاوه یعنی حراج پاوه همانطور که شهردارهای دوره های قبل این رو ثابت کردن

 22. شاهو

  با تشکر از اقای صالحی برای ابراز حرف دل مردم
  اقای میری بودجه تصویب شده شهرناشی از فعالیت وهنر شما وشورا نبود. اگر کاری هم انجام شده به میمنت اتفاق تصویب این بودجه وپیگیری مسیولین شهرستان بوده و این را همه و خودتان نیز میدانید. شما برای ساخت های غیر قانونی چندین طبقه شهرستان که بافت شهر را به هم زده چکار کردید؟برای ترافیک شهر که گاها ناشی از عدم وجود پارکینگ های اجباریاپارتمانهای چند. طبقه است چکار نمودید. بجز اینکه در فکر اخذ جریمه بوده اهمیتی به شلوغی و تراکم ندادید. در شهرستان یک بام و دو هوا میکنید. هر که را که ناتوان باشداذیت نموده و با بقیه کاری ندارید. گواه مطلب هم زیاد است اگر لازم باشد عنوان میکنم در شهردار ی با ……… را توجیه میکنید.

 23. شاره کم پاوه

  سلام کاک فرهاد واقعا ازت ممنونیم که تنها صدای پاوه هستی واژه تاسف خیلی برا این افراد کم است مردم در مراودات خود با این افراد تجدید نظر کنن و تحریمشون کنن تا به خودشون بیان

 24. سوره هه راله(نا،دری)

  شاید هم میتوان بدون حساسیت بیش از اندازه در مور بک شخص و بدنام کردن یک طیف خاص بیشتر به فکر عمران و بالندگی همه جانبه سرزمین مادری باشیم
  باوجود اینکه گفته شد بحث از تعصب نیست وفقط از تخصص است اما متاسفانه در مجموع نه خود مقاله ون کامنت ها خالی از تعصب نیستند _
  در حال حاضر یک شخص هندی شهردار لندن است وایا این امر چیزی از توانایی های مهندسان و نخبگان. انگلیسی کم میکند!!!!

 25. شاندل

  عرض ادب و احترام
  احتراما جناب آقای صالحی یه تنه به قاضی رفتن به نظر عقلانی نمیباشد.نهاد شورا به عنوان پارلمان محلی در ازای وضع موجود قانون وضع میکند که در ازای پذیرش توسط فرمانداری محترم و دفتر امور شهری استانداری مورد قبول یا رد قرار میگیرد. بنا به اطلاعات و اخبار موجود اکثریت شوراهای شهرستان پاوه این قبیل مشکلات رو دارند به مانند نودشه و…که به اعتقاد بنده این مشکلات به کمبود و کمرنگ شدن نقش ریش سفید منشانه ی معتمدین شهر بر میگردد.مصوبه تنها در یک صورت با سه امضا مورد قبول است و آن امضای دفتر حضور و غیاب در ورود و خروج به صحن شورا است و در غیر این صورت مصوبات سه امضا دارای عدم وجاهت قانونی میباشد.ای کاش شورای پاوه به مانند شورای نودشه جوانگرایی را سرلوحه قرار میدادند و من شهروند این همه افسوس اختلاف در سطح شهرستان رو نمیخوردم،اختلافی که تنها دست آورد آن ورود نماینده های غیر بومی به صحن مجلس بهارستان میشه.
  به امید پاوه ای آباد.

 26. سرده

  ممنون از مطلب تان؛
  دردنامه ای بود از وضعیت مدیریت شهر ؛
  به عبارتی دیگر وضعیت دردمندانه و نامساعد تصمیم گیری در شهر را بیان نمودید؛

 27. عَشایرِ مرزدار کورد

  ده س خوش کاک فرهاد

 28. rahimi

  با سلام
  واقعا حرف تمام مردم پاوه زده شد
  البته برا چندمین باره که با این بیانیه ها دل مردم حداقل از زدنشون خنک میشه ولی کو مرد عمل کو به فکر مردم بودن کو به وعده حرفاش عمل کردن

  واقعا متاسفم برای شورا که با وعده های انتخاباتی شون کلاه سر مردم میگذارند

 29. عرفان رحمانی

  احسنت به سلام پاوه فقط باید گفت تاسف تاسف
  امیدوارم مردم این کار اسلامی نیا را یادشان نرود

 30. دوست

  شماهم خیلی بی ادبانه وبی پروا به عزیزی که دوبار لیاقت رفتن به شورا رو داشته تاختین
  جناب صالحی گزینه بومی روی میز دونفر مخالف شورا کاملا مشخص بود چرا خودتان را به اون راه زدین قطعا گزینه میری بهتر از اون آقا بود که تخلفاتی هم داره اما اگر گزینه قدرتمند تحصیلکرده دانشگاه ملی نه دانشگاه آزاد. بیاد رو میز شک نکن رای جراح زاده و اسلامی نیا اونه دیگه چرا خودتو کردی کبک سرت رو کردی تو برف نکنه توهم منافع داری

 31. مهاجر

  درودبرتوفرهادعزیزوصادق وجسوروشهروندخوب مسئولیت پذیر،بهترآن است که به جای نادیده انگاشتن مدیرفعلی وافرادتحصیل کرده شهر،مدیران شهری قبلی راسرزنش وتحلیل کردکه حداقل اقداماتی که مدیرفعلی انجام می دهندومدیران قبلی ازآن عاجزبودن وانجام نمی دادن ،انجام آن توسط شهردارفعلی که انصافا بایدهم ازش تقدیربشه ،برای شهروندان این اقدامات آرمان وآرزوشده بودآنقدرسطح توقعات شهروندان راپایین آورده اندکه انجام اسفالت خیابانها وکوچه هااولویت وفرجام امورمدیریت شهری پاوه شده ،قطعاباچنین نگرشی ومنظری شهردارفعلی نسبت به گزینه های قبلی بهترین بوده،شماهم ٱقای صالحی عزیزازکسانی که تخصص شهری ندارن وشهررانمیشناسن نبایدزیادانتظارداشته باشی ،چراکه ازکوزه همان تراودکه دراوست ومتاسفانه انتخاب اعضای شورای شهربدست مردم مظلومی صورت می گیردکە هنوزناخواسته وناآگاهانه نسبت به انتخاب خودشان و آینده وتوسعه شهرشان کمترین آگاهی رودارن ویادرتعصبات قبیله ای خودشان مانده وفراترنرفته اندشایدمازیادی عجول هستیم وشایدنیازمندبه این تجارب وآزمایش وخطاهاهستیم ،بایدمنتظرگذرزمان بود

 32. ميراوا

  واقعا باید بدانیم که چه چیزی در اقای میری می بینند که اینگونه پافشاری میکنند
  اگر منافع شحصی در این جریان نباشد چرااینگونه در برابر اکثر مردم می ایستند و پافشاری می کنند
  دست خوش اقای صالحی
  کاش این سوال را هم می پرسیدی که در دوران شورایچهارم تا کنون چرا شهرداری همه پیمانهایشان را به چند پیمانکار مشحص می دهد ؟
  شکی در ان نیست که منافع شحصی ارجعیت دارد

 33. حسینی

  سلام درود به سلام پاوه که با قلم شیوای خودش دوباره درد دل مردمو بیان نمودند .ممنون وسپاس

 34. ساعی

  احسنت همه شهروندان باکلام وزین شما موافقن آفرین ومرحبا

 35. خالدیان

  اقای صالحی فرزند یک پاسدار رشید این مرز وبوم است که از سفره حلال قوت کرده است وخودش هم کامل با نظام دلسوزانه نقد میکند انشالاه مسولان از این جوان پاک حمایت کنند واو را نشکنند

 36. صادقی

  کاک فرهاد از سرمایه های این شهر است که با صداقت ودلسوزانه مسایل را تحلیل میکند صدایی رصای مردم باش ای فرزند اتقلاب

 37. پیمان محمدی

  ده س وش

 38. همشهری

  جناب اسلامی نیا دیگه به خودت بیا هر کس ممکنه با یه تلنگر مسیر زندگیش عوض شه لطفا و یا خواهشا جناب عالی هم رویه ات رو عوض کن شاید از خجالت این رای هایی که مردم با اعتماد کامل بهت دادن در بیایی هر چند من واقعا خوشحالم که شما جزء اون افرادی نبودی که احساس کنم به درد این شهر بخوری و بهت رای ندادم و تصمیمم هم درست بود حالا مثل بقیه پشیمان نیستم ولی جناب عالی واقعا جای پشیمانی و برگشت رو داری جلوی ضرر رو هر جا بگیری منفعته

 39. رد صلاحیت

  وجدا تایید کن نظر آقای صالحی دیگه آقای لطف الهی میخوای تا کی ….. مگر شما تو خونه خودتان نگفتی در جمع که من بشم عضو شورا میری عزل میکنم این بود شعار تو تجربه _تعهد_عملگرایی واقعا تو به نظر تایید بکن

 40. م.و

  با سلام و ادب و احترام خدمت برادر بزرگوار کاک فرهاد صالحی
  فوق العاده و در عین حال دردناک است
  این همه سوال بی جواب این همه اما و اگر و بسیاری موارد دیگر که متاسفانه کسی پاسخگو نیست
  قابل توجه همشهریان گرانقدر و عزیزان شورای شهر

  مهم
  ⭕️سه استاد برجسته کشور مشاور شهردار یزد شدند

  ?مهدی جمالی نژاد طی احکامی سه تن از اساتید برجسته کشور را به عنوان مشاور شهردار یزد انتخاب کرد.

  ?بر این اساس پروفسور جعفر جعفری به عنوان مشاور گردشگری شهردار، دکتر پاپلی یزدی به عنوان مشاورآمایش شهری و دکتر محمدرضا اولیاء به عنوان مشاور معماری و میراث فرهنگی شهردار یزد انتخاب شدند.

 41. آهنگران

  واقعا سلام بر سلام پاوه و اقای صالحی عزیز ،…….. درسته به رای داد به همین زودی روشن شد ….

 42. هولی

  درود به شهامت وکرامت آقای صالحی وهمراهان این مطلب واقعا حرف دل تمام مردم را گفتند وبیان کردند انتظار بهتر از این نمی باشد از اصلاح طلبان رییس جمهور به شعارهای خودش نسبت به اهل سنت وکردها در طول انتخابات وفا کرد تا خود منتخبان این شهر مظلوم وفا کنند بیش از این انتظار نمی رود مردم قدر این جوان زحمت کش وهمراهانشان را بدانند سلام پاوه را عرض می کنم

 43. ساسان نقی زاده

  سلام .با قطع یقین الان هم حیدر اسلامی نیا برای خواسته های مردم سینه سپر میکند

 44. قلاخوان

  شهر پاوه تداعی تعصباتی که این شهر را به ورطه نابودی برده واقعا دلسوزدرپاوه به شدت نابود است ولی خوش خدمتی به بالا دست فراوان رایج این بار با وجود افرادی همچون صالحی ها قطعا باید روشنگری با صداقت وجسارت اندکی از درد این مردم را بکاهد

 45. شهروند

  احسنت به آقای صالحی -….اما نهاد شورا برای کارهایی که انجام میدهد درمقابل کی باید پاسخگو باشند اگر این کار شورا اشتباه است کجا و کی باید آنرا اصلاح کند …بهتر اول قانون شورا اصلاح شود …تا هرکه به هرکی نباشد ..خدا حافظ شعارهای دوران انتخابات …خدا حافظ آبادانی و توسعه شهر پاوه..و…..

 46. ناشناس

  واقعا دلم برای مردم پاوه میسوزه.بنده ساکن پاوه نیستم گاهگاهی پاوه میام…جاهای دیگه شورای شهر مدیر عامل شرکتهای بزرگ موفق..اساتید دانشگاهی مرتبط موفق..افراد با پستهای مدیریتی رده بالا و … به عنوان شورای شهر مشغول به کار میشوند..
  و اما در پاوه …..نقاش ساختما..کارگر سد داریان..معلم..دستفروش..مغازه دار ..بی سواد مطلق..و … اینا میشن شورای شهر …
  واقعا با این افراد انتظار دارید شهرتون گل و بلبل بشه ..من ۲۰سال پیش بودم با اون زمان تنها فرقش ترافیک کشنده..ساختمانهای بلند غیر مهندسی..یک عده تازه به دوران رسیده از صدقه سری قاچاق ..و کسایی که زمین داشتن فروختن دارن با ماشین تو شهر میچرخن..
  دریغ از یه کارخانه یا تولیدی..از یه بیمارستان یا کلنیک ..از یه خیابان درست حسابی..
  درد دل زیاده و بی فایده

 47. شهروند

  همیشه آنچه در ذهن شما می گذرد،اصل مطلق نیست..
  “همچنان استوار ماندن” یا همچنان غرور داشتن؟؟؟

 48. kurd

  آفرین و هزاران درود واقعا گل گفتین سپاس و تشکر فراوان که حرف دل مردم رو رسانه ای کردین

 49. پاوه ای

  با تشکر از تمامی زحمات اقای صالحی در این سایت شما حقیقت را گفتید اما حالا که شهردار تعیین شده است بهتر است راضی باشیم و در حل مشکلات شهرمان با شهردار همکاری کنیم چون اقای میری شهردار فهمیده و کارامدی است منظور فقط فعال بودن شهردار است نه چیز دیگری

 50. شهروند

  اقای صالحی اگه بکی پیدا بشه دلسوز وکاری و… خودتون وسایر سایت ها علیه اون جبهه میگیرین با این مطالب میخای چی رو ثابت کنی توبه مخرب واقعی هستی و از خودت تصمیمی نداری فقط خط میگیری

 51. آريز ر

  تا زمانی که مردم گول هیاهو در انتخابات را بخورند ، تا زمانی که مردم طایفه ای رای دهند ، تا زمانی که معلم راشهردار و لایق شهردار را رفته گر کنیم ، تا زمانی که استادان سخن بدون عمل را اسطوره کنیم شراط همین است فرهاد خان . ننال و لقمه نا خشکت راضی باش والی مجبور خواهی شد آب خالی بخوری! ما مادر زادی گناه های زیادی در این مملکت داشتیم ولی اخیرا فهمیدیم بزرگترین گناه تولد در شهرستان پاوه است و این جرمی نابخشودنی است . درود بر سلام پاوه تتها صدای ماندگار مردم.

 52. رشیدی

  خیلی چیزا در جریان این شهردار مشخص شد عملا دست ادمها رو شد اقای اسلامی نیا بازنده اصلی بود حالا جراحزاده خیلی مهم نیست براش چون اومده یه دوری بزنه و بره اما اسلامی نیا مردم بهش اعتماد داشتن دوره بعد اگه شرکت کنه ریزش دو هزار نفری باز هم داره حالا اصلا بزار میری باشه ببینیم جریان اینا با میری چیه که اینقد براش چارتا چارتا میکشن اغا میری پیشکش تو رو خدا بزارید خوش باشن چکار دارید این طفلک ها رو

 53. پاوه ای

  احسنت کاک فرهاد واقعا بعضیا درخواب غفلت به سر میبرن وفراموش کردن چه شعارهایی دادن همین یادآوری ها شاید تلنگری جهت تغییر رویه آنها شود

 54. شهروند

  رحمت بر پدر مادرت آقای صالحی واقعا حرف دل مردم را زیبا نوشتی به راستی تمامی این مطالب واقعیت دارن اقای به خیال خود محترم واقعا هیچ وقت از ذهن مردم بدبخت پاوه فراموش نمیشی برای همیشه انسانی من… هستی

 55. پیمان

  بسیار زیبا دقیق و درد دل همه مردم است واقعا بدانند مردم سکوت می کنند اما فراموش نه این اقدام اسلامی نیا و جراح زاده آبروی خود را حراج کردند و بد جوری باختند به میری

 56. پاوه

  مطالب زیبایی بود با تشکر ولی دریغ ازینکه خم ب ابروی اقایان اید از ماست ک بر ماست چهار سال بعدم همین اش و همین کاسه

 57. شهروند

  آقای اسلانی نیا هم سیاست آقای روحانی رو در پیش گرفته

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |