توسعه اورامانات باید مسئله کلان استان کرمانشاه باشد/محمد آشنا عباس منش قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » توسعه اورامانات باید مسئله کلان استان کرمانشاه باشد/محمد آشنا عباس منش

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه : چرا در استان کرمانشاه به اوراماناتی ها مسوولیت سپرده نمی شود ؟ حتی یک مدیرکل اوراماناتی در استان کرمانشاه وجود ندارد و این در حالی است که  بخشی از جوانان و دانشجویان و فارغ التحصیلان اوراماناتی از نخبگان استان کرمانشاه و بعضا منطقه هستند؟محمد آشنا عباس منش

اما در استان کردستان به اوراماناتی ها اعتماد می کنند و مسئولیت می دهند؟ آیا این تبعیض آشکاری نیست که سالهاست کسی از آن نگفته است ؟ آیا  شایستگی علمی و اخلاقی و مدیریتی یک اوراماناتی یا یک پاوه ای یا جوانرودی  از یک نفر هم استانی اش کمتر است؟ بدون شک نه .

اما چرا مدیریت کلان استان به فرزندان اورامانات اعتماد نمی کند؟ این در حالی است که هم اکنون فرزندان اورامانات در ادارات کل استان به عنوان کارشناسان خبره و مسوول مشغول به خدمت اند .

توسعه اورامانات باید یک مطالبه در کل استان کرمانشاه باشد. توسعه اورامانات به یقین نه تنها توسعه منطقه است بلکه توسعه استان را نیز در پی داشته و سرمایه ها را به سوی استان روانه میکند. اورامانات و اوراماناتی ها  باتوجه به علقه های قومی و خویشاوندی زیاد ، می توانند محور ارتباطات گسترده اقتصادی تجاری فرهنگی و سیاسی استان کرمانشاه با اقلیم کردستان عراق بویژه استان سلیمانیه و حلبپه باشند.

مرزهای محوری پاوه و جوانرود و ثلاث باباجانی از نزدیک ترین و با امنیت بالا زمینه توسعه منطقه و بازار آزاد را فراهم نموده که می تواند به تنهایی بیساری از مشکلات بیکاری جوانان و … را برطرف نماید. در حوزه گردشگری نیز اورامانات دراستان باتوجه به پتانسیل های زیاد و بسترآماده و مردم بافرهنگش حرف اول را در منطقه می زند و می توان در این حوزه نیز حرفه ای تر برخورد نموده و زمینه های رفاهی  و اقامتی گردشگران و میهمانان را فراهم نمود.

چرا استانداری به انجمن مردمی سنقری های مقیم کرمانشاه و انجمن مردمی قصرشیرینی های مقیم کرمانشاه مجوز فعالیت می دهد اما به انجمن مردمی اوراماناتی های مقیم کرمانشاه مجوز نمی دهد؟

درخواست تاسیس انجمن مردمی خانه هورامان کرمانشاه ۸سال است که در راهروهای استانداری کرمانشاه و معاونت اجتماعی استانداری و سایت انجمن های مردمی و سمن های وزارت کشور خاک میخورد. به راستی این تبعیض چرا ؟

 

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

 1. متین

  آشنا جان اصلاحات ودرراس آن دولت تدبیر وامید جناب آقای روحانی هم صدای رسای کرد نشینان وغرب نشینان رانیز نشنید وبه همه ما نارو زدن

 2. کاروان

  این تبعیض نیست کاک آشنا ما و امثال شما به گفته خودمان کرمانشاهی و ایرانی هستیم از دیدگاه آنها ما نبوده ایم , نیستیم و نخواهیم بود .

 3. مهاجر

  سفیدبخوان…..

 4. خزان

  ممنون از مطالب زیبا و مفیدتون امیدوارم که چشمهای خفته بیدار بمونن وروزی شاهد تاسیس این انجمن باشیم…با وجودی که همه شاهد شایستگی مدیریتی جوانان اورامانی هستن وبه این مسئله واقفن اما متاسفانه……………نه چشم بصیرتی داریم ونه احقاق حقی…..

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |