یادداشتی با عنوان”پاوه شهر بدون چراغ راهنما”/دانا ابراهیمی قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » یادداشتی با عنوان”پاوه شهر بدون چراغ راهنما”/دانا ابراهیمی

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه:پاوه شهر بدون ……چندی پیش در شبکه های اجتماعی مطلبی منتشر شد که بسیار برایم سخت بود ! هر چند در درجه اول از نظر عام مردم و حتی از نظر یک رکورد کشوری، بسیار جالب و شگفت انگیز بود.اما باعث نگرانی هایی هم شده!این مطلب با عناوین شهرهای بدون گدا وبدون قبرستان و… منتشر شد و دست به دست چرخید و چرخید…..در این بین پاوه به عنوان شهر بدون چراغ راهنما معرفی گردید و بسیاری از ما حتی به آن افتخار کردیم!و تا توانستیم آن را برای هر دوستی فرستادیم.

آری، درست،این یک رکورد کشوری محسوب می شود ولی هرگز نباید به آن افتخار کرد!و من به نوبه‌ی خود به عنوان یک شهروند هر گز این عنوان را نه برای پاوه،بلکه برای هیچ شهری افتخار نمی دانم/چرا که حادثه تلخ اخیر که منجر به فوت یکی از شهروندان عزیزمان(کودک ۱۲ ساله) شد گویای این مطلب است.هر چند این حادثه شاید ربطی به نبود چراغ راهنمایی نداشته باشد.اما یک زنگ خطر بزرگ برای این است، که نبود علائم و چراغهای راهنمایی و رانندگی میتواند باعث حوادثی اینچنین خطرناک در سطح شهر شود.

بسیاری از سه راهی ها و چهار راه های شهرمان همچنان جزء مناطق قرمز و خطر محسوب میشوند….چه بسا اگر چراغ راهنمایی و یا حتی علائم راهنمایی و کنترلی برای آنها از سوی مسئولین مربوطه اعمال نشود میتوانند همچنان خطر آفرین و حادثه ساز باشند.از جمله این مناطق میتوان به سه راهی سراب هولی و سه راهی بیمارستان و… اشاره کرد.

امیدواریم که مسئولین مربوطه نسبت به نسب علائم راهنمایی (ترجیحاً چراغهای زمان دار راهنمایی و رانندگی)اقدامات لازم را به عمل آورند تا دیگر شاهد حوادث تلخ نباشیم.من دوست دارم شهرم با القاب و افتخارات بالاتری که لایقش باشد شناخته شود،مثل شهر هزار ماسوله یا شهر بدون گدا و …..نه شهر بدون چراغ راهنما….

دانا ابراهیمی شهریور ماه ۱۳۹۶

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

 1. ناشناس

  راهنمایی و رانندگی به پارک کردن خودرو ها در پیاده رو ها بی توجه است در پاوه یا پیاده رو وجود ندارد یا اینکه مغازه داران آن را جز ملک شخصی خود کرده اند در جلو درب اداره بهزیستی یک مقدار پیاده رو عریض می باشد در جلو چشم مسئول محترم راهنمایی و رانندگی آن را به پارکینگ شخصی و دائمی تبدیل کرده اند نمی دانم مامورین محترم آن را نمی بینند یا اینکه سر وسری وجود دارد به هر حال انتظار می رود عزیزان راهنمایی بیشتر توجه کنند تا ایمنی در شهر و خیابان های آن بیشتر شود وحدانیت جایی که پیاده رو وجود دارد پارکینگ دائمی نشود

 2. م . و

  منظور از چراغ راهنما
  صرفأ چراغ قرمز نمی باشد !!!
  چراغ راهنما جهت هشدار و احتیاط بیشتر، لازم و ضروریست که در نقاط مختلف شهر نصب گردد

 3. مدریک ولدبیگی

  با سلام و احترام
  تشکر از اقای ابراهیمی بزرگوار که به نکات بسیار مهمی اشاره فرمودند
  امیدوام مسؤلین تمهیدات لازم در این زمینه را اعمال نمایند
  یک تذکر به عزیزان راهنمایی و رانندگی
  در شهر پاوه با شرایط خاص خیابانها و مشکل ترافیک که همه شهر در ساعات مختلف شبانه روز گرفتار ان می باشد انتظاری که از راهنمایی و رانندگی می رود این است که قدری با برنامه و دلسوزانه در روان سازی ترافیک و رفع ان اقدام نمایند
  در حال حاضر میتوان گفت که راهنمایی و رانندگی پاوه تنها محدوده میدان مولوی و میدان شهدا را پوشش می دهند ( ان هم بدرستی انجام نمی شود)
  در حالی که ترافیک شهر پاوه در ساعات مختلف در تمام نقاط شهر پراکنده می باشد
  و نکته دیگر زمان فعالیت این بزرگواران که تنها در ساعات مشخصی از روز در سطح شهر فعالیت می کنند

 4. ناشناس

  در تقاطع های که نیاز صد در صدی به چراغ راهنمایی دارند برای آنکه همچنان »تنها شهر بی چراغ راهنمایی» خطابمان کنند،چراغی نصب نمی شود. تقاطع ها خطرناک فاقد آیینه و علائم هشدار دهنده هستند. ابتدای شهر به اشغال میوه فروشان درآمده و کسی به فکر چاره نیست و ترافیک را درابتدای شهر کسل کننده ساخته اند و تابلوی جدیدالنصب نیز تسکین بخش نخواهد بود. سرعت گیرهای فراوان و بلند را هر راننده ای با جان خویش حس می کند. از وضعیت بهداشت محیط شهر و وضع اغذیه فروشی ها و جمع آوری و حمل و دفن پسماندها و کمبود آب و جمع آوری ناقص این شهر از چورزی تا نوریاب بگذریم.
  http://bayangan.ir/%D8%AA%D8%B6%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%A8%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%86-%D9%88-%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%D9%88/

 5. همشهري

  سلام دقیقا باید با عناوین و رکوردهای پرافتخار و دارای جایگاه مناسب پاوه شهر زیبایمان شناخته شود

 6. یوسف

  افرین کاک دانا منم با شما موافقم باید به فکر ترافیک سرسام اور و خطرات مسیرهای بدون چ راغ قرمز بود قطعا در کاهش ترافیک بعضی نقاط موثر خواهد بود

 7. Ghobad

  باسلام
  جناب ابراهیمی شاید حرف های شما تاحدی درست باشد اما کاملا نه
  چراکه نبودن چراغ راهنمایی و رانندگی درپاوه بدلیل بافت و دیزاین شهری است
  بیشتر توضیح می‌دهم
  شهرپاوه شهری است با بافت مسکونی پلکانی وشیب داروکشیده شده بصورت طولی،
  دراین خصوصیات میشه براحتی پی برد که در پاوه وقتی بیش از دو چهار راه اصلی وجود ندارد ک حجم ترافیک عبوری از انها هم بحدی نیست ک نیازمند چراغ راهنمایی و رانندگی باشد دیگر چ نیاز ب ایجاد این سیستم و علاف کردن شهر وندان در پشت این چراغ است.
  هدف از ایجاد چراغ راهنمایی و رانندگی مدیریت بخشیدن ب یک مسیر پر تردد است ک ایجاد یک میدان جواب گو نباشد
  در میدان شهدا و میدان مولوی بجهت حجم بالای ترافیک مجبور ب ساخت میدان شدیم اگر زمانی این میدان ها جواب گوی این حجم ترافیک نباشد میتوان در ورودی ان چراغ نصب کرد.(برخلاف اکثریت ک میدان را ب مانند یک محل تزیینی میبینن)
  پس باید بگوییم شهر بدونه چراغ قرمز لقب نامناسبی نیست چرا ک میتواند بسیارخوب هم باشد در معرفی پاوه ب ایرانیان وحتی گردشگران خارجی باشد.
  باتشکر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |