قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » یادواره گرامیداشت شهدای هشتم آبان ۵۷ پاوه برگزار شد

به گزارش سلام پاوه : یادواره گرامیداشت شهدای هشتم آبان ۵۷ پاوه صبح امروز باحضور مسوولین شهرستان، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، فرهنگیان و دانش آموزان در دبیرستان متوسطه دوم شهدای هشتم آبان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سلام پاوه : مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه در این آیین ضمن گرامی داشت یادو خاطره ۳۶ هزار شهید دانش آموز، ۳۹ شهید فرهنگی و دانش آموز پاوه و شهید فتاحی، شهید خورشیدزاد و شهید هشدار از شهدای هشتم آبان ۵۷، گفت: تاریخ انقلاب،تاریخی پرمحتوا، پرنغز و با برگهای زرینی است که یکی از آن برگ های زرین در شهرستان پاوه بوده و این دیار نسبت به سایر نقاط کشور در دفاع از آرمان های انقلاب پیشقدم و پیشقراول بوده است.

مختار برزگرفرد با بیان اینکه یادآوری و واکاوی آن خاطرات از چند بعد حائز اهمیت است، افزود: تعامل و ارتباط نسل اول با نسل چهارم و نسل سوم و دومی ها و الگو گرفتن در زمینه سیاسی، فرهنگی، دینی و اجتماعی و تجلیل از مردان و زنان بزرگی که با شعور وافر و بیشن والا حماسه ها آفریدند از نکات قابل توجه این یادواره هاست.

وی به بررسی شهدای هشتم آبان سال ۵۷ پاوه از منظر علمی پرداخت و گفت: پاوه قبل از همه نقاط به نظام مقدس جمهوری اسلامی خون اهدا کرد و در اهداف انقلاب پیشقراول بود و این مهم نشان دهنده مساعی دلسوزان این دیار از جمله روحانیون، فرهنگیان، دانش آموزان و سایر اقشار در آن ایام بوده است.

وی ادامه داد و گفت: در هشتم آبان ماه سه شهید تقدیم اهداف انقلاب کردیم، اگر از نظر ادبیات فارسی آن سه شهید را بررسی کنیم هرسه با نامهایی با مصما بیان کننده اهداف زیبایی بودند، اینکه آن روز معروف ها فتاح شدند، خورشیدها تا همیشه می مانند و از همه مهمتر هشداری بود برای آنهایی که راه و صراط غیرمستقیم در پیش گرفتند.

برزگرفرد هشتم آبان سال ۵۷ را برگ زرینی در تاریخ انقلاب عنوان کرد و افزود: آن روز چماق در مقابل تدبیر قرار گرفت و تدبیر علما، فضلا، روحانیون و فرهنگیان بر چماق آن روز پیروز شد و آنان دست از پا درازتر راهی دیار خود شدند.

مدیر آموزش و پرورش پاوه در توصیه ای به دانش آموزان گفت: پدران و پدربزرگان شما آن روز خط شکن جبهه و جنگ سخت بودند و انتظار ما این است که امروز نیز شما خط شکن علم، فناوری و جبهه نرم باشید.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان پاوه نیز در سخنان کوتاهی با اشاره به سخنرانی ریاست جمهور در جلسه معرفی وزرای پیشنهادی نیرو و علوم، گفت: امروز آمریکا بی اعتمادترین کشور نزد مردم جهان است.

سرهنگ بهشتی راد با اشاره به سخنانی از سردار سلیمانی افزود: بوش پسر عراق را تقدیم ما کرد، اوباما سوریه را تقدیم ما کرد و ان شاالله ترامپ نیز اسرائیل تقدیم ما خواهد کرد.

  1. 57

    آن روز معروف ها فتاح شدند، خورشیدها تا همیشه می مانند و از همه مهمتر هشداری بود برای آنهایی که راه و صراط غیرمستقیم در پیش گرفتند

  2. پاوه ای

    افرین براقای برزگر که یادشهدای انقلاب درپاوه رازنده کرد

  3. دانشجو

    سلام برشهدای حریم مقدس وانقلابی پاوه قهرمان خورشیدی هشدار و فتاحی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |