رمان”اینجا صدای گرگ‌ها بلندتر است” به زودی وارد بازارکتاب می شود قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » رمان”اینجا صدای گرگ‌ها بلندتر است” به زودی وارد بازارکتاب می شود

به گزارش سلام پاوه:رمان«اینجا صدای گرگ‌ها بلندتر است»نوشته خانم عادله خلیفی،به زودی وارد بازار کتاب می شود.

به گزارش خبرنگار سلام پاوه:رمان«اینجا صدای گرگ‌ها بلندتر است»زندگی کولبران را در فضای منطقه هورامان به تصویر کشیده است،روایت پسری جوان به نام شوان است.پسری ساده و به‌ ظاهر کم‌هوش که خانواده‌اش از بمباران شیمیایی حلبچه به منطقه هورامانِ ایران گریخته‌اند.رمان با نگاهی به آن‌ روز،بیست و نه سال بعد از آن حادثه را روایت می‌کند.

شوان و دوستانش کولبر هستند و رمان روایت دردهای آن‌ها در فضای افسانه‌ای هورامان است. در کنار آن، عشق ناغافل و یک‌باره به سراغ شوان می‌آید؛ دختری که از خشونت آن‌سوی مرز گریخته است.

شوان شیفته‌ خواندن افسانه و شعر است و رمان با تلفیق فضای داستان با افسانه‌های کردی و شعر و موسیقی منطقه و زیبایی‌های رنگین هورامان در بهار و پاییز و زمستان در کنار دردهای کولبران، زخم‌های بمباران حلبچه و زشتی خشونت­های ناموسی، مخاطب را به تماشای یک افسانه‌ی عاشقانه می‌نشاند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:«هانا انگار که پیله‌اش را بشکافد،سر از کیسه‌ی چرمی بیرون آورد، بال زد و نشست دَمِ غار.سرآستین‌های گجی آبی‌اش توی باد تاب می‌خورد.شوان ترسیده و بهت‌زده نشسته بود روی سنگ‌های سفید کف غار و بال زدنش را تماشا می‌کرد.تولد پروانه‌ای تازه و نورسته‌ از میان پیله به همان ظرافت و ردی! هومان پایین غار ایستاده و چشم‌هایش از تصویر شکفتن هانا پر شده بود.هانا لایه لایه پوشال‌ها و پتوها را از دور خودش باز کرده و از میان کیسه‌ی چرمی سر بیرون آورده بود. آمدنش از میان آن لایه‌ها، به گل رز آبی‌ای می‌مانست که توی آن صبح سرد برفی آذر شکفته باشد؛ به همان عجیبی و زیبایی!»

رمان «اینجا صدای گرگ‌ها بلندتر است»،اثر عادله خلیفی در ۱۵۲ صفحه،شمارگان ۵۰۰ نسخه و به‌بهای ۱۲ هزار تومان از ابتدای مهرماه توسط انتشارات کتاب کوله‌پشتی راهی کتابفروشی‌ها می‌شود.

منبع:هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م

 

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |